2024.03.05 (Kedd), 08:00

A labdarúgó NB II. 23. fordulójában a rengeteg helyzetet kidolgozó Szombathelyi Haladás 1-0-ra verte a Budapest Honvédot.

Szombathelyi Haladás-Budapest Honvéd 1-0 (1-0).

Szombathely, Haladás  Sportkomplexum, 1513 néző, vezette: Sipos.
Haladás: Pálfi – Nyíri  Jagodics., Ene, Bolla – Erdei (Csonka B., 82.), Szakály. – Horváth R. (Mohos, 70.), Rácz, Csernik (Zvekanov, 72.) – Pintér  (Kelemen., 70.). Edző: Alekszandar Jovics
Honvéd: Tujvel – Keresztes., Kálnoki-Kis, Szabó A., Benczenleitner – Benkő (Haragos, 76.), Adorján (Nyitrai, 59.), Holman – Kerezsi, Eördögh, Simon B. (Lőrinczy, 59.). Edző: Csertői Aurél
Gólszerző: Jagodics M. (33.)

6. perc: Csernik két csel után betört a bal oldalon  a tizenhatoson belülre, lapos, jobb sarokra tartó lövését Tujvel szögletre tolta

7. perc: Csernik passzolt Ráczhoz, a csapatkapitány 15 méteres, léc alá tartó lövését fogta Tujvel.

31. perc: Nyíri végzett el szabadrúgást, 17 méterről, középről. Bal felső sarokba tartó lövését Tujvel bravúrral, szögletre tolta.

32. perc: Erdei jobbról, pontosan beívelt szabadrúgását Jagodics hét méterről a bal sarokba fejelte (1-0)

43. perc: Nyíri jobb oldali lapos beadását, Pintér felpörgette, majd hat méterről, kissé jobbról a léc fölé lőtte. Szép megoldás volt!

51. perc: Nyíri jobbról belőtt labdáját a hosszún érkező Csernik rúgta vissza laposan, de Tujvel hárított.

55. perc: Horváth Rajmund középről, 18 méterről tüzelt, Tujvel bravúrral a léc fölé tolta a labdát

56. perc: Rácz passzolt hátra Szakálynak, a középpályás lövése alig ment el a léc felett

58. perc: Újabb vasi helyzet, ezúttal Rácz lőtt 20 méterről kevéssel a léc fölé

62. perc: Csernik kapot labdát a bal oldalon, egy csel után 15 méterről félmagasan lőtt, Tujvel ismét védett

63. perc: Kerezsi lőtt jobbról, 17 méterről, ballal - Pálfi nagy vetődéssel szögletre tolta a bal sarokba igyekvő labdát

68. perc: Kerezsi került helyzetbe a kaputól kilenc méterre, de a kivetődő Pálfi nagyot védett

69. percNyíri jobb oldalról ívelt a kapu elé, Horváth Rajmund nagy helyzetből hat méterről lőtt, de Tujvel a kapu fölé tolta a labdát

85. perc: Rácz forgolódott a bal oldalon, majd egy csel után 11 méterről lőtt, de a labda elgurult a jobb sarok mellett

Nagy lendülettel kezdte a mérkőzést a szombathelyi csapat, sorra vezette támadásait – a meccs elején beszorult a Honvéd. Aztán a félidő derekára alábbhagytak a hazai rohamok, a vendégek is vezettek néhány támadást, ekkor már a kispestiek is többet birtokolták a labdát. A vasiak hamarosan ismét nekidurálták magukat, és Jagodics Márk fejes góljával – megérdemelten – megszerezték a vezetést. A félidő hátralévő része is a zöld-fehéreké volt, akik sok helyzetet dolgoztak ki, több góllal is vezethettek volna.

A szünet után is a szombathelyiek uralták a játékot, szinte kétpercenként alakították ki helyzeteiket – Tujvel tartotta meccsben a kispestieket. Aztán Pálfinak kellett kétszer is nagyot védenie, de összességében a vasiak voltak kezdeményezőbbek, az ő akaratuk érvényesült. A hajrára változatos lett a meccs, habár a Haladás megérdemelt győzelmét nem fenyegette veszély.

Aleksandar Jovic örült a győzelemnek és, hogy sok helyzetet dolgozott ki csapata, míg Csertői Aurél úgy látta: megérdemelten nyert a Haladás, a mezőny legjobbja pedig a kispestiek kapusa volt.