2018.06.01 (Péntek), 08:00

Az 1 elődöntő hihetetlen hazai izgalmai után Székesfehérváron is félelmetes csata zajlott. A párharc állása ezzel: 1-1. Folytatás vasárnap este. A fotónk Szombathelyen készült.

Alba - Falco 94-90 (25-26, 21-22, 27-17, 21-25)

4. negyed: ez  ajátékrész nem igazán a sportág szépségeiről szól, rengeteg szabálytalanság és 79-70-nél percekig áll a játék, szurkolóink és a fehérvári játékosok különböztek össze, videózás. Pár perc szünet után Pointer kiszáll, mert kiállították, majd óriási Govens-tripla, 79-75. Taylor fantasztikusan szedi a lepattanókat, aztán zsákol is, 82-83 ide! Majd Mohamed-tripla és Govens-dupla, 85-85. Ezután felváltva estek a kosarak, 2 perccel a vége előtt 89-88, majd egy hazai tripla, 92-88-nál időt kért Sekulovic. 17 másodperccel a vége előtt 92-90, de sajnos a fehérváriak jönnek. Büntetőket dobtak, ezzel nyertek, 94-90. Ezzel egyenlítettek.

3. negyed: a játékrész Taylor pontjaival indul, már 11-nél jár! Aztán beragadtunk, Simpson trplájánál 53-52-vel visszavették  avezetést, csak pár másodpercig, mert Norfleet fantasztikus távolságról dobott hármast. Egy újabb 7-0-ás rohanás után, 59-58-nál kértünk időt. Sajnos Govensnek befújták már a 4. szrmélyit. Látványos kosárral lépett meg egy kicsit az Alba, 63-58, de Taylor azonnal szépít, 63-60. Újabb 3 hazai bünti, 66-60, most kell nagyon odafigyelni, nem szabad elengedni őket. A játékrészt az Alba nyerte, és sajnos nagyon sok a személyink is,  anegyed nagy részét Govens a kispadon töltötte.

Szünet.

2. negyed: jól indul a negyed nekünk, bár 29-29-nél utolértek mindket, Taylor, Pustahvar és Norfleet pontjaival újra itt az előny, 29-36! A negyed felénél Szása kapta el a fonalat, nagyon sok a kosár, 36-42. És, amikor Pel Zoltánnál befújták a 3. személyit is, Sekulovic mester azonnal időt kért. sajnos nagyon beragadtunk, 36-42 ótqa csak az Alba dobott pontokat, de Norfleet túlsegíti a holtponton a csapatot. Tripla, ezzel 46-48. Rossz hír azonban, hogy Perl mellett már Govens és Norfleet neve mellett is 3 személyi díszeleg. ez ta negyedet is megnyertük szűken.

1. negyed: a mieink a Váradi - Perl, Govens, Borisov, Tóth N. kezdővel léptk parkettre. A feldobás után a hazaiaké lett a labda, majd Pointer dobott triplát, 3-0. Keller dupla után Borisov is megmutatja, hogy tud triplát dobni, 7-5. Két hazai kosár után megint Govens szépített, 11-7. Hill pontjai után Govens szerzett hármat, majd Lóránt is betalált, 15-10. Ezután felváltva estek a kosarak, 23-20 volt az eredmény, amikor hirtelen megváltozott a játék képe, előbb egy labdaszerzés után Norfleet dobhatott ziccert, majd Pustahvar kintről talált be csont nélkül, 23-25-nél először vezetünk! A negyed végén Taylor kihagyott egy büntit, de még így is nyertük a játékrészt, 25-26.