Sport

Hírek

Hírek

2024.03.18 (Hétfő), 08:00

A szomszédvári rangadó első félidejében nagyon bealudtunk és ezt a hazaiak nagyon komolyan kihasználtákAztán a 3.negyedban nagyon jól dobtunk, később 4 pontra is feljöttünk, de utána újra célba értek a hazai triplák. Harmadik vereségünket szenvedtük el.

Az 1.negyed elején Tőth Á. dobta az első kosarat, majd a 4.perc elején a másodikat is, 4-0. Első pontunkat Tiby a vonalról szerezte, 4-1. Ostojic, Hicks, majd Benke és Barac pontjai után Perl Zoli is játákra jelentkezett, 12-5. Rosszul kezdtünk, a 6.percben már 14-5 állt az erredményjelzőn. Aztán jött Jordano triplája, majd Barac büntetői, 16-10. Konakov mester a 9.percben unta meg a látottakat, 22-10-nél időt kért. Sajnos hiába, majd Zozó szépített, 29-12.

A 2.negyedet is a hazaiak kezdték kosárral, Tiby felelt kintről, 31-15. Továbbra is a ZTE uralta a meccset, nekik minden bement, nekünk szinte semmi, Milos 20 pontos különbségnél újra megszakította a játékot. Zozó szépített ugyan, de sajnos Keller Ákosra vitatható szabálytalansága után technikait fújtak, ez pedig már a negyedik hibája volt. Tiby triplájára kettő hármassal feleltek, a játékrész derekán 44-22-re vezettek a hazaiak. A félidő hajrájában Szili és Stefan szépített, de továbbra is csak szenvedtünk, 53-32.

A 3.negyedben Barac pontjaival indítottunk, majd Zozó hozta közelebb a mieinket, 53-37. Aztán Barac közelijének örülhettünk, araszoltunk felfelé, 58-42. A hazaiaknál Keller I. szórt egy hármast, nálunk Zozó brillírozott ezekben a percekben, 63-46. Hiába kezdtük jobban ezt a játékrészt, a ZTE ekkor még nem engedte ki a kezéből a 20 pont körüli előnyt, Pongó kintről talált be, 70-51. Áki visszatért és zsákolt, Pongó pedig újra triplát szórt, 72-57-re zárkóztunk. Sőt, Jordano hármasával 72-62-re jöttünk fel.

A 4.negyedet félelmetesen kezdtük, Keller és Jordano is hármassal jelentkezett, 72-68. Már csak 4 pont volt a differencia, de sajnos Hicks büntetői után megtorpantunk, 80-70-nél időt kért újra Konakov mester. Jól tette, Zozó ziccere következett, aztán Áki is betalált, 83-74. Megint kinti dobásokkal növelték előnyüket a zalaiak, majd Zozó 2+1 pontja következett, 86-77. Ostojic 4 perccel a dudaszó előtt adta meg a kegyelemdöfést, 89-77. Konakov mester még egyszer magához hívta tanítványait, de már hiába. Minden hármasuk célba ért, nálunk Tiby talált be, 94-80. A dudaszó előtt 1 perccel Zozó egy ziccert még értékesített, aztán egy hazai tripla is célba ért, 97-85.

Zalakerámia ZTE KK – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 97-85 (29-12, 24-20, 19-30, 25-23)
Bajnokság, 24. forduló
Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok
Játékvezetők: Praksch Péter Árpád, Kovács Nimród, Major Ádám (Téczely Tamás)

Zalaegerszeg: Hicks 17/6, Paige 11/9, Szalay -, Ipke 9/3, Tóth 8. Csere: Keller I. 12/12, Ona 20/15, Németh -, Csátaljay 7/3, Osztojics 13.

Falco: Pot 5, Tanoh Dez -, Benke 6, Tiby 13/9, Keller Á. 9/3. Csere: Pongó 8/6, Jordano 12/12, Perl 24/3, Barac 8, Kovács -.

Harmadik vereségünket szenvedtük el az idei szezonban, de semmi gond, továbbra is vezetjük a tabellát.