2020.08.06 (Csütörtök), 08:00

A Merkantil Bank Liga 2. fordulójában a Szombathelyi Haladás 1-1-es döntetlenre végzett a Szolnok ellen.

SZOMBATHELYI HALADÁS - SZOLNOKI MÁV FC 1-1 (0-1). - Szombathely, 3028 néző, vezette: Horváth T.

Szombathelyre beköszöntött az ősz, hűvös, szeles időben melegítenek a csapatok. Ennek ellenére sok szurkolót várnak a mérkőzésre - legutóbb Siófokra félezer Hali-drukker utazott el és szurkolta ki az 5-1-es sikert.

Vége a mérkőzésnek, maradt az 1–1. Köszönjük kedves olvasóink megtisztelő figyelmét!

92. perc: Kiss Bence 18 méteres lövése centikkel zúgott el a bal sarok mellett

Három perc a hosszabbítás

86. perc: Ez nagy helyzet volt: Kiss Bence ugratta ki Tóth Barnát, a támadó azonban 17 méterről a kapus és a bal sarok mellett is ellőtte a labdát

85. perc: Szolnoki csere, Tajtit Szekszárdi váltotta

82. percMedgyes kapott sárga lapot

80. perc: GÓL  1–1!!! Rácz ment el a bal oldalon, beadása átszállt Molnár-Farkas felett, a hosszún érkező Tóth Dávid pedig három méterről a léc alá fejelt

78. perc: Kotula kapott sárga lapot egy kőkemény belépőért

76. perc: Most Haladás-csere következett a sormintában, Németh Milánt Bosnjak Predrag váltotta

3028 a hivatalos nézőszám

74. perc: Újabb vendégcsere, Tóth Benjamin le, Szabó Balázs be

71. perc: Kónya helyett Földi - Csábi József tehát kihasználta első cseréjét

70. perc: Bárdosnak mutatta fel Horváth Tibor a sárga lapot

69. percMedgyes 24 méteres lövését Molnár-Farkas angyali nyugalommal nézte, pedig a labda csak kevéssel gurult el a jobb sarok mellett

Pazar a hangulat a stadionban, a Hali-tábor gyakorlatilag megállás nélkül buzdítja a hátrányban lévő zöld-fehéreket

65. perc: Tűzijáték a szolnoki kapu előtt. Rácz 12 méteres lövésébe  Horgosi vetődött bele, a kipattanót Kiss Bence kapásból, 23 méterről szúrta rá, ám éppen középre, Molnár-Farkas védett

62. perc: Csere a Haladásban, Schimmer helyére  a Siófokon szintén csereként beálló és akkor gólt szerző Rácz Ferenc érkezett

61. perc: Szolnoki szöglet után Kotula félfordulásból, 14 méterről alig tüzelt fölé

Kicsit kijött a szorításból a Szolnok, az utóbbi időben változatos mezőnyjátékot láthattak a szurkolók - helyzetek nélkül.

55. perc: A másik is oldalon is egy sárga, ezt Devecseri kapta buktatásért

49. perc: Egy sárga lap, de nem akárkinek, a reklamáló szolnoki edző, Csábi József kapta

Elkezdődött a második félidő. A Haliban a szünetben Kiss Bence állt be Jancsó András helyett

Vége az első félidőnek

42. percTóth Dávid jobb oldali beadása a hosszún érkező Németh Milánhoz került, de a védő 13 méterről a háló helyett egy szolnoki védőt talált tellibe

40. perc: Medgyes vezetgette befelé a labdát, majd 17 méterről tüzelt, de a szolnoki kapus biztosan védett

34. percSzekér kapott sárga lapot

Nem sok minden történik, a legnagyobb eseményt az jelentette, hogy egy vitorlázó repülő nagyot zúgva elhúzott a stadion felett.

Beszorult az utóbbi percekben a Szolnok, a vendégek tizenhatosának előterében folyik a játék.

A mérkőzés MLSZ-ellenőre egyébként a korábbi kiváló ZTE-futballista, Péter Zoltán. A zalai balhátvéd annak idején a magyar válogatott színeiben emlékezetes gólt lőtt a németeknek Hamburgban. Azzal nyertünk 1-0-ra.

27. perc: Az egyik legalacsonyabb játékos, Medgyes fejét keresték egy beíveléssel, a támadó 14 méterről fölé bólintott.

A két csapat legutoljára februárban, a Tisza-parton találkozott egymással, akkor nem született gól. Ezúttal már van egy.

A Haladást nem fogta meg a gól, továbbra is megy előre, de a szolnokiak sem csak bekkelnek, így élvezetes, jó a meccs.

17. perc: GÓL!!!1-0-ra vezet a Szolnok. Novák a gólszerző. A tavasz ősszel még Szombathelyen futballozó támadó lefordult védőjéről, majd 11 méterről a bal sarokba lőtt

15. perc: Újabb hazai helyzet! Németh Milán bal oldali beadását Tóth Barna továbbfejelte, majd az érkező Tóth Dávid szintén fejjel fölé bólintott

9. perc: Tóth Dávidhoz került a labda a jobb oldalon, de a középpályás 13 méterről éppen Tamást találta telibe

6. perc: Németh Milán bal oldali beadására Medgyes érkezett, de 11 méterről a jobb felső sarok fölé lőtt. Körülbelül 2500 néző látogatott ki a Rohonci útra.

A két vezetőedző értékelése a Szombathelyi Haladás-Szolnok (1-1) összecsapásról.

Mátyus János: - Nyolcadik hónapja vagyok a Haladás vezetőedzője, ez az egyik kedvenc mérkőzésem. Lehet, hogy meglepő lesz amit mondok, de nagyon boldog vagyok a megszerzett pont miatt. Hasonló meccsnek indult, mint a legutóbbi, siófoki, két nagyon egyforma csapat játszott egymással, hasonló játékerőt képvisel a két csapat. Az elsó gólt most ellenfelünk szerezte, amiből elég nehéz meccs kerekedett, de teljesen megérdemelten szereztünk egy pontot. Jó csapattal játszottunk, küzdelmes mérkőzés volt, de megérdemeltük, hogy egy pont Szombathelyen maradt. A győztes csapaton ne változtass, nem csak egy közhely, hanem egy jól bevált dolog. Nekünk ezen a héten három meccsünk van, a játékosokat elosztva erre a három meccsre most így döntöttem. De ha őszinte akarok lenni, akkor hibáztam - valószínűleg meg kellett volna hagynom a legutóbbi meccsen látott összeállítást. Az esetek döntő többségében Szombathelyen jól döntöttem, ma nem jól döntöttem.

Csábi József: - Furcsa érzések vannak bennem, tulajdonképpen elégedettnek kellene lennem a döntetlennel, mert egy nagyon jó formában lévő Haladás ellen értük el. Sokan erre nem is fogadtak volna a meccs előtt. De így a mérkőzés lefolyását illetően illetően kicsit bosszús is vagyok. El kell ismernem az utolsó félóra alapján megérdemelten egyenlített a Haladás. Az első félidőben több lehetőségünk is volt, talám ekkor lezárhattuk volna a mérkőzést. Jó hangulatú, jó meccset játszottunk, amely jó propagandája volt az NB II-es bajnokságban. Kicsit sok sebből vérzünk, négy alapemberünk is hiányzott sérülések eltiltások miatt - nincs olyan hosszú a kispadon, hogy őket pikk-pakk pótoljuk. Ma jöttünk, ma megyünk, talán a döntetlennel közelebb lesz a hazaút Szolnokra.

forrás: haladas.hu