Sport

Hírek

Hírek

2022.04.01 (Péntek), 08:00

A Zsírós Tibor Férfi Magyar Kupa első negyeddöntőjében óriási meglepetésre - Perl Zoltán extrája ellenére - kikaptunk a Tisza-partiaktól.

Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely - Naturtex-SZTE-Szedeák 74-78 (19-23, 14-24, 15-18, 26-13)
Magyar Kupa, negyeddöntő
Debrecen, Főnix Aréna
V.: Tőzsér Dénes Kelemen, Pozsonyi László, Fodor Attila

Falco: Váradi 14/6, Somogyi 2, Clark 7/3, Golomán 2, Keller 8. Cserék: Perl 31/6, Kovács 3/3, Barac 7, Hawkins -.

Szeged: Persons 16/9, Polányi 3/3, Cook 11/3, Bognár 23/12, Alston 11/9. Cserék: Davis 3/3, Szatmári 9/3, Keller -, Kerpel-Fronius -, Filipovic 2.

Az 1. negyed elején Somogyi kezdett be egy távolival, majd Alston egy ennél is távolabbról elereszett precíz kísérlettel jelentkezett, 2-3. Clark és Váradi is közelről növelte pontjainkat, 6-3. Korábbi saját nevelésű játékosunk, Bognár Kristóf szépített, majd Cook zsákolásával újra ott volt az előny, 6-7. Rögtön ezután Keller is zsákolt, Polányi pedig nagyon távolról szerzett triplát, 8-10. A játékrész közepén Perl és Barac jött fel a parkettre, Beni közelről szerzett egy duplát, Persons pedig újabb távoli dobással vette be gyűrűnket, 10-13. Zozó kihagyta a ziccert, Bognár K. pedig megbüntette ezt, újabb hármast szerzett, 10-16. Barac pontjaival zárkóztunk, de Persons és Alston is betalált, 12-21. A hajrában Zozó a vonalról, közelről és kintről is, Barac is a vonalról, illetve Szatmári közelről volt eredményes, 19-23.

A 2. negyedet Persons és Perl pontjai indították, 21-26. Zozó volt a mezőny első tagja, aki elérte a 10 pontot, de Bognár újabb hármassal jelentkezett, 23-29. Egy-egy kosárváltás után Persons közelről, Clark pedig kintről volt pontos, 28-33. Sajnos Beni elhibázta, Persons viszont bedobta a kintit, a negyed közepén, 28-36-nál Konakov mester időt kért. Jól tette, Clark szerzett lepattanót, majd dobott egy sikeres közelit, Bognár zsákolással felelt, 30-38. Pár perces intermezzo következett, a videózás után kiderült, hogy már lejárt a támadóidő, amikor Alston labdája beesett. Ezt követően, Bognár a vonalról szerzett pontokkal kialakult a két csapat közötti eddigi legnagyobb különbség, 30-40. A félidő hajrájában Szatmári talált be közelről és a sokadik támadó hibánkat követően, 30-42-nél Konakov mesternek újra meg kellett állíttatnai az órát. Egyelőre hiába, az utolsó percben Szatmári triplája és ziccere is beesett, csak Kovács B. tudott válaszolni, 33-47.

A 3. negyed elején Keller közeli pontjaival zárkóztunk, de Persons megint triplát szórt, már 35-50 állt a táblán. Beni tempójára az extrán kosarazó Bognár válaszolt zsákolással, 37-52. A szünet óta újabb 3 pec telt el és Persons tovább hízlalta a szegedi előnyt, Zozó fellelt, 39-54. Aztán Cook révén már a tizedik triplájukat süllyesztették el a szegediek, Beni válaszolt hármassal, 42-57. A játékrész derekán Zozó is betalált újra, a Tisza-partiak mestere azonnal időt is kért, 44-57. Egyelőre hiába, Beni egy labdaszerzést követően hozta közelebb a mieinket, 46-57. Alston pöcizése után Barac csúszott el, de nem volt a sporik szerint szabálytalanság. Alston büntetett kintről, majd a negyed utosló perceiben Perl, a szegedieknél pedig Davis talált be, 48-65.

A 4. negyed Zozó vonalról szerzett pontjaival indult, majd Beni szerzett lepattanót, az újabb szabálytalanságot követően megint a mezőny legeredményesebb játékosa, Perl Zoltán volt hibátlan, 51-65. Újabb támadásunk végén Zozó közelről is eredményes volt, ekkor már 22 pontnál járt, a Szedeák mestere újabb időkéréssel élt, 54-65. Golomán a 33. percben szerezte meg első pontjait, centerünk a vonalról volt pontos, 56-65. Cook és Perl újabb kosarai hullottak be, a tripla után 61-67-re jöttünk fel! A játékrész közepén Bognár újabb triplájával lélegeztek fel a szegediek, egy újabb szabálytalanság után Barac a vonalról felelt, 63-70. Cook ziccerrel tartotta a távolságot, 4 perccel a dudaszó előtt 63-72 volt az eredmény. Barac a vonalról talált be, majd jó védekezésünk után Zozó iramodott volna meg a szegedi gyűrű felé de Davis odaütött. Kipontozódott a szegediek légiósa, Zozó pedig kihasználta, hogy a vonalról dobhatott, 67-72, de már csak 3 perc volt vissza. Ezután Beni beszórt egy hármast, így 2 perccel a dudaszó előtt 70-72. A következő támadásnál Ezután Cook duplája esett be, majd Barac kipontozódása után Bognár csak 1 pontot szerzett a vonalról, 70-75. Keller Ákos szépített 1 perccel a vége előtt, 72-75. Zozó a vonalról egy pontnyi közelségbe hozott fel bennünket, 74-75. Az utolsó percben a végig extrán kosarazó Bognár Kristóf triplája sajnos eldöntötte a meccset, 74-78.

A szegediek 3 negyeden át jól játszottak, mi csak a hajrában nyújtottunk kiváló teljesítményt, így szomorú, de kiestünk.