Hírek

Hírek

2021.10.25 (Hétfő), 08:00

Ha nagyon nehezen is, de a szomszédvári rangadót is megnyertük.

Zalakerámia ZTE KK – Falco KC Szombathely h.u.: 95-96 (24-27, 27-18, 19-25, 18-18, 7-8)
Bajnokság, 7. forduló
Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok
V.: Cziffra Cs., Goda L., Horváth Cs. B. (Fekete L.)

ZTE: Wilson 18/6, Simó -, Guyton 16/12, Barnett 22/9, Horti 9. Cserék: Harris 2, Csuti 4, Bonifert 3/3, Parks 19/6, Révész 2.

Falco: Váradi 9, Somogyi 8/6, Benke 13/6, Golomán 23/9, Keller 13/3. Cserék: Perl 22/3, Clark 2, Kovács 2, Barac 4.

Az 1. negyedben a hét meccs után veretlen Falco a jól megszokott Váradi - Somogyi - Benke - Golomán - Keller ötössel kezdett a 2-4-es mérleggel álló ZTE ellen..
A találkozó első kosarát mi szereztük: Keller zsákolt. Aztán egymás után estek a kosarak, hol a sárga-feketék, hol a kék-fehérek voltak előnyben. Az első nagyobb különbséget a Falco tudta kialakítani: Somogyi és Benke pontjai után 7-16 volt az állás, jött is az időkérés. Veszélyesebb lett a Zalaegerszeg, de tudtuk tartani a távolságot. Milos Konakov mester már az első félidőben 9 játékosának adott lehetőséget. Az első negyed végén a ZTE-nek jött ki jobban a lépés, de még így is mi voltunk előnyben: 24-27.

A 2. negyed lassan indult, a hazaiak viszont előbb 1 pontra faragták hátrányukat, majd meg is fordították a meccset, 36-32. A Zalagerszeg átvette az irányítást, Guyton hármasa után már 47-36-ra vezettek a hazaiak. Sorra kaptuk a kosarakat, ezért Konakov kért időt. Az első félidő utolsó két percében ugyan fel tudtunk zárkózni, de még így is a remekül dobó egerszegiek vezettek 51-45-re.

A 3. negyed jó ritmusban kezdtük. Perl, Benke és Keller pontjaival kevesebb, mint 4 perc alatt fordítottunk, 56-57. Perl előbb egy középtávolít értékesített, majd sapkát osztott ki a saját gyűrűje alatt. A mérkőzés újra inkább az első 10 percben látottakra kezdett hasonlítani. Már 58-63-ra vezettünk, de gyorsan fordított a Zalagerszeg, 64-63. Az etap hajrájának Golomán lett a főszereplője: triplát dobott, blokkolt, majd értékesített két büntetőt is. Döntetlenről, 70-70-es állásról indulhattak neki a csapatok az utolsó felvonásnak!

A 4. negyed első 4 pontját a hazaiak szerezték, ezt követően jöttek az első pontjaink Golomántól. Ezután kosárcsend alakult ki, amit Clark szakított meg, első pontjait szerezte az amerikaim, 74-74. Egy kosár itt, egy kosár ott, 5 perccel a vége előtt 76-76 volt az állás. Clark szerzett labdát, majd a kiosztásból Golomán szórt egy hármast! Nem sokáig örülhettünk, ugyanis a ZTE egy közel félpályás triplával egyenlített! Perl Zoltánnak nem remegett meg a keze, illetve Benke Szilárd talált be közelről, így kisebb előnyt szereztünk, 79-83. Wilson dobhatott kettőt, majd Benke egy hármassal válaszolt. A végső dudaszó előtt 2 perccel 81-86-ra vezettünk. Az utolsó percben 83-86-os vezetésnél Zozó hagyta ki a kettest, majd a ZTE büntetőzhetett, 36 másodperccel a vége előtt, 85-86-nál Konakov kért újra időt. Perl Zoltán kíméletlen volt, 12 másodperccel a dudaszó előtt a vonalról volt kétszer eredményes, 85-88. A ZTE időkérés után 2 másodperccel mi is szabálytalankodtunk, az első bement, de a második kimaradt, viszont a lepattanót leszedték és közelről kiegyenlítettek, 88-88. A vége előtt 8 másodperccel Konakov mester kért időt. Az utolsó támadásunkból sajnos nem sikerült pontot szereznünk, hosszabbítás következett, 88-88.

A hosszabbítást mi kezdtük jobban, 3 perccel a vége előtt 88-91 állt az eredményjelzőn. Zozó büntetője után támadhatott a ZTE, ziccert értékesítettek, 90-92. Ezután Barac dobott sikeres távolit, 90-95. A vége előtt 1 perccel közelről voltak eredményesek, 92-95. Ezt követően Zozó újra a vonalról volt precíz, de sajnos csak egyszer, 92-96. Ők is triplát szórtak, 95-96. Az utolsó másodpercekben egyik csapat sem tudta kosárral befejezni a saját támadását, 95-96-ra győztünk.

Szép volt, fiúk!

A bajnokságban legközelebb a jövő hétvégén lpünk pályára, október 30-án, szombaton a OSE Lions csapatát fogadjuk az Arena Savariában.