2021.04.10 (Szombat), 08:00

Az elődöntőben az elsőtől az utolsó másodpercig mi vezettünk és nagyon magabiztosan győztük le az alapszakasz-győztest, ezzel pedig kupadöntőt játszhatunk vasárnap!

Szolnoki Olajbányász - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 63-84 (15-23, 19-18, 12-23, 17-20)
Magyar Kupa, elődöntő
Budapest, Ludovika Aréna
Cziffra Cs. Zs., Tóth C., dr. Mészáros B.

Szolnoki Olajbányász: Warner 8, Kovács -, Rudner 4,Subotic 14/6, Cakarun 9. Cserék: Badzim 9/3, Pongó 2, Gibson 8/6, Zsiros 2, Juhos 5, Taiwo 2, Pallai -.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Váradi 15/6, Benke 19/6, Bruinsma 14/3, Barac 8, Keller 6. Cserék: Barac 8, Perl 17/9, Lake -, Anderson 5/3, Kovács B. -, Doktor -.

Az 1. negyedben mi vezethettük az első akciót, amelynek végén Benke Szilárd dobota az első triplánkat, 0-3. Aztán ziccerből is betalált Szili, 1-5. Keller közelije után Szili újabb betörése ért véget duplával, így 1-9-nél Gasper Potocnik már időt is kérrt.  A játékmegszakítást követően Badzim szépített, Váradi benedek pedig hármast hintett, 3-12. A 4. percben Bruinsma is feliratkozott a pontszerzők közé, 5-13. Barac horog dobása után, a negyed közepén már 2 számjegyű volt a különbség, 5-15. Ezután Barac újra közelről talált be, Perl Zoltán kosara után megint meg kellett szakítania a játékot az Olaj mesterének, 5-19. Gibson hármaasával és Juhos büntetőivel jöttek közelebb a szolnokiak, 9-19. Ezután Anderson kihagyta, Gibson újra beszórta a triplát, 12-19. Szili büntetőből szerzett pontjaival léptünk tovább, 12-21. Az utolsó percben Badzim dobott hármast, amire Beni felelt egy középtávolival, 15-23.

A 2. negyedet Zsíros kosara indította, majd Evan Bruinsma dobott szép duplát, 17-25. Warner, majd Váradi szerzett pontokat, 19-28. Keller zsákolt fantasztikusat, erre Badzim 2+1 pontja érkezett, 24-30. A játékrész közepén Subotic hozta még közelebb az Olaj csapatát, de Keller közelrről újra 6 pontosra változtatta az előnyünket, 26-32. Miután Beni ellen technikait ítéltek a sípmesterek, Badzim büntetőzött, majd Bruinsma szerzett közelről kosarat, 27-34. Anderson triplája nagyon jókor érrt célba, A félidő hajrájában Gibson és Subotic mellett Perl Zoltán a büntetők mellett közelről is betalált,  34-41.

A 3. negyed elején Bruinsma tökéletes ,,vajkezes" megoldását láttuk, 34-43. Kiváló védekezésünk után Benke 2+1 pontja következett, 34-46. Pongó középtávolija hullott be, amire Zozó válaszolt egészen távolról, egymás után kétszer is, ezzel kialakult az eddigi legnagyobb különbség, 36-52. Subotic kintről volt eredményes, Benke pedig közelről szerzett kosarat, 39-54. Beni lendítette tovább a mieinket a negyed közepén, a pár perces kritikus időszakban, 39-57-nél Potocnik ismét időt kellett, hogy kérjen. Váradi újabb duplája után már 20 ponttal vezettünk, 39-59. Warner 2+1 pontja után 42-60. Subotic után újra Zozó volt eredményes, 44-62. Warner után Bruinsma dobott egy közelit, 46-64.

A 4. negyedben is nagy küzdelem jellemezte a meccset, 4 szolnoki pont után mi a 3. percben Benke által szereztük első kosarunkat, 50-66. De semmi gond, mert Zozó már saját maga harmadik tripláját tette a helyére, 50-69-nél a szolnokiak szlovén mestere szakította meg a játékot. Gasper Okorn, akárcsak a pécsiek ellen, még az Olaj ellen sem kért időt. Ezután Benke is betalált távolról újra, Barac pedig közelről volt pontos, a negyed közepén már 52-74-re vezettünk. A mezőny legjobbja, Perl lejött, Barac újra betalált, 53-76. Cakarun kosara után Váradi dobott hatalmas triplát, 57-79. Anderson mesteri egyéni akciója után Bruinsma távolról talált be, 61-84. Az utolsó 2 percben Okorn mester a fiataloknak is lehetőséget adott, Doktor és Kovács B. is pályára léphetett, a vége 63-84 lett!

Kupadöntőt játszhatunk vasárnap este, szép volt, fiúk!