2023.01.23 (Hétfő), 08:00

Sorozatban tizenötödik győzelmünket szereztük meg Nyíregyházán, ahol takaréklángon lobogva is nagyon magabiztosan vertük a sereghajtót. Legeredményesebb játékosunk, Stefan Pot 21 pontig jutott.

Az 1. negyed Szobi közelijével indult, Pot szintél közelről egalizált, majd egy büntetőt is elsüllyesztett, 2-3. Ezután Pipiras a vonalról vette vissza a minimális előnyt, erre Tiby triplával felelt, 4-6. Amikor Pot közelről rátett még egyet, már a szombathelyi drukkerek is megérkeztek a hosszú útról, majd Perry hármasának örültek a hazaiak, 7-8. Ezt Keller és Copes kosarai követték, 9-10. A játékrész derekán Brown és Perry térdei koccantak össze, megállt a játék. Ezt követően Pot újabb sikeres büntetőit jegyezhettük fel, aztán Pipiras szépített, 13-14. A nagyon sok szabálytalanság miatt rengeteget állt a játék, Williams vonalról dobott labdáival átvették a vezetést, de Barac ugyancsak büntetőkből fordított, 15-16. Perry is megmutatta hibátlan technikáját a vonalról, erre Keller közelről válaszolt, 17-18. Brown büntetője és Perl közelije után 17-21-nél időt kért a hazai mester. Az utolsó percben Copes büntetői és Zozó közelije pattant be, 19-23.

A 2. negyedet jobban kezdtük, aztán Keller és Perry pontjai után 23-27 állt az eredményjelzőn. Ezután érthetetlen módon, fordult a kocka, Pipiras triplája és Copes közelije esett be, 28-27-nél Konakov mester kért időt. Kaotikus percek következtek, volt, hogy 3 játékos is a parketten hevert, a játékvezetők sípja mégis néma maradt. Aztán a 14. perctől magunkhoz tértünk, Tiby a vonalról egalizált, majd vette vissza a vezetést, 28-29. Eladott hazai labda után Keller zsákolt, majd újra Pot következett, 28-33-nál megint a Nyíregyháza vezetőedzője állíttatta meg az órát. Teljesen lefagytak a hazaiak, Pot növelte az előnyünket, 28-35. Csak percekkel a 28-27-es állás után talált be újra Pipiras, 30-37. A félidő hajrájában Kovács Benedek közelijét, Barac tripláját és Barac zsákolását is felírhattuk, 34-44-nél először volt 10 pontos a különbség. Az utolsó fél percben pedig Barac és Pot közelije is behullott, 37-48.

A 3. negyed elején Perl zsákolását láthattuk, ezt Kass és Tiby triplája, majd Perl 2+1 pontja követte, 40-56. Eldőlt a meccs?! Ezt követően Tiby hármasa és Keller büntetői voltak soron, 42-60. Pipiras triplájával szépítettek, de Tiby ziccere és Pot közelije azonnal érkezett válaszként, 45-64. Zozó triplája után először vezettünk több, mint 20 ponttal, 45-67. A játékrész derekán Perry szépített, majd Williams zsákolt, 49-67. Szobi sportszerűtlensége miatt biztos kézzel büntetőztünk, Barac pedig még a palánk alól is rátett egyet, 49-71. Williams és Kass pontjaival araszoltak feljebb a hazaiak, 53-71. Barac és Verasztó azonnal reagált, 53-76. Perl még egyet bedobott az utolsó percben, így 53-78-as előnnyel várhattuk az utolsó 10 percet.

A 4. negyedben is folytattuk a kosárgyártást, Pot és Barac révén már 55-83 állt a táblán. Nem álltunk le, már harmincnál is több lett a különbség a 2 csapat között, Kovács Benedek hibátlan büntetői és Pot közelije ért célba, 55-87. Kovács Benedek triplája után, már játékrész közepén Kiss talált be hazai oldalon, majd Brown és Barac is közelről volt eredményes, 61-94. Barac a vonalról is eredményes tudott lenni, Fazekas pedig középtávolról talált be, 63-96. A végső dudaszó előtt 3 perccel jöttek a fiatalok: Takács, Verasztó, Horváth és Sövegjártó is beállt. Verasztó újabb triplával hálálta meg a bizalmat, majd Hansen Dániel is beállt. Az utolsó percben Fazekas és Bonifert büntetői jelentettek gyógyírt a hazaiaknak, 69-99.

HÜBNER Nyíregyháza BS – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 69-99 (19-23, 18-25, 16-30, 16-21)