Sport

Hírek

Hírek

2021.04.19 (Hétfő), 08:00

Minden játékrészben jobbak voltunk, így a negyeddöntős párharcot magabiztos győzelemmel kezdtük.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Egis Körmend 97-83 (24-23, 28-20, 21-19, 24-21)
Bajnokság, rájátszás
Szombathely, Arena Savaria
Praksch P. Á., Goda L., Farkas G.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Váradi 16/6, Benke 5/3, Doktor -, Bruinsma 6, Keller 29/9. Cserék: Anderson 3, Barac 14/6, Perl 22/9, Kovács B. 2, Dancsecs -.

Egis Körmend: Ireland 16/3, Thames 18/3, Mócsán 8/6, Durázi 2,Taylor 23. Cserék: Ferencz 10/9, Balogh M. -, Tóth N. 2, Takács 2, Simons 2.

Az 1. negyedben Keller Ákos kezdte meg a kosárgyártást, Taylor válaszolt, 2-2. A 2. perrc végén Keller újabb 2 pontját jegyezhettük fel, majd Ireland pontjai érkeztek, 4-4. Ireland révén a vezetést is megszerezték a piros-feketék, majd Keller zsákolt, 6-6. Ezután újabb 2 Keller-dupla ért célba, a negyed közepén 10-8. állt a táblán. Benke triplája volt az első három pontos, majd Keller újabb duplájára Mócsán válaszolt hármassal, 15-11. Keller megállíthatatlan volt ezekben a percekben, pontjaira Taylor, majd Ireland felelt, 2 perccel a dudaszó előtt 17-18. A játékrész hajrájában Bruinsma 4 pontjával 21-20-ra visszavettük a vezetést, aztán Taylor büntetőzhetett. Az utolsó másodpercben Anderson 2+1 pontjának örülhettünk, 24-23.

A 2. negyedet Ferencz Csaba két egymást követő triplája nyitotta, 24-29. Gasper Okorn szakította meg a játékot, majd Barac szórt egy triplát, 27-31. Keller triplája nagyon jókor esett be, Zozóé pedig újra egyenlő állást jelentett, 33-33-nál a vendégek mestere is időkéréssel élt. A negyed közepén Perl Zoltán büntetői után visszavettük a vezetést is, 35-33. Ireland dupláját Perl ziccere követte, 37-35. Egykori centerünk, Tóth Norbert duplájára Váradi triplája érkezett válaszul, majd Ferencz és Keller is hármast szórt, 43-40-nél Ákos neve mellett már 20 pont állt. Barac büntetőit Zozó triplája követte, így 48-40-nél már a második idejét kérte ki a piros-feketék vezetőedzője. A félidő hajrájában Mócsán triplája és Váradi duplája ért célba, 50-43. Az utolsó percben Barac dobhatott ziccert, majd Okorn mester időkérését követően már nem esett újabb kosár, 52-43.

A 3. negyedben Beni folytatta a pontgyűjtést, 55-43. Vendég büntetőik után Taylor szerzett duplát, 57-49. A játékrész derekán mesteri akciót vezettünk, amelynek végén Beni dobott ziccert, 61-50. Perl hibátlan tripláját Taylor zsákolása, majd Keller büntetői követték, 66-54. Keller harmadik triplája után Beni duplája volt sikeres, 73-58-nál, az eddigi legnagyobb különbségnél újabb körmendi time-ot következett. A negyed hajrájában Taylor, majd Thames pontjaival jött közelebb a piros-fekete csapat, 73-62.

A 4. negyed elején Taylor pontjaira Benke felelt, 75-64. Beni mesteri egyéni akciója után újra 10 feletti volt a differencia, 77-66. Csapatkapitányunk nagyon belelendült, újabb pontjai után Barac is betalált, 82-66. Ezt követően Ferencz Csaba 3 büntetőjéből csupán egyet értékesített, 84-67. A játékrész közepén Zozó büntetőivel gyarapítottuk pontjainkat, Beni pedig kiválóan védekezett Taylor ellen, 86-67. Ireland távoli kosara után Zozó dobott be egy büntetőt, 4 perccel a végső dudaszó előtt 87-69-nél körmendi időkérés szakította meg a játékot. Takács pontjaival jött egy kicsit közelebb a vendégcsapat, de Perl kosara után megint jelentős előny, 93-75 állt a táblán. Az utolsó percben Dancsecs és Kovács B. is játéklehetőséget kapott, utóbbi élt is vele, a dupla után 97-83-ra győztünk. Szép volt, fiúk!

"Ez a játék nem lesz elég Körmenden!"

Gasper Okorn: Nagyon féltem ettől a mérkőzéstől, mert nem tudtam, hogy a játékosaim miként tudnak felpörögni a Magyar Kupa győzelem után. A mérkőzés elején nem volt rendben a játékunk, mintha fejben máshol lett volna a csapatom. A második negyed végén sikerült rendeznünk a sorokat és onnnantól a saját játékunkat tudtuk játszani. Örülök, hogy sikerült megnyerni a párharc első felvonását, de ez a teljesítmény nem lesz elég Körmenden. Agresszívabb, fizikálisabb játékot várok a csapatomtól. 3 nap múlva folytatjuk!

Antonis Constantinides: Még az értékelés előtt szeretnék 1-1 mondatot szólni. Először is részvétem a Váradi családnak, mert nagy veszteség érte Őket. Másodszor, gratulálok a Falconak a Kupa győzelemhez! A mérkőzésről, annyit mondanék, hogy 2-3 perces rossz periódus miatt kikaptunk. A második negyed vége meghatározta a mérkőzés alakulását. Ebben a periódusban 7 pontos előnyt adtunk le, és tudott meglépni a hazai alakulat. Ehhez hasonló rövid zárlatok nem férnek bele egy Falco szintű csapat ellen. Tudtuk, hogy nehéz párharc lesz és jó lett volna mihamarabb megszerezni az első győzelmet. Van három napunk kijavítani a hibákat! Kedden folytatjuk!

A párharc második csatáját kedden este Körmenden rendezik.

forrás: falcokc.com