2024.03.11 (Hétfő), 08:00

Az 1.negyed Pot közeli kosarával rajtolt, Wiggins az ellentámadás után a vonalról szépített, majd gy labdaszerzés után zsákolt is egyet, 2-3. Számos hiba után, a 3.percben Tiby és Tanoh Dez is betalált, 7-3-ra vezettünk. Jovanovic duplája tán Keller triplája szállt a helyére, 10-5. Tiby és Keller is megállíthatatlan volt, aztán érthetetlen módon csapatkapitányunkra fújtak személyit a sporik, Thomas használta ki, 16-11. A 7.percben Perl Zoli is beköszönt, majd Barac szerzett egy duplát, 20-11. A szolnoki időkérés után is mi voltunk a jobbak, Zozó és Barac is újra betalált, aztán Pongó is triplát szórt, 28-12.

A 2.negyedet Wiggins pontjai indították, majd Kovács Benedek egy távolival és egy közelivel jelentkezett, aztán Eads is betalált kintről, 33-22. Nem álltunk le, a játékrész derekán Eads és Pongó is válaszolt, 35-27. Zozó a végletekig kiélezett helyzetben is pontosan célzott, de figyelemre méltó, hogy Eads már negyedszer szórt hármast, 39-32. A félidő hajrájában Tiby és Barac közelről, illetve Wiggins és Jovanovic a vonalról volt eredményes, 49-39.

A 3.negyed elején Perl Zoli közelijét jegyezhettük fel, ezután Barac is precízen célzott, 55-39. Nagyon ment a játék a negyed derekán, Tiby és Barac növelte pontjainkat és a különbséget, 60-41. Amikor Zozó átkígyózott a szolnoki védőkön és Szili is zsákolt, eldőlt a meccs, 66-42. Zozó és Tiby megoldhatatlan feladat elé állította a vendégeket, az Olaj teljeen szétesett. A 30 pontos differencia a szolnoki mestert arra késztette, hogy 72-42-nél újra időt kérjen. Hiába, Szili sokadik zsákolása újra demolarizálta őket. Krivi a vonalról tett hozzá egyet, majd Pongó szépített 77-51.

A 4.negyed elején gyorsan szerzett 5 pontot az Olaj, majd Kovács Benedek reagált, 79-56. Konakov mester kért időt, mivel 0-7-es futást produkátak a szolnokiak, 79-63. A játékrész derekán 81-65 állt az eredményjelzőn, mindkét vezetőedző több cserével próbálta frissíteni csapatát. A hajrában kiegyenlített erők küzdelme zajlott, a fiatalok bevetésével, 88-75-re győztünk!

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – NHSZ-Szolnoki Olajbányász 88-75 (28-12, 21-27, 28-12, 11-24)