Sport

Hírek

Hírek

2022.05.23 (Hétfő), 08:00

Jó pillanatokban bedobott triplákkal egyenlítették ki a párharc állását a szegediek, a mieinknél a 19 pontig jutó Perl Zoltán volt a legeredményesebb.

Naturtex-SZTE-Szedeák - Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely 80-74 (19-20, 25-19, 13-18, 23-17)
Rájátszás, negyeddöntő, 2. meccs
Szeged, Városi Sportcsarnok
V.: Benczur Tamás, Tőzsér Dénes Kelemen, Fodor Attila (Bogárdi János)

Szeged: Persons 13/3, Balogh S. -, Cook 10/3, Bognár 7, Alston 18/3. Csere: Davis 23/12, Keller I. 3/3, Filipovics 4, Polányi -, Szatmári -.

Falco: Somogyi 4, Perl 19, Clark 6/6, Golomán 16/6, Keller Á. 6. Csere: Benke 3/3, Váradi 9/3, Barac 11, Sövegjártó -, Hawkins -.

Az 1. negyedet Persons kosara nyitotta, erre Clark válaszolt távolról, 2-3. Eladott labdáinkat kihasználta a Szeged, már 9-5 is volt, mielőtt Clark válaszolt volna, 9-8. A negyed felénél hármas cserét hajtottunk végre, érkezett Benke, Sövegjártó és a több meccset kihagyó Váradi is. A hazai csapat sikeresen harcolt ki büntetőket, erre Golomán és Váradi tudott reagálni, 13-13. Az ellépni kívánó Szegedet Barac és Váradi pontjainak köszönhetően sikerült beérni, sőt az első játékrész végén már nálunk volt az előny, 19-20.

A 2. negyed elején mindkét oldalon estek a kosarak. Barac percei voltak ezek, legújabb ziccere után hazai időkérés következett, 25-29. A játékmegszakítás után Davistől jött az első kosár, majd Cook és ismét Davis volt eredményes, újra vezetett a fehér mezes csapat, 32-29. Konakov time-outja után Golomán és Perl szállította a pontokat, újra egál volt, 35-35. Ezután megint a hazaiak kapták el a fonalat, Bognár kosarát követően időt kértünk, 42-35. A félidő utolsó pontjait Golomán György szerezte, így kisebb hátrányban mehettünk a nagyszünetre.

A 3. negyed elején Alston 3 pontosát jegyezhettük fel, Zozó középtávolról válaszolt, majd Keller pontjaival jöttünk még közelebb, 47-43. ezekben a percekben Alston volt az ügyeletes szegedi pontgyáros, nálunk pedig Zozó vitte a prímet, 49-45. A játékrész derekán újra Zozó volt eredményes, majd Golomán triplája után már m ivezettünk, 49-50-nél jött is a szegedi időkérés. Hiába, Keller Ákos és Perl Zoltán újabb kosaraival már 49-54-re vezettünk. Aztán Bognár K. és Davis szépített, majd a vonalról a vezetést is visszavette, 55-54. Az utolsó percben Persons is betalált, így nagy szükség volt Benke Szili hármasára, 57-57.

A 4. negyed is szegedi pontokkal kezdődött, Alston volt eredményes közelről, majd Keller I. révén távolról is betaláltak, 62-57. Somogyi és Perl labdái estek be, de rögtön ezután Alston is eredményes tudott lenni, 64-61. Ezután Váradi Benedek a vonalról tett a helyére 2 labdát, erre Davis 2+1 pontja érkezett válaszként, 67-63. A végső dudaszó előtt 5 perccel Milos Konakov álíttatta meg az órát és mondta e lintelmeit csapatunk tagjainak. Sajnos Davis távolról újra betalált, sőt, jól is védekezett a hazai csapat, 4 perccel a vége előtt 70-63 állt a táblán. A szegediek kiváló légiósa a vomalról tudta növelni az előnyt, Keller viszont kihagyta a büntetőket, 72-63. Golomán közelijével jöttünk egy kicsit feljebb, de Bognár K. a vonalról betalált, erre megint Golomán tudott felelni, 73-67. Már csak 2 perc volt hátra, amikor Ákosunk kihagyott egy triplát, míg a másik oldalon Alston zsákolt, erre Zozó felelt, 75-70. Kevesebb, mint 1 perccel a vége előtt Zozó újra betalált, de Persons hármasa sajnos minimálisra redukálta esélyeinket, 78-72. Konakov mester még egyszer időt kért, de hiába. Távoli kísérleteink kimaradtak, a labdát is eladtuk, Persons viszont ziccert értékesített, 80-72. Az utolsó másodpercekben Zozó dobhatott még a vonalról, de a meccset a hazaiak nyerték, 80-74.

A párharc állása ezzel 1-1, folytatás kedd este, az Arena Savariában!