2022.03.24 (Csütörtök), 08:00

A Bajnokok Ligája legjobb 16 csapata között, az ,L' csoportban lejátszott utolsó fordulóban végig fej-fej mellett haladtunk a vilniusiakkal, a hajrá viszont nekünk sikerült jobban! Perl Zoli 26 pontig jutott.

Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely – Rytas Vilnius 86-81 (22-19, 17-27, 20-13, 27-22)
Bajnokok Ligája, L-csoport, 6. forduló
Szombathely, Savaria Arena
V.: Mazzoni (olasz), Lucis (lett), Marques (portugál)

Falco: Váradi 15/3, Somogyi 5, Clark 11/9, Golomán 15/3, Keller 2. Cserék: Perl 25, Kovács -, Barac 13, Hawkins -.

Rytas: Smith 8/6, Radzevicius 6/6, Girdziunas 4/3, Leissner 14/6, Buva 10. Cserék: Butkevicius 5/3, Kariniauskas 6/3, Normantas 10/6, Uleckas 3/3, Williams 15.

Az 1. negyedben Radzevicius szerezte az első pontokat, Beni felelt, 2-3. Golomán triplájával vettük át a vezetést, majd egy duplát is felírhattunk a neve mellé, 7-3. Leissner szépített, de Beni újra betalált, ezúttal ziccerből, 9-5. Girdziunas hárrmasára ismét Golomán adta meg a választ, a játékrész derekán 11-8 állt a táblán. Sajnos Radzevicius és Smith pontjai után, 11-13-ra visszavették a vezetést. Barac büntetője után Buva is eredményes volt, 12-15. A 7. percben Zozó is megszerezte első pontjait, aztán Buva labdája is beesett, 14-17. A hajrában Clark küzdött nagyot és gyötört be egy labdát, 18-19. Az utolsó percben Somogyi közelijével újra mi vezettünk, Barac pedig a vonalról még rátett kettőt, 22-19.

A 2. negyedet Kariniauskas és Perl kosárváltása indította, 24-21. Uleckas távolijával egalizáltak, de Barac rögtön visszaszerezte az előnyt, 26-24. A 3. percben Williams a vonalról volt kétszer eredményes, majd egy újabb ellene elkövetett szabálytalanság után újabb 2 labdát süllyesztett el, 26-28. A játékrész közepén Váradi-Perl akció ért véget 2 ponttal, de Kariniauskas 3 pontossal felelt, 28-32. Beni mesteri egyéni akciója után, 30-33-as állásnál a vendégek kértek időt. Sajnos Keller Ákos már a harmadik személyi hibáját szedte össze, gyorsan le is ült, Clark pedig triplát szórva hozta meg a Falco-drukkerek jó kedvét, 33-34. Korai volt az öröm, a vendégek is betaláltak kintről, így 33-37-nél Konakov mester is magához hívta ,,fiait". Smith is távolról volt pontos Zozó pedig nagyot küzdve, közelről, ekkor 35-40-et mutatott az eredményjelző. A félidő hajrájában Leissner a vonalról növelte pontjaikat, aztán Golomán is büntetőzhetett, 37-42. Váradi közelije, Konakov mester újabb időkérése és Leissner triplája is belefért még az első félidő történéseibe, 39-46.

A 3. negyed elején jegyezhettük fel Keller első pontjait, majd Váradi már 10-nél járt, 43-46. Buva vert meg mindenkit a palánk alatt, majd rövid intermezzo és videózás után Zozó is megszerezte tizedik pontját, ezzel 45-48-ra zárkóztunk. Vastaps köszöntötte a mieinket, amikor a Rytas támadásánál 3 blokkot is kiosztottunk,aztán Leissner és Perl szerzett 2-2 pontot, 47-52 állt az eredményyjelzőn a negyed derekán. Ezután Zozó szépített a vonalról, majd a következő vilniusi támadásnál szerzett egy labdát is, az asszisztot követően Golomán zsákolt, 51-54. Zozó megállíthatatlan volt ezekben a percekben, most Golomán sszerzett labdát, Zozó pedig zsákolt, 53-54. Miután Clark hintett be egy triplát, újra mi vezettünk, 56-54. A negyed fnisében nagyot harcoltunk, Barac, Somogyi, illetve Smith szerzett pontokat, de még egy Konakov-időkérésre is volt lehetőség, 59-59.

A 4. negyed Williams és Somogyi pontjaival startolt, majd Várdi triplája okozott nagy örömet drukkereink körében, 64-61. Butkevicius szépített, aztán Williams is betalált, de Clark hármasa lecsillapította a vendégek kedélyeit, 67-65. Ezután Zozó három labdát dobhatott rá a vonalról, kettőt el is süllyesztett, 69-65. A játékrész derekán Williams szépített, aztán a dudaszó előtt 3 perccel Váradi és Perl is betalált, 73-70-ra vezettünk, amikor a Rytas mestere állíttatta meg az órát. Hiába, Golomán és Barac pontjai után már 79-72-re vezettünk 1 perccel a vége előtt. Az utolsó minutumban Perl és Barac labdái hullottak be, 86-81-re győztünk!

Szép volt, fiúk!

A Bajnokok Ligája küzdelmei ugyan véget értek számunkra, de megállás továbbra sincs. Szombat este a Nyregyháza otthonában zárjuk a hazai bajnokság alapszakaszát.