2021.05.05 (Szerda), 08:00

Az elődöntő második csatájában egalizálta a párharc állását a Szedeák.

Naturtex-SZTE-Szedeák - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 96-92 (25-27, 22-19, 22-19, 27-27)
Rájátszás, elődöntő, 2. mérkőzés
Szeged, Újszegedi Sportcsarnok
Benczur T., Papp P., Goda L.

Szeged: Govens 31/9, Brown 23/6, Dzseletovics 17/6, Bognár 7, Dickey 13. Cserék: Kerpel-Fronius G. -, Kerpel-Fronius B. -, Keller I. 5/3.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Anderson 10/6, Váradi 13/3, Benke 15, Bruinsma 16, Keller 14/6. Cserék: Perl 15/3, Barac 9, Doktor -. Kipontozódott: Keller Á., Váradi, Anderson.

Az 1. negyedben, a feldobás után Keller Ákos pöcizte vissza saját lepattanóját, majd zsákolt is egyet, 0-4. Govens szépített, majd Benke állította vissza a különbséget, 2-6. Brown triplája ért a helyére, ezt Dzeletovic duplája követte, 7-6-nál átvették a vezetést. Aztán Dzeletovic triplájával, 8-0-át rohant a szegedi csapat, 10-6. Váradi Benedek büntetői érkeztek meg jókor, majd a hármast is beszórta, 10-11. A játékrész közepén Evan Bruinsma is betalált, erre Dzeletovic felelt, 12-13. Dickey dupla következett, erre Keller válaszolt, majd Govens és újra Keller pontjai érkeztek meg, 18-18. Anderson sikeres közelije után Govens ellen szabálytalankodott Perl Zoltán, ekkor jött Sekulovic mester első időkérése, 18-20. Govens mindhárom büntetőt a helyére tette, 21-20. A negyed hajrájában, Barac hibája után Dzeletovic csak egy büntetőt dobott be, Benke Szilárd viszont mindkettőt. Az utolsó percben Anderson és Perl közelije is pontos volt, Dickey pedig még 2+1 ponttal vétette magát észre újra. Ezúttal is nagyon pontgazdag meccs bontakozik ki, 25-27.

A 2. negyedet Dickey pontjai nyitották, 27-27. Barac válaszolt gyorsan, majd Bruinsma is precíz volt, 27-31. Keller Iván szépített, majd a játékrész 3. percében a szombathelyi nevelésű Bognár Kristóf előbb egalizált, aztán a vezetést is megszerezte, 33-31. A játékrész derekán több alkalommal sem sikerült kosárrral befejezni támadásainkat, ezt reagálta le Okorrn mester 35-31-nél. Időkérésünk után Beni szépített, de Govens azonnal felelt, 37-33. Brown használta ki a büntetőket, majd újra Beni dobott egy duplát, amit Govens reagált le az ellentámadásból, 41-35. Boris Barac büntetői értek a helyükre, ezután Dzeletovic triplája következett, 44-37. Beni büntetői nagyon kellettek, akárcsak az ezt követő ziccer, 45-41. Az utolsó percben Anderson beszórt egy triplát, majd Bruinsma büntetői után már visszavettük a vezetést is, 45-46. Dzeletovic is pontos volt a vonalról, majd az utolsó másodpercekben még támadhattunk egyet, de Evan távolija sajnos kimaradt, 47-46.

A 3. negyed első történéseként Brown dupláját jegyezhettük fel, majd Bruinsma gyüjtögette sajnos a személyi hibákat, 50-46. Dickey növelte a hazaiak előnyét, majd Benke Szilárd, aztán Evan Bruinsma szépített, 52-50. Govens továbbra sem tudott hibázni a vonalról, majd Dickey zsákolt, 56-50. Keller Ákos közelijével jöttünk feljebb, majd Zozó triplája is behullott, 56-55. Ezután Brown is dobott egy hármast, aztán egy ziccert is, 61-55-nél Okorn mester kért időt. A játékrész derekán Bruinsma révén szépítettünk, 61-59. Sajnos Benire fújtak a sporik egy technikai hibát, Govens pedig kihasználta ezt, 65-59. A negyed hajrájában Zozó kosarával jöttünk közelebb, de Dzeletovic ziccerrel válaszolt, 67-61. Az utolsó percben Benke és Perl szerezte pontjainkat, a hazaiak büntetőkből voltak eredményesek, 69-65.

A 4. negyedben Benke ziccerével indultunk, majd Brown pontjai jöttek, 71-67. Benke és Brown egymást váltva szerezte a pontokat, 73-71. Keller Iván hármasa esett be, amire Boris Barac 2+1 pontja érkezett, 76-74. Sajnos Keller Ákos után Váradi Benedek is megkapta negyedik személyi hibáját, Govens pedig ezúttal is precízen dobott a vonalról, 79-74. A játékrész közepén Bruinsma dobott büntetőket, amire Govens triplája érkezett, 82-76. Aztán Keller triplája után egy szegedi szabálytalanság miatt még támadhattunk is, sőt Zozó dupláival már újra mi vezettünk 82-83. Sekulovic időkérése után Brown dupla, majd az ellentámadás végén Keller Ákos kipontozódott. Govens büntetői után Barac mesteri kosara jött, 86-85. Govens triplája ért célba 1 perccel a vége előtt, majd sajnos Váradi Benedek is begyűjtötte ötödik személyijét, ezt Brown használta ki, 91-85. Ekkor Okorn mester hívta magához a fiúkat, majd Zozó büntetőzött, 91-87. Letámadtunk és Benke révén azonnal labdát szereztünk, Anderson beszórta a hármast, 43 másodperccel a dudaszó előtt 91-90 állt a táblán. Brown büntetői ültek, majd Dzeletovic dobhatott ziccert, 95-90. A vége előtt 13 másodperccel újabb time-out, majd Bruinsma szépített, 95-92. Ezután Sekulovic kért időt, de már csak 6 másodpercünk maradt, hogy hosszabbításra mentsük a meccset. Sajnos ez nem sikerült, sőt még ők dobhattak egy büntetőt, 96-92-re győzött a Szedeák.

Az 1-1-re álló párharc harmadik felvonásán, pénteken újra az Arena Savariában randevúzunk Govensékkel.

Fotó: szte-szedeak.hu

forrás: falcokc.com