2021.02.22 (Hétfő), 08:00

A Merkantil Bank Liga 25. fordulójában a Szombathelyi Haladás Ajkán lép pályára. Kövesse velünk együtt a mérkőzés alakulását percről-percre!

FC AJKA - SZOMBATHELYI HALADÁS 1-0 (1-0)

Ajka, játékvezető: Kovács J. Z.

Hangulatos felvezetést kapott a mérkőzésra vasárnap délelőtt utazó Haladás, a csapatot szállító buszt ugyanis az M86-os autót egyik felüljáróráról zászlókkal, füstbombákkal, görögtüzekkel köszöntötte a Hali-szurkolók egy nagy csoportja.

A vasiaknál a régóta sérült Tóth Dávid és az eltiltott Mocsi Attila mellett Achilles-ín sérülése miatt a házi gólkirály, Medgyes Zoltán sem léphetet pályára. A támadó már egy ideje kínlódik az Achillesével és bár folyamatosan kapta és kapja is a kezeléseket, Ajkán még nem volt bevethető állapotban.

Ajka: Horváth D. – Kovács N., Heffler T., Tar, Csemer – Soltész D., Kenderes, Szekér, Csizmadia Z. – Nagy K., Zsolna

Haladás: Verpecz - Schimmer, Devecseri, Németh Milán, Bosnjak - Csilus, Holdampf - Kállai, Kiss B., Doktorics - Dragóner.

A tiszta feketében játszó szombathelyiek kezdték a játékot. Az Ajka talpig fehérben futballozik.

Paprikás hangulatban kezdődött a mérkőzés, különösen az ajkaiak jártak élen a kemény belépőkben.

8. perc: Kiss Bence került kecsegtető lövőhelyzetbe, de 18 méteres, jobb sarokra tartó próbálkozását nagy vetődéssel tolt szögletre Horváth Dániel.

A kezdeti ajkai enyhe mezőnyfölény után fokozatosan átvette az irányítást a Haladás, a játék a hazaiak térfelére korlátozódott. A vasiak sorozatban rúgták szögleteiket, tíz perc után már négynél jártak.

14. perc: Doktorics került helyzetbe, de a csúszós talajon nem tudott megállni, így odalett a helyzet.

15. perc: Schimmer jobb oldali beadását Dragóner 12 méterről a kapu fölé emelte.

A szombathelyiek irányítják a játékot, a hazaiak foggal-körömmel védekeznek.

20. perc: Soltész jobb oldali beadása ide-oda, végül Csizmadia elé pattogott, a középpályás 11 méterről a jobb sarokba lőtt (1-0).

A pálya adottságai miatt a létesítményen kívülről is rálátni a pályára, így különböző helyeken mintegy húsz ajkai drukker hallatjaa hangját, szól a dob is.

29. perc: Bal oldali beadás után a hosszún érkező Nagy Krisztián hétméteres lövését bravúrral védte Verpecz.

A gól után kiegyenlítettebb lett a játék, de továbbra is a vasiak kezdeményeznek többet.

43. perc: Csilus cselezte ki sorban a védőket, majd 15 méterről fölé lőtt. Ettől függetlenül szép egyéni akció volt.

Vége az első félidőnek. A Haladás uralja a meccset, de az Ajka vezet.

II. FÉLIDŐ

A szünetben cserélt a Haladás, Doktorics Áron helyett Rácz Ferenc állt be.

56. perc: Csere a Haladásban, Németh Márió érkezett Schimmer helyére.

Változatlanul a vendégek irányítottak, a hazaiak bekkeltek és kontráztak.

73. perc: Németh Milán bal oldali beadását Dragóner nyolc méterről fölé fejelte.

74. perc: Kettőscsere a Haliban, Németh Milánt Debreceni, Kállait Jancsó váltotta.

76. perc: Jobb oldali szöglet után Rácz 12 méreres lövését tolta ki a bal felső srok elöl Horváth.

77. perc: Rácz 14 méteres életerős lövését fogta Horváth.

79. perc: Németh Márió 25 méteres szabadrúgása centikkel suhant el a jobb sarok mellett.

Egykapuzunk...Érik a gól?

79. perc: Rácz bal oldalibeadását a hosszún érkező Dragóner a kapu torkából fölé lőtte.

90. perc: Kovács Nikolasz kapott sárga lapot.

Négy perc a hosszabbítás.

92. perc: Rácz megsérült, Schuszter állt be a helyére.

Vége a mérkőzésnek.A vasiak végig jobban futballoztak ellenfelüknél, ám ez nem ért pontot.

Vezetőedzőnk értékelte az FC Ajka-Szombathelyi Haladás (1-0) Merkantil Bank Liga-mérkőzést.

Kellően felvértezve, motiváltan érkeztünk a találkozóra, annál is inkább, mert egy nagyszerű gesztussal szurkolóink az M86-os autót felüljáróján búcsúztattak minket - ezúton is köszönjük nekik, nagyon jólesett - mondta Mátyus János. - Nagyszerűen kezdtük a mérkőzést, motiváltak, frissek voltunk és taktikailag is rendben voltunk, utána kaptunk egy gólt. Ezt követően visszaesett a teljesítményünk. A szünetben rendeztük a sorokat, második félidőben óriási energiákat mozgosítottunk annak érdekében, hogy gólt szerezzünk, de sajnos nem sikerült. Érdekes a futball, mert a tavaly őszi mérkőzésen ők futballoztak inkább és mi nyertünk, most mi futballoztunk és ők nyertek. Egy pontot feltételnül megérdemeltünk volna, de a futballban nincsen ha, ezért a következő mérkőzésen szeretnénk javítani. A gól hiányzott a játékunkból.

forrás: haladas.hu

Itt visszanézheti a Szombathelyi Haladás - Ajka mérkőzést.