2021.05.10 (Hétfő), 08:00

Az elődöntős párharc harmadik összecsapását a vártnál simábban hoztuk, ezzel 2-1.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Naturtex-SZTE-Szedeák 98-74 (26-22, 25-16, 28-17, 19-19)
Rájátszás, elődöntő, 3. mérkőzés
Szombathely, Arena Savaria
V.: Kapitány G., Praksch P. Á., Tóth K.

Falco: Váradi 10/6, Benke 23/12, Bruinsma 16/6, Barac 13/3, Keller Á. 8. Cserék: Anderson 2, Doktor 3/3, Perl 23/3, Dancsecs -, Kovács -.

Szedeák: Govens 19/6, Brown 16/6, Dzeletovics 1, Bognár 13/6, Dickey 12. Cserék: Kerpel-Fronius G. 4, Keller I. 3/3, Mayer -, Kerpel Fronius B. 6/6, Olasz -.

Az 1. negyedben Keller ütötte el a labdát, majd az első támadásunkat Benke Szilárd fejezte be triplával, 3-0. Bognár Kristóf duplával reagált, majd Barac büntetőre Govens válaszolt hármassal, 5-5. Barac és Dickey pontjai után Bognár triplájával először vezettek a szegediek, 7-10. Váradi Benedek szépített, amire Dickey zsákolása érkezett, 9-12. Bognár újabb dupláját követően Bruinsmára fújtak technikait a játékvezetők (ki értette, miért?), majd Govens büntetett, 9-16. A játékrész derekán Barac triplája nagyon kellett, sajnos azonban Dickey bepöcizte a lepattanót. Benke Szili egymás után 3 kosárral jelentkezett, így 19-18-nál Srecko Sekulovic időt kért. Hiába, mesterien kijátszott akció végén Evan Bruinsma célzott pontosan, 22-18. Sajnos újabb technikait kaptunk, amit ezúttal Govens és Keller Iván együttes erővel büntetett meg, 22-22. Az utolsó percben Perl Zoltánra esett rá a palánk alatt Keller Iván, Zozó büntetőzhetett és még Keller Ákos kosara is belefért, 26-22.

A 2. negyedet Beni kiváló labdaszerzésével indítottuk, majd a ziccert követően Zozó is betalált, 30-22. Kosárváltás után Brown triplája érkezett, 32-27. Bruinsma közelije volt pontos, majd Zozó ellen szabályytalankodtak ziccer közben, persze most nem fújtak szándékosat a sporik, 36-29-et mutatott a tábla a büntetők után. Bruinsma középtávolija után először vezettünk 10-nél több ponttal, aztán Zozó 2+1 pontja  még ezt is tetézte, 43-29. A negyed közepén Govens triplájával jöttek közelebb a szegediek. Sekulovic mester 44-32-nél újra élt a játékmegszakítás lehetőségével. A félidő hajrájában is jobbak voltunk, ekkor Benke és Bruinsma pontjait jegyezhettük fel, 51-38-ra vezettünk a szünetben.

A 3. negyedben is mi diktáltuk a tempót, Benke Szilárd továbbra is ihletett formában játszott, a Szedeák pedig büntetőkkel araszolt, 53-48. Nem fenyegette semmi a mieink vezetését, 65-50 állt a táblán a 26. perrcben. A lényegi kérdések eldőltek, amikor 75-55-nél már 20 volt közötte. Ezt a játékrészt is simán hoztuk, 79-55.

A 4. negyedben  minden ott folytatódott, ahol abbamaradt az előző játékrészben, ekkor Bruinsma jeleskedett, 81-58. Zozó újabb pontjait nagy taps fogadta, 83-61. Brown ziccerével jöttek kicsit közelebb a vendégek, 84-66. Az utolsó játékrész derekán Brown repkedett a palánkunk alatt, de Zozó is hozta a tőle megszokottat, 86-68. Dickey után Barac talált be, 88-70. Benke tripláját követően Doktor is beszórt egy távolit, 94-73. Sajnos Doktor kipontozódott, az utolsó 2 percre pedig Kovács B., és Dancsecs is beállhatott. A finisben Anderson nyert párharcot és szerzett szép pontokat, 96-74. Aztán még dobtunk egy kosarat és simán nyertünk, 98-74.

Szép volt fiúk, a mieink 2-1-es vezetésére álló párharc hétfő este Szegeden folytatódik.