2018.10.25 (Csütörtök), 08:00

A nemzetközi kupasorozat 2. meccsén brit ellenféllel szemben bizonyítottuk, hogy jobbak vagyunk. A közönségszórakoztató meccs végén 15 pont különbséggel nyertünk.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Leicester Raiders 80–65 (23–17, 22–7, 19–22, 16–19)
FIBA Europe Cup, H-csoport, 2. forduló
Szombathely, Aréna Savaria, 2150 néző
V: Makhlin (orosz), Denkovski (macedón), Valeev (orosz)

Falco: Curry 2, Norfleet 6/3, Váradi 13/9, Bruinsma 23/9, Reddic 18. Csere: Balmazovics 12/3, Tóth 6, Bíró -, Hódi -.

Kipontozódott: Norfleet (32.perc).

1.negyed: Bruinsma szerezte első kosarunkat, majd Norfleet triplája váltott ki nagy tetszést, 5-2. Reddic zsákolt, ez kell a népnek és Váradi Beni ziccere sem árt, 9-5. Bruinsma pontjai is sokat nyomnak a latban, 3 perccel az első kis szünet előtt, 15-12. A hajrá is nekünk sikerült jobban, 23-17.

A 2. negyed is hazai kosárral indult, Tóth Norbert talált be, 25-17. Balmazovic is behintette első kosarát a negyed elején, 27-17. Tóth Norbi parádés átadása és Bruinsma triplája után, 30-19-nél jött a vendégek első, majd pár perc múlva, de már 39-21-nél a második időkérése. A nagy szünet előtt 2 perccel állva drukkolt a hazai publikum, felharsant a ,,mindenki szombathelyi!” rigmus is, 45-24.

A 3. negyedben Reddick szerezte az első kosarat, majd a negyed felénél már közönségszórakoztató játékkal rukkoltunk elő, Reddic gyűjtögette tovább pontjait, a közönség pedig már a hétvégi, ZTE elleni szomszédvári rangadóra hangolt. 64-46.

A 4. negyedben Bruinsma pontjai jelentették az első feljegyezni érdemes történést, majd Váradi hármasa újra azt jelentette, hogy több mint 20 volt közötte, 72-51. Bruinsma újabb duplája után, 74-54-nél újabb vendég időkérés következett, majd Balmazovic szorgoskodott össze több pontot is, a hajrában még szépített a Leicester, a dudaszó pillanatában 80-65-öt mutatott az eredményjelző.