2022.01.20 (Csütörtök), 08:00

A 14. fordulóból elhalasztott meccs utolsó játékrészében állva hagytuk ellenfelünket és megérdemelten győztünk!

Pécsi VSK-VEOLIA - Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely 77-88 (21-20, 17-20, 21-20, 18-28)
Bajnokság, 14. forduló
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok
V.: Papp Péter, Nagy Viktor, Minár László Balázs (Bognár Tibor)

Pécs: Illés 5/3, Bryson 20/9, Goldring -, Ivosev 5, Brkics 13. Cserék: Haynes-Jones 19/12, Doktor -, Bíró 7/3, Farkas 2, Popadic -, Meleg 6.

Szombathely: Váradi 11, Benke 2, Sövegjártó 3/3, Golomán 11, Keller 10. Cserék: Verasztó -, Perl 31/3, Clark 9/6, Hawkins 1, Barac 10.

Az 1. negyed elején mindkét csapat több hibát is elkövetett, majd a 2. percben Ivosev a vonalról szerezte meg az első pontokat, 2-0. Bryson duplázta meg a hazai fölényt, erre Golomán 2+1 ponttal felelt, 4-3. Illés triplája után Golomán zsákolt, 7-5. A játékrész derekán Váradi a vonalról egalizált, majd Hawkins is megszerezte pályafutása első Falco-pontját, először vezettünk, 7-8. Ezután Brkic, majd Perl is közelről talált be, 9-10. Haynes-Jones pontjai után Zozó állt a vonalra és dobott 2 sikeres büntetőt, 13-12. Ezt követően Haynes-Jones távolról is eredményes volt, majd Clark szépített, 16-14. A pécsi légiós a következő támadásból is 3 pontost szerzett, erre ismét Zozó felelt a vonalról, 19-16. Farkas közelije is beesett, erre Keller centerezett be egy ennél is közelebbit, 21-18. A hajrában Perl Zoli újabb duplával jelentkezett, 21-20.

A 2. negyedet is pécsi kosár nyitotta, Brkic szerzett duplát, erre ismét Zozó felelt, 23-22, a mi legjobbunk már 10 pontos! Bryson a vonalról szerezte meg újabb pontjait, Perl pedig lefutott mindenkit és szép ziccert dobott, 25-24. Perl-Keller összjáték után úja átvettük a vezetést, 25-26. Ezután Ivosev szerzett 2 pontot a vonalról, Sövegjártó pedig mesteri hármassal iratkozott fel a táblára, 27-29. Meleg egyenlített a vonalról, majd a negyed közepén Bryson is triplát szórt, 32-29. Beni a vonalról, majd közelről is eredményes tudott lenni, 32-33. Felváltva 1-1 ponttal vezettek ezekben a percekben a csapatok, most éppen Meleg sikeres büntetőinek köszönhetően a PVSK volt előnyben, 34-33. Váradi-Keller akció végén centerünk talált be közelről, de a büntető megint siekrtelen, 34-35. Ezután Barac is megszerezte első pontjait,  majd Beni növelte előnyünket közelről, 34-40. A félidő hajrájában a pécsiek kértek időt, majd Haynes-Jones szépített, 36-40. Az utolsó percben, egy labdavesztés után Bryson zsákolt, 37-40. Még nem dőlt el semmi.

A 3. negyed több kihagyott helyzettel indult, majd Bíró és Perl pontjait jegyezhettük fel, 40-42. Ezután Brkic és Bryson pontjaival visszavették a vezetést, 44-42. Zozó egalizált, de Bíró palánkosa újabb fordulatot jelentett, hiszen Illés bedobta a következő támadás végén a hazai pontokat, így 48-44-nél Konakov mester megszakította  a játékot. Golomán 2 duplája is pontos volt, de Bryson kintről talált be 51-48. A játékrész közepén Bryson és Bíró ismételt kintről, 2 tripla egynás után, 57-48. Zozó a vonalról szerezte meg ötvenedik pontunkat, majd újabb gyors támadás végén közelről is eredményes volt, 57-52. Ezt Brkic, Golomán és Barac pontjai követték, 59-56. A hajrában Váradi-Perl akció végén Zozó huszadik pontját ünnepelhettük, újabb időkérés következett hazai részről, 59-58. Az utolsó percben Zozó révén a vezetést is visszavettük, 59-60.

A 4. negyedben Perl Zoli első tripláját is feljegyezhettük, ezt Meleg-dupla és Clark-tripla követte, 61-66. Barac közelije is célba ért, a pécsiek a vonalról szépítettek, de Barac is feljött és a palánk alatt szerzett újabb pontokat, 62-70. Jól kontrolláltuk ezeket a perceket, Barac pedig már elérte a 10 pontot is, 62-72. Haynes-Jones triplájának örülhettek a hazaiak, de Clark is megmutatta, hogy tud ilyet, 65-77. A játékrész derekán amerikai légiósunk ellentmondást nem tűrően játszott ezekben a percekben, 67-78. A végső dudaszó előtt 3 perccel, Bryson sikeres büntetői után 70-80 állt a táblán. A hajrában Keller közelről, Bryson és Perl a vonalról, Váradi ziccerből talált be. Brkic ziccere volt a meccs utolsó akciója, 77-88.

Az utolsó 10 percben állva hagytuk ellenfelünket és megérdemelten győztünk, szép volt fiúk!

Győzelműnkkel megerősítettük helyünket a tabella élén, de nincs megállás, szombaton már Kaposvárott lépünk pályára.

forrás: falcokc.com