2018.06.04 (Hétfő), 08:00

Ezúttal is 4 pont lett a különbség, de most a javunkra!

Az 1. negyedben a feldobás után a vendégeké lett a labda, majd az első percekben váltva estek a kosarak, a negyed közepén aztán egy fehérvári tripla után ellépett az Alba, 7-14. Harris már 9 pontos volt ekkor, 4 triplájuk hullott be eddig, közben a Falco elég sokat hibázott, így 14-24-nél Sekulovic mester időt is kért. Az Alba pontosabban dobott, főleg a kintieket, 18-31.

A 2. negyedben az első kosárszerző Perl Zoltán volt, aztán megint jött az Alba-tripla, de Norfleet is tudott ilyet, 25-34. Rengeteg a vélt vagy valós szabálytalanság, ami után Pustahvar triplája jelezte, nem adja a bőrét a Falco, 30-34. Most Dzunic jelezte a time-out-ot. Taylor harcolta ki a következő pontokat, ezt követően mindkét csapat megtorpant, nem mentek se a közeli, se a távoli dobások, ráadásul Pustahvart le kellett hozni, mert összeszedte 3. személyijét. Aztán 2 eladott labda után megint az Alba lépett el, 32-41-nél újra Sekulovic kért időt. Borisov-tripla, majd az utolsó percben egy fehérvári zsákolás és még egy Borisov hármas, 40-47 volt az állás a szünetben.

A 3. negyedben Váradi újra a pályán, Taylor zsákolt, Lóránt pedig triplát szórt, akárcsak Borisov, 47-52. Govens 3 büntetőjét 2900 néző látta a helyszínen, ahogy azt is, hogy Borisovval szemben szabálytalankodtak a palánk alatt, a pontos labdák után 54-55. Aztán megint az Alba kapott lábra, 55-65-nél újabb Sekulovic-időkérés. Govens-dupla, majd Perl-pontok, 60-65. A negyed vége a vendégeké, 60-69.

A 4. negyedben fehérvári triplával, majd 2 Norfleet-duplával indult, 64-72-nél állva tombolt a hazai publikum. Zúgott a ,,Mindenki szombathelyi!' Tóth Norbi kosara, majd újra Norflleet jött, 68-72-nél időt is kért Dzunic. Ezután Borisov-tripla, majd Norfleet-tripla, de Simpson is elrejtett egyet, 74-75, amikor még 5 perc volt hátra. A vége előtt 4 perccel Harris pontozódott ki, majd Perl dobott ziccert, 76-77. Borisov pontjai után 78-77 volt a hazaiaknak. Norfleet-tripla 81-77, de még mindig volt hátra több, mint 2 perc Ekkor Hill dobott be egy büntit, 81-78, az utolsó perc jött. A mieinknél Borisov szintén csak egyet dobott be, 82-78, majd nagyon hamar szabálytalankodott Govens, így újabb büntik jöttek, Simpson nem hibázott, 82-80. Letámadta a Falcót az Alba, kipattant a labda, Hill is lemehet, neki is ez volt az 5. hibája, Norfleet büntetett, 84-80. Az Alba nem adta fel, szépítenek, 84-82, amikor Sekulovic kért időt, 22,8 másodperccel a vége előtt. Perl mindkettőt beszórta, ezután még nagy harc folyt a labdáért, de kosár már nem esett, 86-82. Győzött a Falco, 2-1 a párharc állása.

Srecko Sekulovic: a közönség nagyon sokat segített, az Alba az elején dominált, majd fordítottunk és nyertünk. A fehérváriak jobban dobtak az elején, de mindig a vége számít. A hajrában uraltuk a meccset és szerintem rászolgáltunk a győzelemre. Kis időnk van a keddi meccsig, de Székesfehérváron megpróbáljuk megszerezni a 3. győzelmet és ezzel befejezni a párharcot.

Branislav Dzunic: Jó meccset játszottunk, de a végjátékban jobb volt a Falco, ilyen szurkolótábor előtt megérdemelt győzelmet arattak.