Sport

Hírek

Hírek

2021.01.11 (Hétfő), 08:00

A rangadó eredményét a hatékony védekezésünknek köszönhetően tudtuk megfordítani. Váradi Benedek extrája sokat nyomott a latban.

Naturtex-SZTE-Szedeák - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 71-83 (24-26, 18-11, 12-25, 17-21)
Bajnokság, 18. forduló
Szeged, Városi Sportcsarnok
V.: Kapitány G., Frányó P., Nagy V.

Szeged: Kerpel-Fronius G. 4, Govens 17/3, Brown 16/6, Dzeletovics 18/3, Dickey 13. Cserék: Keller -, Kerpel-Fronius B. -, Mayer 3/3, Olasz -.

Falco: Váradi 18/6, Doktor 2, Benke 12/3, Bruinsma 9/6, Searcy 17. Cserék: Perl 15/3, Dancsecs 3/3, Barac 3, Lake 4.

Az 1. negyedben Váradi Benedek szerezte a meccs első pontjait, majd Bruinsma büntetőből volt eredményess, 0-3. Dickey középtávolija után Govens fordított az eredményen, 4-3. A 2. perc végén újra Beni, majd Dickey dobott kosarat, 6-5. Ezután Searcy és Doktor, majd Dzeletovic is betalált, 8-9. Egylőre nagyon sok a pont, Searcy, majd csapatkapitányunk is újra eredményes volt, 10-13. A játékrész derekán Dickey és Searcy ismét célt ért, 12-15. Egy labdavesztés után kapott kosárt követően Bruinsma triplája nyugtatólag hatott, 16-20-nál időt is kért Sekulovic mester, aki a védekezés hatékonyságát hiányolta. Az utóbbi 2 percben 0-8-at rohantunk, Searcy 2+1 pontjával, 16-23 volt az állás. Dzeletovic triplával, majd duplával szépített, de Váradi is már 9 pontot termelt, 21-26. Az utolsó másodpercekben Govens büntetőből volt sikeres, 24-26.

A 2. negyed elején Brown triplájával vette át a vezetést a hazai csapat, 27-26. Kerpel-Fronius G. közelije után Gasper Okorn is megszakította a játékot. Jókor, Benke egyből triplával egalizált, 29-29. A szegediek kihagyott ziccere után Perl Zoltán nem hibázott, majd Brrown volt újra precíz, 31-31. A játékrész közepén Doktor 3. személyi hibája után Dickey 2 pontosa hullott be, aztán a csereként beszálló Dancsecs egyből triplával jelentkezett be, 33-34. Barac és Dickey villant meg, 35-36. Mayer triplája után újra a szegediek vezettek, 38-37-nél újra Srecko Sekulovic kért időt. A félidő hajrájában egy lendületes támadás végén Govenc ziccere esett be, majd 40-37-nél újra időt kérrtünk, de a félidő így is Govens duplájával zárult, 42-37. A szünetben csapatkapitányunk elmondta, hogy sokkal jobban kell majd koncentrálnunk az utolsó másodperces szituációkban. Hozzátette: élvezni kell a játékot  és meg kell fordítani az állást.

A 3. negyed Dzeletovic 2+1 pontjával indult, majd Benke duplája következett, 45-39. Evan Bruinsma triplája nagyon kellett, majd Searcy ziccerre is beesett, 45-44. Sekulovic azonnal megszakította a játékot és az iram gyorsítását, a felelőtlen játék befejezését kérte tanítványaitól. Benke 2+1 pontjával visszavettük az irányítást, 45-47. A mieink 0-12-es rohanása után találtak be újra Dzeletovic révén a hazaiak, 47-49. Ezekben a percekben nagyon jól védekeztünk, megállt a pontgyártás, Searcy pedig közelről volt megint eredményes, viszont Zozónak egyelőre nem mentek a dobások, 49-51. Beni után Brown is betalált távolról, 52-54. Aztán Perl és Searcy sem hibázott ziccerben, 52-58-nál jött is Sekulovic újabb időkérése. Beni vitte ezekben a percekben a hátán a csapatot, büntetőzött, védekezett, irányított. Zozó is feltámadt, ezt a játékrészt simán hoztuk, 54-62.

A 4. negyedben Zozó mesteri kosara, majd Govens triplája esett be, 57-64. Óriási játék után Váradi szolgálta ki centerünket, Lake pedig zsákolt, majd a következő támadásnál sem hibázott, először 10 felett az előnyünk, 57-68. Dickey már büntetőkből sem talált be, Zozó viszont közelről igen. Dzeletovic közelije után továbbra is 10 a differencia, 60-70. A játékrész derekán több percig állt a meccs, majd a videózás után mi támadhattunk és megint Beni sodort be egy lepattanót, 64-72. A meccs hajrájában Searcy és Perl is szép kosarat dobott és Okorn mester még időt is kért, 71-81. Bruinsma szerezte utolsó pontjainkat, 71-83-ra győztünk.