Sport

Hírek

Hírek

2021.04.21 (Szerda), 08:00

Nem volt mese, a negyeddöntős párharc második felvonásán is magabiztos sikert arattunk.

Egis Körmend – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 80-97 (15-23, 19-21, 20-24, 26-29)
Bajnokság, playoff, 2. mérkőzés
Körmend Városi Sportcsarnok
Papp P., Frányó P., Minár L. B.

Egis Körmend: Ireland 12/6, Thames 20/12, Mócsán -, Simons 11/3, Taylor 19. Cserék: Durázi 4, Ferencz 6/6, Takács 6, Tóth N. -, Németh -, Balogh M. 2.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Váradi 11, Benke 19/15, Doktor, Bruinsma 14/3, Keller 9. Cserék: Perl 20, Barac 14, Anderson 10/3, Doktor -, Dancsecs -, Kovács B. -.

Az 1. negyedben Ireland szerzett vezetést a hazaiaknak, aztán Bruinsma dobott egy büntetőt, Váradi egy duplát, Benke pedig egy triplát jegyzett, 2-6. A játékrész derekán Benke büntetőre Simons válaszolt, 4-8. Ezután Beni is gyakorolhatta a büntetőket, ezekre pedig Taylor felelt, 6-10. Bruinsma duplája is beesett, majd a csereként beszálló Perl sem hibázta el a ziccert, 6-14-nél időt kért a körmendiek mestere. A játékmegszakítás után Taylor lépett be a palánk alá és szerzett 2 pontot, de Szili válasza sem késlekedett sokat, jött az újabb hármas, 8-17. Ireland se akart lemaradni, Ő is hintett egy triplát, aztán Szili eleresztette a következőt, ez is behullott, 11-20. Taylor büntetői után Ferencz Csaba az első, majd Benke Szilárd már a harmadik hármassal jelentkezett, 15-23.

A 2. negyedet Zozó pontjaival indítottuk, aztán Thames volt eredményes, 17-25. Anderson 2+1 pontjára a körmendiek is hasonlóan válaszolhattak volna, de nekik a büntető kimaradt, 19-28. Barac 2 tiszta dobására újabb időkéréssel reagáltak a piros-feketék, 19-32. A játékrész közepén miután több hazai támadás is pont nélkül ért véget, állandósult a 10 pont feletti előnyünk, nálunk Zozó nem állt le, már 19-34. Aztán Durázi, Simons és Ireland pontjai jöttek, 25-36-ra zárkóztak fel a hazaiak. Jókor jött Zozó 2+1 pontja, erre büntetőkből válaszoltak Ferenczék, majd Barac dupla érkezett, 28-41. Ferencz újabb pontjait - már a félidő utolsó percében - Váradi büntetői követték, aztán Taylor zsákolt, 34-44.

A 3. negyedet jól kezdték a körmendiek: egy tripla után a dupla is célba ért, Keller pedig büntetőzött, aztán zsákolhatott is egyet 39-49. Ezután Zozó visszaállította a 10 pont feletti differenciát, majd Beni is eredményes volt közelről, 42-53. Benke Szilárd nevét írhattuk fel újra, a játékrész derekán nem sokat törődtek a csapatok a védekezéssel, de ebből is mi jöttünk ki jobban, kialakult az eddigi legnagyobb különbség, 46-62-nél jött is az újabb körmendi időkérés. Ezt követően Thames és Taylor gyarapította a piros-fekete pontokat, majd Evan Bruinsma válaszolt, 50-64. Az utolsó percben Ireland és Taylor szerzett hazai kosarakat, aztán Váradi állította helyre a rendet, 54-68.

A 4. negyed elején 1-1 tripla esett be, majd a hazaiak dupláját Anderson büntetőkből szerzett pontjai követték, 59-75. Ezekben a percekben végleg eldőlt a meccs, Perl Zoltán tarthatatlan volt a körmendiek számára, akik beragadtak, percekig nem tudtak újabb pontot szerezni, 59-82. Nagy rohanás, semmi védekezés volt a következő percek története, majd Barac-pontok értek célba, 5 perccel a vége előtt 64-86 állt a táblán. A hajrában sem változott a meccs képe, állandósult a 20 pont körüli előnyünk, Barac újabb duplája után már 70-90 volt az állás. Még az utolsó percben is behullott egy-egy tripla, 80-97-re győztünk.

Bravó fiúk, a párharc pénteken az Arena Savariában folytatódik és érhet véget.

forrás: falcokc.com