2021.03.08 (Hétfő), 08:00

Az első félidő minden tekintetben a miénk volt, aztán óriásit fordult a kocka. Drenovac tarthatatlan volt, Perl 21 pontjával lett csapatunk legeredményesebb játékosa.

DEAC - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 98-89 (21-23. 18-29, 28-14, 31-23)
Bajnokság, 26. forduló
Debrecen, Oláh Gábor utcai Sportcsarnok,
Földházi T., Frányó P., Fodor A.

DEAC: Moore 14/3 , Somogyi 2, Polyák 2, Hines 11, Tóth 14. Cserék: Guyton 17/9, Drenovac 30/12, Molnár M. 5, Neuwirth -.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Váradi 20/6, Perl 21/6, Doktor 3/3, Barac 13, Keller 6. Cserék: Anderson 17/6, Lake 6, Kovács B. 3/3, Dancsecs -.

Az 1. negyedet ott folytatta Boris Barac, ahol szerdán a paksiak ellen abbahagyta, horvát magasemberünk 2 tempója után 0-4-et mutatott az erdményjelző. Aztán egy debreceni tripla és büntető után már 4-4 lett. Doktor triplája megnyugtatóan hatott, majd Váradi közelről talált be, 4-9. Erre Tóth Ádám válaszolt, majd Keller zsákolt, 7-11. Újabb hazai trpila esett be, majd Tóth Á. zsákolt, 12-11-nél vezetett először a DEAC. A játékrész közepén Guyton triplája volt pontos, 17-13. Barac büntetői után egalizáltunk, 17-17, aztán Váradi fontos ziccere után megint vezettünk, 17-19. A hajrában Perl is megszerezte első pontjait, majd Molnár M. egyenlített. Barac kosara volt az utolsó eredményes jelenete az első játékrésznek, 21-23.

A 2. negyed debreceni pontokkal indult, majd Zozó 2 büntetője ért a helyére, 23-25. Drenovac pontjai után Váradi és Kovács B. lépett a pályára. Tóth Á. újabb középtávolija után Beni is elsüllyesztett egyet, 29-28. Anderson triplája nagyon kellett, 31-31. A negyed derekán nem tudott Beni hibázni, a dupla és tripla is a sikeres volt, 33-36-nál a DEAC mestere, Kovács Adrián kért időt. Hiába, mert újabb 4 pontunkat követően megint DEAC-időkérés következett, 33-40. Kovács Benedek is hármast szórt, kialakult a 2 számjegyű különbség, 35-45. Zozó újra behintett egyet, majd Anderson triplála ment élményszámba, 35-50. A félidő utolsó percében Okorn mester is megszakította a játékot, Zozó pedig még egy szép akció végén betalált, 39-52.

A 3. negyedben Moore indította a kosárgyártást, majd Tóth Á. is beizmozott egyet, amivel 43-53-re zárkóztak a hazaiak. Keller zsákolása után újra megnyugtató volt az előnyünk, 45-56. Drenovac-tripla, majd dupla is, visszajött a meccsbe a DEAC, 50-56-nál Gasper Okorn kért időt. Jókor, Keller újra zsákolt, de Drenovac tarthatatlan volt, 52-58. Tóth Á. szerzett szép kosarat, amit Guyton ziccere követett, 56-58. Jókor jött Zozó 2+1 pontja, 56-61. Molnár pontjai, aztán Zozó hármasa érkezett, 60-64. Válaszul Drenovac dobott egymás után kettő triplát,  66-64. Lake szépített az utolsó percben, majd egy hazai büntető is beesett, 67-66.

A 4. negyedet Drenovac triplája indította, majd Lake szépített, 70-68. Továbbra is tarthatatlan volt Drenovac, a duplára Barac reagált, majd Anderson 2+1 pontja következett, újra mi vezettünk, 72-73. Hines is megmutatta ugyanezt, 75-73. Guyton növelte a fölényt, aztán Barac egyéni akciója ért véget sikeres ziccerrel, 77-75. Az utolsó játékrész derekán Drenovac ismét betalált egymás után kétszer is, 81-75. Ezután Okorn mester igyekezett felrázni Váradiékat, és Perl be is talált kintről, 81-78. Moore 2+1 pontja után 84-78 volt az állás 4 perccel a dudaszó előtt. Zozó és Moore is büntetőkből növelte pontjait, 86-80 és már csak 3 perc volt vissza. Guyton-trripla és Barac-pont a vonalról, 89-81. Sajnos Moore is egyre jobban dobott, amire Anderson felelt, majd Tóth Á. büntetőzött 2 perccel a vége előtt 93-84 volt az állás. Okorn mester még egyszer magához hívta a csapatot, de hiába, Guyton újra betalált, 95-84. Az utolsó percben Zozó pontjait láthattuk, a DEAC pedig eldugta a labdát. A végén még Moore és Anderson is triplát szórt, sajnos kikaptunk a legjobb formában lévő magyar csapattól, 98-89.

Folytatás kedden, Kecskeméten!

A második félidő döntött.

Gasper Okorn: Az első félidőben remekül játszottunk. Az ott mutatott játékunkra lehet építeni. A második félidőben a DEAC egy agresszívabb védekezésre váltott és nagyobb iramot diktált. A szűk rotációnk miatt nem tudtuk tartani velük a lépést, és sajnos a lepattanó csatát is elvesztettük. A harmadik negyedben nagyon gyorsan leadtuk a 13 pontos előnyünket, mert a védekezésünk összeesett.. A későbbiekben ezen javítanunk kell, de újra fel fogjuk építeni magunkat, hogy egy jó ritmussal zárjuk le az alapszakaszt.

Kovács Adrián: Rosszul kezdtük a mérkőzést, az első húsz percben nem tudtuk a pályára vinni a megbeszélteket. Főleg a védekezésünkkel nem voltam elégedett, mert rengeteg kosarat kaptunk. A szünetben rendeztük a sorokat, és a fordulás után sokkal nagyobb intenzitással játszottunk. Egy kiváló csapatot sikerült ma legyőznünk, amiért büszke vagyok a fiúkra, ráadaásul a playoff szempontjából is kulcsfontosságú sikert arattunk.

forrás: falcokc.com