2022.01.26 (Szerda), 08:00

A Bajnokok Ligája ,L' csoportjának 1. fordulójában - Váradi Benedek, Perl Zoltán és Kovács Benedek hiányában, - nagyot harcolva, végig szoros meccset játszva szenvedtünk minimális arányú vereséget.

Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely – Lenovo Tenerife 73-79 13-25, 26-18, 19-17, 15-19)
Bajnokok Ligája, L-csoport, 1. forduló
Szombathely, Savaria Arena, 2750 néző
V.: Lucis (lett), Ciulin (román), Baki (török)

Falco: Somogyi 11/6, Benke 16, Clark 17/3, Golomán 7, Keller 9/6. Cserék: Verasztó -, Hawkins -, Barac 13.

Tenerife: Huertas 7/3, Salin 13/9, Rodriguez 5/3, Wiltjer 8/6, Shermadini 19. Cserék: Borg 8/6, Guerra 2, Sastre 5/3, Todorovic 6, Doornekamp 6/6.

Az 1. negyedben Shermadini szerezte az első pontokat, majd Huertas duplázta meg az előnyt, 0-4. A 2. perc végén Golomán a vonalról szépített, 2-4. Benke egalizált, majd Rodriguez és Szili talált be újra, 6-6. Sajnos Rodriguez kintről is betalált, de Clark révén tartottuk a lépést, 8-9. A játékrész derekán Shermadini, Wiltjer és Salin is betalált, így 8-17-nél Milos Konakov magához hívta a csapatunkat. Ezután Sastre, majd Barac pontjai érkeztek meg, 10-19. Sajnos Huertas is triplát szórt, Szili pedig szépített, 12-22. Az utolsó percben Sastre is pontos volt távolról, 13-25.

A 2. negyedet Somogyi szenzációs hármasával kezdtük, majd Doornekamp is triplát szórt, Clark pedig zsákolt egyet, 18-28. Amerikai légiósunk a vonalról is eredményes tudott lenni, Szili pedig zsákolt 22-28-nál a Tenerife mestere kért időt. A negyed közepén Huertas talált be közelről, de Barac révén tartottuk a közte lévő 6 pontot, 24-30. Szili nagyszerű duplája ért célt, aztán a Shermadini-Keller párharc után fújtak hibát Ákosra. A következő támadásunk végén pedig Barac révén jöttünk még közelebb, aztán Shermadini és Clark volt eredményes, 30-32. Salin triplát Keller hármas követett, 33-35. Salin sajnos megtalálta a ritmust, újabb hármasa ment be, Keller pedig a palánk alól volt sikeres, 35-38. A félidő utolsó percében Golomán zsákolt, sajnos a spanyolok triplával feleltek, de Barac is betalált, 39-43.

A 3. negyed Clark triplájával startolt, 1 pontra feljöttünk, 42-43. Shermadini közelről köszönt be, de Benke erre zsákolással, Keller pedig hármassal felelt, 47-47-nél beértük őket, sőt 49-47-nél először vezettünk! Sajnos Salin megint beszórta a triplát, 49-52. Keller büntetői után Somogyi is betalált, 52-52 állt a táblán. Marvin újabb vonalról szerzett pontjaival ismét egyenlő volt az eredmény, 54-54. Doornekamp triplája már másodszor ért célba, de Calark életben tartotta reményeinket, újabb büntetőivel 56-57. Az utolsó minutumban mesteri Somogyi-Barac akció végén átvettük a vezetést, 58-57. Aztán Wiltjer tripláját és Hawkins félelmetes védekezését jegyezhettük még fel, 58-60.

A 4. negyedet Shermadini közelije nyitotta, majd Somogyi a vonalról szépített, 59-62. Sajnos a vonalról nagyon pontosan céloztak, 59-66. Somogyi szépített, 6 perccel a vége előtt 61-66 állt a táblán. Salin újfent betalált kintről, majd a negyed derekán Barac 2+1 pontja érkezett meg, 64-68. Ezután Konakov mester kért időt, és Szili szépített, 66-70. Shermadini révén 2+1 pontot szereztek, majd újra Szili szerzett pontokat, 68-73. Clark még közelebb hozta csapatunkat, amikor a Tenerife vezetőedzője szakította meg a játékot, 70-73. A dudaszó előtt 1 perccel Shermadini újabb 2 labdát tett be a vonalról, 70-75. Sajnos az utolsó másodpercekben nem sikerült betalálnunk, ők viszont a vonalról megint eredményesek voltak. Somogyi és Borg pontjait jegyezhettük még fel, 73-79 lett a vége.

Szép volt, fiúk, le a kalappal előttetek!

forrás: falcokc.com