2018.02.19 (Hétfő), 08:00

Csapatunk ötödször jutott a Magyar Kupa fináléjába, az Olaj sorozatban nyolcadszor. Sajnos most sem sikerült elhódítani a kupát.

Szolnoki Olaj KK – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 82–67 (25–19, 21–16, 15–13, 21–19)
61. Magyar Kupa döntő
Debrecen, Főnix Csarnok, 4000 néző

Szolnok: Perry 16/3, Vojvoda 21/15, Ford 9/6, Milosevics 14/9, Andric 6. Csere: Kovács P. -, Tóth Á. 8, Browning 8/6.

Falco: Govens 11/3, Norfleet 10/6, Váradi 7/6, Borisov 14/12, Tóth N. 10. Csere: Taylor 12, Perl 3.

A Szolnok a kupagyőztes, ezüstérmesek lettünk!

4. negyed: az utolsó negyedet 3 ponttal kezdik a szolnokiak, nagy a különbség, 64-48. Vojvoda-tripla, majd Tóth Norbi-ziccer, Norfleet-dupla, 67-54. A szolnokiak kértek időt 69-56-nál. A vége előtt 4 perccel 71-58. A time-out után Norfleet-tripla, 74-61, majd Vojvoda-dupla, 2 perccel a vége előtt 77-64. Norflleet-tripla, 77-67. Elkezdődik az utolsó perc...Tripla, majd Olaj-zsákolás, 82-67 a vége!

3. negyed: a negyed jól indul, Borisov-tripla, 46-38. Szolnoki büntetők után Perl hagyta ki a helyzetet, 47-38. Zozó-kosár, 48-40. Váradi megsérült, miután Milosevic szinte ráesett a derekára, Norfleet a helyén. Taylor-dupla, majd Vojvoda ütött oda Norfleetnek, 53-42. Tóth Norbert duplájával 56-46. A negyed vége megint a szolnokiaké, 61-48.

Szünet. A mieinknél Borisov 11, Taylor 10, Váradi 7, Govens 4 pontos, az Olaj legjobbja Vojvoda 14 ponttal.

2. negyed: a játékrész Milosevic-triplával indul, majd Vojvoda kezéből is behullik, Taylor-dupla, 31-21. Milosevic és Borisov is behinti a 3 pontost, 34-24. Taylor, majd Perry  is bedobja, Milosevic nem tud hibázni, 39-26. Váradi is tud ilyet, 39-29. Megállt a pontgyártás: a szünet előtt 4 perccel időt kért Sekulovic-mester. Borisov-dupla, majd Taylor is bedobja, 39-33. Hiába jött közelebb a Falco, az utolsó perc megint az Olajé, 46-35.

1. negyed: a feldobás után a szolnokiaké a labda, és az első kosár is, de Tóth Norbi egyenlít, 2-2. Nagyon bekezdett az Olaj, 3 perc után  minden bennünket sújt, szinte hazai pálya előtt játszanak, 14-2. A mester időt kér. Tripla-eső: Borisov, majd Vojvoda talált be távolról. Nekik minden beszáll, Ford-tripla, majd Govens-dupla nyakában Kovács Péterrel, 19-8 a negyed közepén. Taylor és Perl jött be, Norfleet és Tóth N. jött le, 21-8 az állás. Taylor is betalál, 23-10. Két szolnoki büntető után Perl is bedobott egyet, majd Borisov-tripla, a végén pedig Váradi is beszórta a trojkát, 25-19.

A mienk a Váradi - Norfleet, Govens, Borisov, Tóth N. öszeállításban futottak ki.