2019.09.18 (Szerda), 08:00

Már 18 ponttal is vezettünk, de a hajrá nem sikerült. A nagyváradiak ellen nyertünk a selejetező hazai meccsén a Bajnokok Ligájában.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – CSM CSU Oradea 71–62 (12–17, 20–6, 30–21, 9–18)
Bajnokok Ligája-selejtező, 1. mérkőzés
Szombathely, Aréna Savaria, 2300 néző
V.: Calik (lengyel), Vulic (horvát), Sarapa (fehérorosz)

Falco: Hooker 6, Váradi 6/3, Filipovity 17/9, Washington –, Reddic 9. Csere: Lake 5, Perl 8, Benke 18/6, Krivacsevics 2.

Nagyvárad: Watson 11/3, Nicolescu 2, Richard 10, Zsekovics 12, Valeika 8. Csere: Barnette 2, Markovics 8, Broussard 7/3, Baciu 2.

Az 1.negyedben a Hooker - Váradi, Filipovity, Washington, Reddic összeállłtásban léptünk pályára. A feldobáskor Reddic ütötte el a játékszert, majd pár másodperccel később már zsákolt is. Zekovic egyenljtése után Filipovity szerzett duplá5, 4-4. A románok szerb centere nagyon képzett, Zekovic már a harmadik dupláját szerezte, 4-8. A negyed közepán Lake, Perl és Benke is beállt, Hooker dobott kosarat, 6-10. A játékrész végén Krivacsevics is beállt, majd Zozó újabb pontokat szerzett, 10-12. Az utolsó percben Reddic hagyta ki a kihagyhatatlant, 12-17 az állás.

A 2. negyed Krivacsevics pontjaival startolt, majd a román bajnok is kosarat dobott, 14-19. Perl is hozzátette a maga dupláját, majd az Oradea kért időt. Zozó újabb kosara után lepattanót is szerzett a válogatott játékosunk. Filipovity középtávolija után újra mi vezetünk, 20-19. A negyed közepén Benke pöcizte be, aztán  Hooker szlalomozott végig a pályán, majd Lake ziccer, már 26-19. Újabb vendég időkérés! Most jók vagyunk, Lake zsákolt, aztán a románok büntetőztek, 28-23. Az utolsó percben Váradi dobott egy értékes duplát, majd még Hooket is szerzett 2 pontot, 32-23.

Szünet.

A 3. negyedet Váradi - Benke, Perl, Washington, Reddic ötössel kezdtük. Nagyváradi kosárralindult a harmadik 10 perc, majd Reddic 2+1 pontja jött, először 10 pont közte, 35-25. Benke tripla, ez volt az első, aztán zsákolt is egyet Szili, 40-27. Benke megállíthatatlan, újabb tripla, már 12 pontos! Benke újabb duplája után Valeika zsákolt, 45-36. Reddic is behintette a büntiket, Filipovity pedig triplát szórt, majd ziccerből is betalált, 52-36. Jött is a timeout. Filipovity újra betalált, de a románok is. Benke mindent beszór, közben Richard tartja életben a román reményeket, de Filipovity újabb 2 triplát szórt, ezzel  62-44.

A 4. negyedet 0-6-tal kezdte az Oradea, nem így terveztük! 62-50-nél időt kért Gasper Okorn. Lake, majd Benke büntetőzhetett, majd Szili lepattanót is szerzett, Reddic pedig 1 büntetőt beszórt, 66-50, amikor már ,,csak" 5 perc van vissza. Váradi szerzett a vonalról 1 pontot, aztán Valeika zsákolás, 68-56. Okorn mester a hajrában még időt kért, mert nagyon nem ment az utolsó percekben. Zekovic büntetői után 10 pontra fogyott a különbség. Váradi triplája nagyon jókor jött, időt kértek a vendégek. Az utolsó percben a játékvezetők nem egyszer a mi hátrányunkra tévedtek, jgy a végén kevesebb, mint 10 pont lett a győztes arány, 71-62.

A visszavágót péntek este Nagyváradon rendezik.

forrás: falcokc.com