A Merkantil Bank Liga 3. fordulójában vasárnap a Szombathelyi Haladás 2-1-re kikapott Gyirmóton.

GYIRMÓT FC-SZOMBATHELYI HALADÁS 2-1 (0-0)

Gyirmót, 1200 néző, játékvezető: Barna

Gyirmót: Rusák - Heffler, Lázár, Major, Szélesi - Nagy P., Szatmári, Herjeczki, Hajdú - Varga B.

Haladás: Verpecz - Csilus, Mocsi, Devecseri - Szekér, Holdampf - Tóth D., Kiss B., Bosnjak - Medgyes, Rácz.

A szombathelyi cserék: Rózsa, Schimmer, Németh Milán, Illés, Tóth B., Doktorics.

Gyirmóton is kánikulai meleg van, ennek ellenére szépen gyülekeznek a szurkolók. A vendégszektorban húsz perccel a kezdés előtt mintegy 150-en foglalnak helyet - de ennél még többen lesznek.

Hét helyen is öntözik a füvet, a pálya minőségével úgy fest, nem lesz gond.

Éppen a csapatokat mutatják be, Simon András nevénél a Hali-táborból éles fütty hallatszott. A korábbi szombathelyi támadót a cserék közé nevezte Csertői Aurél.

A Gyirmót sárgában, a Haladás a szokásos fehér mezben, zöld díszítéssel lép pályára.

Az első félidőben Verpecz véd nappal szemben.

A Haladás kezdte a játékot. Nagyjából 400-an lehetnek a vendészektorban.

6. perc: Szombathelyi labdavesztés után Heffler indult meg a bal oldalon, majd egy csel után 12 méterről fölé lőtt

8. perc: Medgyes vezette középen a labdát, majd 22 méterről a léc fölé bombázott

Folyamatosan zúg a "Hajrá Szombathely".

11. perc: Herjeczki lőtt jobbról kapura, a labda elsuhant a jobb sarok mellett

Negyedóra telt el a meccsből, a Haladás irányítja a játékot, de nehéz feltörni a szervezetten védekező gyirmótiak hátsó alakzatát.

A hangulat remek, a meccs egyelőre közepes - mezőnyben folyik a játék, helyzet egyik kapu előtt sem adódott az utóbbi percekben.

23. perc: ivószünet

Folytatódik a meccs

27. perc: A volt szombathelyi Nagy Patrik lőtt fölé 26 méterről

30. perc: Lázár kapott sárga lapot. Kiss Bence 18 méteres szabadrúgása a sorfalon megpattanva vágódott kapu fölé

32. perc: Medgyes került helyzetbe a jobb oldalon, de 11 méteres, bal sarokra tartó lövését Rusák védte

37. perc: Egy kifejelt labda Herjeczki elé került, a támadó 15 méterről, jó helyzetből ballal fölé lőtt

40. perc: Szép szombathelyi támadás végén Bosnjak 14 méterről, éles szögből leadott lövését védte bravúrral Rusák

Vége az első félidőnek

II. FÉLIDŐ

A szünetben kettőt cserélt Mátyus János, Medgyes helyett Tóth Barna, Tóth Dávid helyett Schimmer állt be.Megkezdődött a második félidő.

52. perc: Tóth Barna kapott sárga lapot - pedig őt talpalták le

53. perc: Heffler bal oldali beadását elnézte a Haladás-védelem, a jobb szélen érkező Major középre lőtt labdáját Szatmári egyből, öt méterről a kapu közepébe vágta (2-1).

54. perc: Major kapott sárga lapot

57. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Bosnjak ment el a bal oldalon, visszagurított labdáját a második hullámban érkező Rácz lekezelte, majd 14 méterről kilőtte a bal felső sarkot (1-1)

64. perc: ivószünet

65. perc: Csere a Gyirmótban, Simon András állt be. Nos, népszerűsége nem nőtt a meccs kezdete óta...

68. perc: 2-1. Egy bal oldali beadást Simon András fejelt hét méterről a jobb felsőbe. A támadó ezután éppen a Hali-tábor elé futott ünnepeltetni magát... (2-1)

73. perc: Rácz 22 méteres, léc alá tartó szabadrúgását bravúrral tolta a léc fölé a gyirmóti kapus

76. perc: Csere a Haliban, Csilus helyett Jancsó érkezett

Támad, támad a Haladás

88. perc: Csere a hazai együttesben, Herjeczki le, Lustyik be

Négy  perc a hosszabbítás

Vége a mérkőzésnek, a szerencsésebb csapat nyert.

A két vezetőedző értékelte a Gyirmót-Szombathelyi Haladás Merkantil Bank Liga-találkozót.

Csertői Aurél: – Jó csapattal játszottunk, a Haladás nagyon masszív, erőszakos, jól focizó csapat. Jól kezdtük a mérkőzést, irányítottuk a játékot. Miután megszereztük a vezetést, gyermeteg hibákat követtünk el, megint beleestünk abba a hibába, hogy nem kellett volna felszabadultabban játszani. Szerencsére az egyenlítő gól után fel tudtunk állni, és a győztest gólt megszereztük. Hajtós mérkőzés volt, látványos játékot láthattak a nézők. A Haladásnak sok sikert kívánok.

Mátyus János: - Nagyon szoros mérkőzést játszottunk egy remekül felkészített gárdával találkoztunk. Hasonló játékerőt képviselnek, mint mi. A meccs elég furcsán alakult,  az első félidőben gyengébben játszottunk. A szünetben volt néhány változtatás - utána jól is futballoztunk, sajnos kaptunk egy gólt. Majd még gyorsan felálltunk, kiegyenlítettünk. Aztán jött a csattanó, egy beívelésből az ellenfél játékosa gólt szerzett. Kicsit fájó, hogy az a futballista szerezte a gólt, akit mi készítettünk fel a bajnokságra - de az élet így adta. A tavaszhoz képest a védekezésünk nem működik annyira jól, akkor rengeteg mérkőzést lehoztunk nullára - ebben a bajnokságban ez még nem sikerült. Lapoznunk kell és készülnünk a Szeged ellen.

forrás: haladas.hu