2021.03.04 (Csütörtök), 08:00

Bruinsma kisebb sérülés miatt hiányzott, a csapat pedig ezt meg is érezte...

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Atomerőmű SE 80-93 (22-24, 20-26, 21-18, 17-25)
Bajnokság, 15. forduló
Szombathely, Arena Savaria
Benczur T., Kapitány G., Söjtöry T.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Váradi 7, Perl 18/3, Doktor 3/3, Barac 27, Keller 1. Cserék: Benke 7/3, Anderson 10, Lake 4, Kovács B. 3/3.

ASE: Kovács 12/6, Capers 11/3, Valerio-Bodon 9/3,Lóránt 32/9, Jackson 7/3. Cserék: Paige 11/3, Eilingsfeld 11/3, Kis -, Velkey, Verrasztó -.

Az 1. negyedben Váradi szerezte első kosarunkat, majd 2 paksi tripla következett, amire Doktor is hármassal válaszolt, 6-8 állt a táblán a 4. percben. Ezt követően Barac következett, majd a második Lóránt-tripla is beesett, 8-14. A meccs 12-20-as állásánál jött az első Okorn-időkérés, közben Lóránt már 12 pontos volt ekkor. Használt az időkérés, és az utolsó percben már egyemlíthettünk is volna, de Kovács B. kihagyta a közelit, 22-24.

A 2. negyed elején a paksi Kovács távoli dobása hullott be, majd Kovács B. is triplával jelentkezett, 25-29. Ezután az Eilingsfeld-triplára Lake felelt, 29-32. Ekkor Dzunics kért időt, majd 31-38-nál újra Okorn mester szakította meg a játékot. Váradi-pontok következtek, amire Lóránt újfent triplával felelt, 33-43. Perl hármasa is beesett, ennek ellenére továbbra sem találtunk fogást a paksiakon, 36-46. Szünet előtt Dzunics 40-50-nél még egyszer időt kért, 42-50.

A szünetben Kyan Anderson elmondta nekünk, hogy a vdekezés lesz kulcsfontosságú a 2. félidőben, érdeklődésünkre azt válaszolta, hogy támadásról-támadásra, védekezésről-védekezésre kell haladni. Névadó szponzorunk képviselője, Kocsis Gábor szintén a hatékonyabb védekezésben látta a fordítás lehetőségét.

A 3. negyed elején felzárkóztunk, 48-52 volt az állás 2 perc után. Újra Lóránt következett, 48-54. Ezután Kovács-tripla jött, majd 50-57-nél Dzunics kért időt. Boris Barac percei következtek, 56-57. A játkrész közepén átvehettük volna a vezetést, de a labdaeladások után megint Lóránt volt eredményes, ekkor már 23 pontnál járt, 56-61. A szoros meccsen Capers-pontok jöttek, így maradt a minimális különbség, 63-68. .

A 4. negyedben  is folytatódott a szoros, kiélezett küzdelem. A játékrész közepén 68-74 állt az eredményjelzőn. Ekkor Barac vitte a hátán a csapatot, majd a záró negyed közepén elléptek a paksiak, 72-82-nél időt kért Okorn-mester. Ezután Anderson csent labdát, majd ziccert is dobott, de 74-84-nél már csak 4 perc volt hátra. Aztán szétestünk, Paige zsákolt, Anderson büntetői után Ő is elérte a 10 pontot, de már csak 2 perc volt hátra, 78-88. Aztán az utolsó percben már nem sikerült közelebb jönnünk, meglepő vereséget szenvedtünk 80-93.

A meccs utáni gyors interjúban Perl Zoltán elmondta, hogy egész meccsen rosszul védekeztünk, a végén pedig szétesett a csapat. Zozó szerint változtatni kell szinte mindenben, de az alapszakasz-győzelemről még nem mondtunk le. Meccsről-meccsre kell haladnunk - tette hozzá.

Szombaton a DEAC - Falco meccsel folytatódik számunkra a bajnokság.

A játék minden elemében jobb volt az ASE.

Gasper Okorn: Nagyon egyszerű a képlet, a Paks csapata jobb volt. Az egész mérkőzésen fölénk nőttek és kihasználták a hibáinkat. Nem is tudom pontosan, hogy a védekezésünkkel, vagy a támadóoldalon mutatott teljesítményünkkel vagyok elégedettlenebb. Támadásban sok, gyermeki hibát vétettünk, amiből eladtunk 16 labdát, míg hátul nem létezett az 1-1 elleni védekezésünk. Az ASE ezeket könyörtelenül megbüntette és megszerezte a győzelmet. Értékelni fogjuk a mérkőzést és javítjuk a hibákat. A végén szeretnék gratulálni Lóránt Péternek, mert attól függetlenül, hogy nem védekeztünk jól, az Ő teljesítménye megsüvegelendő. Mindig előlépett és remek megoldásokkal segítette csapatát.

Branislav Dzunics: Örülök, hogy sikerült a saját játékunkat játszani. Nagy újdonsággal nem készültünk, mert a szerda-szombat ritmusban sok újat nem tudunk változtatni. Gratulálok a csapatomnak, mert sok energiával és remek hozzáállással küzdöttük végig a 40 percet. Különösen a támadó játékunkat szeretném kiemelni, mert türelmesen játszottunk és megtaláltuk a legjobb helyzeteket. Jó százalékkal értekesítettük ezeket a dobásokat, ez kellett a mai győzelemhez.

forrás: falcokc.com