2023.03.13 (Hétfő), 08:00

A szomszédvári rangadó elejétől kiválóan dobtunk, a félidőben már 16 pontos előnyt szereztünk. A 3. negyedben kicsit felzárkózott a ZTE, de az utolsó 10 percben már ,,csak” a különbség volt kérdéses.

Az 1. negyedet kiválóan kezdtük, Kovács B. és Keller tripláival 1 perc után már 0-6-ra vezettünk, erre még Pot és Tiby is rátett egy lapáttal, 0-10. Ostojic távolija volt a hazaiak első kosara, 3-10. Aztán Smith pontjaival kapaszkodtak feljebb az egerszegiek, 10-14. Nem álltunk le, Kovács B. második távolija is beesett, 10-17. Ezután Zozó is beköszönt, majd Cowels is triplát szórt, 11-22. A játékrész hajrájában Trice és Csuti pontjaival zárkóztak fel a hazaiak, 15-22. Hiába, Kovács B., Barac és Perl kosaraival kialakult a legnagyobb különbség 17-29.

A 2. negyed elején Polster és Perl kosarait jegyezhettük fel, 19-33. Ezt követően elállt a kosáreső, már a játékrész derekán összeszedtük az 5 csapat személyinket, így minden szabálytalanság után a vonalra állhattak a ZTE dobói, 21-34. Polster és Rakicevic élt a lehetőségekkel, 25-36. Ezután Pot közelije ért célba, erre Rakicevic reagált, 27-38. Rövid hullámvölgy után Pot révén immár a hetedik hármasunkat szereztük, 70%-os a mutatónk, ami a triplákat illeti, 34-46. A félidő utolsó percében Sövegjártó és Barac növelte előnyünket, magabiztosan és teljesen megérdemelten vezettünk, 34-50.

A 3. negyed Tiby kosaraival startolt, már 40-58-ra vezettünk a rangadón. Keller és Tiby újabb pontjai után O’Reilly révén zárkóztak fel a hazaiak 47-60. A játékrész derekán nagyon összekapta magát a ZTE, újra egyszámjegyűvé tették a különbséget, 56-65. Aztán az utolsó percben Perl és Rakicevic is betalált, ezt a negyedet nyerték, de így tízzel jobbak vagyunk, 57-67.

A 4. negyed elején bealudtak a hazaiak, megnyomtuk az első 5 percet, Keller és Barac pedig ezt kihasználta, 57-73. Jól dobtunk továbbra is, Rakicevic a vonalról próbálta faragni a differenciát, 2 perccel a végső dudaszó előtt 67-84 állt az eredményjelzőn. A hajrában Krivacevic a vonalról, illetve Zsíros közelről volt eredményes, 71-86.

Zalakerámia ZTE KK – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 71-86 (17-29, 17-21, 20-17, 14-19)
Bajnokság, 23. forduló
Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok
Cziffra Csaba Zsolt, Frányó Péter, Györfy Rúben (dr. Gincsai János Péter)

Zalakerámia ZTE KK: Trice 10, O’Reilly 9/3, Polster 5, Smith 18,Osztojics 11/3. Cserék: Rakicevic 9, Csuti 2, Zsiros 2, Keller I. 5/3.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Pot 15/9, Brown 2,Kovács 8/6, Tiby 9/3, Keller 14/3. Cserék: Perl 14/3, Cowels 8/6, Barac 12, Sövegjártó 2, Krivacevic 2.

Két ellentétes félidőnk volt

Sebastjan Krasovec: Gratulálok a Falcónak a győzelemhez, ma jobb csapat volt és ezt meg is mutatta. Amire számítottunk beigazolódott: amennyiben sikert akarunk elérni ellenük, akkor majdnem tökéletesen kell teljesítenünk. A szombathelyiek fizikálisan dominálják a magyar bajnokságot és előre tudtuk, hogy ez lesz a legnehezebb meccsünk az alapszakasz utolsó öt találkozóján. Fel kell emelni a fejünket és készülni a következő találkozóra. Nagyon bízom benne, hogy szurkolóink továbbra is ott lesznek mellettünk.

Milos Konakov: A mérkőzés előtt is elmondtam, hogy a ZTE ebben a szezonban nagyon jó kosárlabdát játszik, épp ezért elégedett vagyok ezzel a győzelemmel. Egész mérkőzésen magas koncentrációval játszottunk, ez kellett ahhoz, hogy nyerjünk. Az első perctől kezdve jól működött a védekezésünk, talán a harmadik negyedben volt ebben egy kisebb megingás. 40 percen keresztül remek hangulat volt a csarnokban. A magyar kosárlabdának ehhez hasonló mérkőzésekre van szüksége. Szurkolóink ismét kitettek magukért, és ahogy többször is kiemeltem, szurkolótáborunk a 6. emberünk! Köszönöm,