2018.04.26 (Csütörtök), 08:00

Végig nagyon szoros és izgalmas meccs volt, sajnos a vége a vendégeknek kedvezett, 1 ponttal többet gyűjtöttek. Fotónk a legutóbbi, hazai, Szolnok elleni meccsen készült.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Szolnoki Olaj KK 85–86 (17–22, 26–19, 18–29, 24–16)
Szombathely, Aréna Savaria, 2600 néző
V.: Cziffra Cs., Benczur T., Jakab L. (Bodrogváry I.)

Falco: Govens 23/6, Perl 19/6, Váradi 7/3, Borisov 9/3, Tóth N. 6. Csere: Taylor 8, Pustahvar 3/3, Norfleet 10.

Szolnok: Perry 17/9, Vojvoda 13/9, Ford 16/6, Milosevics 19/9, Tóth Á. 10. Csere: Kovács P. 1, Andric 5, Polyák -, Rudner 5/3.

Kipontozódott: Andric.

4. negyed: Govens kosarával indultunk, de Tóth Á. folytatta, 63-72. Most Norfleet viszi a csapatot, 5 perccel a vége előtt 71-77. Sajnos nincs velünk ma a szerencse, szinte minden kifelé pattan. Aztán Milosevic sportszerűtlen faultja borzolja a kedélyeket, Váradi kihasználta a büntetőket, majd Tóth Á. ütött oda Govensnek, 77-79, amikor még 3 perc van hátra. Újra meccsben vagyunk! Govens-tripla, 80-79 ide! Tüth Norbi hibátlan büntetői, majd Vojvoda-tripla, aztán Govens dob 3 büntetőt. Naná, hogy hibátlan, 85-84-re vezetünk, de van még 20 másodperc. Perry bedobta a középtávolit, 85-86, de már csak 5,6 másodperc van hátra. Sajnos Govens 3 pontos kísérlete most nem pattant be, így 1 ponttal az Olaj nyert.

3. negyed: a 2. félidő szolnoki triplával indult, majd Perl pontjai jöttek, 46-46. Jobb az Olaj ezekben a percekben, Milosevic már 17 pontnál jár, majd újra Perl és Tóth Á. is jött, 49-55. Pontosabban dobnak a vendégek, kicsit bealudt a Falco, 49-57-nél jött az időkérés. Borisov tartja most a lelket a csapatban, 53-59. Kétes ítéletek után, Borisov-tripla, de 58-64 oda. Az Aréna Saváriában 2600 néző tüntet a játékvezetők ellen. A negyed végén dobópárbaj, amiből az Olaj jött ki jobban, 61-70.

Szünet.

2. negyed: Perl is betalált, majd Govens pontjaival 22-22. Ezután felváltva estek a kosarak, Perry triplájával, majd Taylor duplájával, 30-31. Taylor zsákolásával vezetünk, 34-33. Vojvoda tripla után Perl is zsákolt, állva tapsolt mindenkia, aki szombathelyi, 36-36. Perl-tripla, tombol a publikum, 39-36. Ezután egymás után 5 pontot dobott a Szolnok, 41-41-nél jött is a Sekulovic-féle időkérés.

1. negyed: a feldobás után a vendégeké lett a labda, ahogy az első kosár is, Milosevic-tripla, 0-3.  A ieink első pontjait Govens szerezte, 2-3. Ford is triplát szórt, majd Govens is megmutatta, hogy tud ilyet, 5-8. Jobban kezdett az Olaj, a negyed felénél 7-15 az állás. Tóth N. büntetőkből volt eredményes, ezután Váradi és Vojvoda is 3 pontost dobott, 12-18. A szolnoki Andric már 3. személyijét szdte össze, gyorsan le is ültették, 17-22 az állás.

Srecko Sekulovic a Váradi - Govens, Perl, Borisov, Tóth N. kezdőötöst küldte pályára.