2024.04.08 (Hétfő), 08:00

A Merkantil Bank Liga 27. fordulójában a Szombathelyi Haladás Kelemen Marko két góljával 2-0-ra nyert a Budafok ellen. A zöld-fehérek a második félidőben felőrölték ellenfelüket.

SZOMBATHELYI HALADÁS–BUDAFOKI MTE 2–0 (0–0). Szombathely, Haladás Sportkomplexum, 1015 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Ring Kevin, Máyer Gábor)
HALADÁS: Pálfi – Nyíri, Jagodics M., Ene, Bolla – Erdei (Jancsó, 83.), Szakály. – Mohos (Szijjártó, 83.), Rácz. (Frák, 90+1.), Horváth R. (Zvekanov, 74.) – Kelemen (Pintér, 74.). Edző: Alekszandar Jovics
BUDAFOK: Gundel-Takács – Szerető, Lorentz, Kalmár O., Horváth O. – Oláh, Csonka A. – Merényi (Vasvári, 54.), Németh M. (Fekete M., 56.), Kovács D. (Pintér Á., 56.) – Zsóri (Elek., 65.). Edző: Dajka László
Gólszerző: Kelemen (54., 63.).

12. perc: Egy lepattanó labdát Nyíri 22 méterről, jobbról, ballal, félfordulattal a bal oldalhálóba bombázott

14. perc: Erdei vezetgette a labdát, kereste a rést a pajzson, majd miután megtalálta, 22 méterről a bal sarok mellé lőtt

27. perc: Erdei jobbról belőtt szögletét Bolla hét méterről fejelte kapura, Gundel-Takács ujjheggyel a léc fölé tolta a labdát

31. perc: Zsóri került helyzetbe, de 13 méteres, jobb sarokra tartó lövését Pálfi elvetődve kiütötte

54. perc: Rácz passzolt Nyírihez a jobb oldalon, a védő lövésszerű beadását Kelemen hat méterről a jobb sarokba lőtte (1-0).

63. perc: Kalmár adta haza röviden a labdát a bal oldalról, Kelemen lecsapott rá, kicselezte a kapust és a jobb sarokba gurított (2-0)

67. perc: Vasvári tört be a jobb oldalon, majd 12 méterről a felső lécre bombázott

78. perc: Rácz birkózta át magát a bal oldalon a védőkön, középre adott labdáját Mohos 19 méterről lőtte kapura, de Gundel-Takács biztosan védett

89. perc: Rácz sarkalt Pintérhez a bal oldalon,  a csatár lapos lövédét Gundel Takács védte

A szombathelyiek kezdték jobban a mérkőzést, mezőnyfölényt harcoltak ki és több támadást is vezettek. Meddő volt a vasiak fölénye, komoly helyzetet nem sikerült kidolgozniuk. Egykapuzott a vasi csapat, de kapura veszélytelen volt. A budafokiak kontrázni próbáltak, de ezekben a ritka akciókban sem volt veszély. Szünet után is a vasiak kezdeményeztek többet és a tavaly nyáron igazolt Kelemen Marko megszerezte a vezetést.  Majd nem sokkal később a másodikat is, Kalmár hibája után duplázott a csatár: 2–0. A két gyors gól alaposan megfogta a vendégcsapatot, a vasiak önbizalma viszont megjött és egyre-másra vezették akcióikat. És ha nem véd akkorákat Gundel-Takács, a Hali újabb gólokat szerezhetett volna. A végén pedig Frák Marcell személyében újoncot avatott a szombathelyi együttes.

Második félidei teljesítménye alapján teljesen megérdemelten nyert a Haladás.

forrás: szombathelyihaladas.hu