2021.05.27 (Csütörtök), 08:00

A bajnoki döntő utolsó meccsén magabiztosan győztük le a hazaikat!

Szolnoki Olajbányász - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 53-74 (19-16, 10-13, 13-26, 11-19)
Rájátszás, döntő, 5. mérkőzés
Szolnok, Tiszaligeti Városi Sportcsarnok
V.: Kapitány G., Benczur T., Papp P. (Bodrogváry I.)

Szolnok: Warner 10/6, Badzim 12/6, Kovács 4, Subotic 13, Cakarun 4. Cserék: Pongó -, Rudner -, Pallai -, Gibson 5/3, Zsíros 5/3, Juhos -, Taiwo -.

Szombathely: Anderson 1, Váradi 17/9, Benke 15/3, Bruinsma 7/3, Keller 7/3. Cserék: Perl 14/3, Doktor -, Dancsecs -, Kovács -, Sövegjártó -, Barac 13.

Az 1. negyedben a hazaiak támadhattak először és az első kosár is az övék volt, Cakarun kosaára Beni válaszolt, majd Anderson az Olaj ellen fújt technikai hibát is kihasználta, 2-3. Szili mesteri akció végén növelte az előnyünket, majd Warner büntetőzhetett, de kihagyta mindkettőt, 2-5. Aztán Bruinsma kihagyta, Warrner triplája viszont behullott, 5-5. Keller Ákos is beszórta a kintit, aztán Beni triplája is a helyére került, 5-11. A játékrész derekán Cakarun szépített, majd Kovács P. dobott be egy büntetőt, 8-11. Csapatkapitányunk kiválóan kezdett, már 7 pontos volt, amikor Gibson dobott távolról pontosan 11-13. Ezt követően labdát veszítettünk, Warner pedig zsákolt. Ezután Zsíros büntetőkből megszerezte a vezetést a hazaiaknak, 15-13. Bruinsma 2 pontja után Subotic volt eredményes,17-15. Barac büntetője után Badzim dobott dudaszós duplát, 19-16.

A 2. negyed elején Barac 2+1 pontjával egalizáltunk, majd Zsíros hármasa esett be, 22-19. Aztán MVP-jelöltünk, Perl Zoltán a vonalról szerezte első pontját, majd Boris Barac ziccerével egyenlítettünk, 22-22. A negyed közepén - ki tudja, miért - Zozóra fújtak technikait, de Warner nem használta ki, Szili viszont ziccert dobott egy labdaszerzésünk után, 22-24. Mindkét csapat beragadt, Gasper Potocnik után szinte azonnal Gasper Okorn is időt kért. Warner egyenlített, de Beni már a második hármasát is beszórta, 24-27. Subotic a vonalról volt eredményes, majd Kovács P. dobott ziccert, 28-27. A félidő hajrájában megint érthetetlen módon Beni ellen fújtak, ezt követően Subotic után Szili volt precíz, 29-29. Az utolsó percben is nagy küzdelmet láthattunk, de kosár már nem esett, 29-29.

A 3. negyed Keller pontjaival indult, majd Gibson és Subotic is betalált, 33-31. Ezt követően Zozó egyenlített, aztán Evan Bruinsma hibája után 35-33 állt a táblán. Zozó a vonalról egalizált, majd a jó védekezésünk után Keller és Benke is zsákolt, 35-39-re vezettünk a negyed derekán. Sőt, Szili triplája is célba ért, 35-42-nél Potocnik kért időt. Hiába, Szili fantasztikus kosarat szerzett a 6.percben, 35-44. Badzim a vonalról szépített, Barac pedig duplát szerzett, 37-46. Ezután Zozó középtávolija is beszállt, 11 ponttal mentünk, amikor újra időt kért az Olaj mestere. Badzim triplája volt a folytatás, de Beni szenzációs, 40-50. Badzim közelről szépített, de Beni megint betalált, 42-55.

A negyedben Warner dobott gyorsan egy triplát, majd Benke pontjai érkeztek meg, 45-57. Barac 2+1 pontjával 8 perccel a vége előtt 45-60-ra vezettünk. Sőt, nemcsak vezettünk, de parádéztunk is, Bruinsma triplája után már 45-63 állt az eredményjelzőn! Potocnik kért időt, majd Subotic zsákolt, 47-63. A finálé végén Bruinsma dupla, majd Barac pontjai után már 20 ponttal vezettünk, 47-67. Nagyon jól játszottunk ezekben a percekben is, Zozó növelte saját és csapatunk pontjait, 50-69. Az utolsó percben, Zozó triplája után fiataljanink is megérezhették, milyen is BAJNOKCSAPAT tagjának lenni. Doktor melltt Dancsecs, Sövegjártó és Kovács B. is a szolnoki parkettre lépett, ezzel HARMADSZOR IS GYŐZTÜNK, ezúttal kiütéssel, 52-74-re és HARMADSZOR IS BAJNOKOK LETTÜNK és megint idegenben szereztük meg a harmadik sikert!

Szép volt, fiúk!

Bajnok: Falco-Vulcano Energia KC Szombathely, 2. Szolnoki Olaj, 3. Naturtex-SZTE-Szedeák, 4. DEAC, 5. Alba Fehérvár, 6. Atomerőmű SE, 7. Egis Körmend, 8. Sopron KC, 9. Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét, 10. OSE Lions, 11. PVSK-VEOLIA, 12. Kaposvári KK, 13. Zalakerámia ZTE KK, 14. Jászberényi KSE.