2024.04.15 (Hétfő), 08:00

A rájátszás első hazai összecsapásán csupán az volt a kérdés, meglesz-e a 100 pont, illetve, hogy mekkora különbségű győzelmet könyvelhetünk el.

Az 1.negyedben jobban kezdtünk, 4 percnyi játék és Szili vonlról elengedett büntetői után 12-8-ra vezettünk. Aztán korábbi saját nevelésű játékosunk, Simon hármasával ismét ott volt a sarkunkban a Honvéd, amely Henry büntetőivel egyenlített, 17-17. Ezután Perl Zoli betalált, a Honvéd pedig ismét többet hibázott támadásban, így Keller büntetőivel tovább nőtt a különbség, 21-17. Ezt követően lejöttek a vendégek triplái, és a palánk alatt sem tudott mit kezdeni a Honvéd a védekezésünkkel. Brown szépített, de a játékrészt Zozó utolsó másodperces duplája zárta, 25-19.

A 2.negyedben tovább gyarapítottuk amúgy sem csekély pontelőnyünket. Simon törte meg a vendég kosárcsendet, 37-21. Djokovics remek tripláját Zozó gyors válasza követte, Henry befordulása után aztán időt kért Konakov mester, 39-26. Pot laza triplája a gyűrűben kötött ki, majd egy kettese is célba ért, amire Simon újabb hármassal válaszolt. Ezután Pot újabb hármast vállalt, ezzel lett meg a két csapat közötti húsz pontos differencia, 49-29. Összességében hiába kért több alkalommal is időt a fővárosiak vezetőedzője, nem tudta megtörni csapatunk lendületét, a szünetre 21 pontos előnnyel vonulhattunk az öltözőbe, 52-31.

A 3,negyed elején Filipovic közelijére két Benke-tripla érkezett, majd Wesson is kintről dobott pontosan. Tiby büntetői is beestek, majd akcióból is eredményes tudott lenni, aztán újabb büntetőjét tette helyre. Nem sokkal később Benke futotta le védőit, ziccerével pedig meglett a harminc pontos különbség. A játékrész derekán újabb vendég időkérés szakította meg a játékot, 66-36. Nem lassítottunk, Zozó még az utolsó percben is elhelyezett egy triplát, majd adott még egy asszisztot Krivinek is, 81-46.

A 4.negyed is ott folytatódott, ahol az előző játékrész abbamaradt. Főleg azért, mert minden lényegi kérdés eldőlt az utolsó negyedre, ez pedig a játékon is érződött. Ezután Jordano nagyon messziről, gyakorlatilag felugrás nélkül dobott hármast. Az utolsó negyed közepéhez érve már csak hét pont hiányzott a százhoz. Jordanót hármasa után, a záró dudaszó előtt 3 perccel büntetőkből összejött a 100 pont is, Tanoh Dez Andris pedig még rátett egy könnyű ziccert, 102-60-ra győztünk.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Budapesti Honvéd Sportegyesület 102-60 (25-19, 27-12, 29-15, 21-14)
Rájátszás, negyeddöntő, 1. mérkőzés
Szombathely, Aréna Savaria
Játékvezetők: Cziffra Csaba Zsolt, Jakab László Imre, Szilágyi Bálint (Hoffmann Gergely)

Falco: Pot 17/9, Tanoh Dez 3, Benke 13/6, Tiby 12/3, Krivacevic 8. Csere: Perl 21/3, Keller 11, Jordano 8/6, Kovács B. 7/3, Pongó 2.

Honvéd: Djokovics 5/3, Reizinger -, Wesson Jr. 10/6, Henry 14/3, Peringer 2. Csere: Simon K. 11/9, Filipovic 9, Hajdú 3/3, Bazsó 2, Brown 2, Kopácsi 2.