2022.03.21 (Hétfő), 08:00

Az alapszakasz utolsó hazai meccsén nagyon bekezdtünk, aztán a második félidőben takaréklángon is magabiztosan győztünk.

Falco - DEAC 80-70 (32-18, 14-14, 18-13, 16-25)

Az 1. negyedet Somogyi látványos kosarával kezdtük, majd Clark triplája is a helyére hullott, 5-0. Ezután Hagins is kintről talált be, erre Beni felelt, majd Somogyi 3 pontost szerzett, 10-5. Jól játszottunk, Golomán is betalált, a játékrész derekán 14-5 állt a táblán. Clark és Váradi újabb kosarai után időt kértek a vendégek, 18-8. Szépítettek ugyan Aska révén, de Golomán és Clark azonnal reagált, 23-12. Hagins és Clark hármasával szerezte ezekben a percekben a pontokat, 26-15. Nagyon megszórtuk magunkat, Clark tarthatatlan volt ezekben a percekben, de Hawkins is triplát szórt, 32-18.

A 2 . negyed elején Polyák kosarát jegyezhettük fel, majd Zozó zsákolt, 34-20. A több perces kosárcsendet Drenovac törte meg, a negyed közepén Golomán zsákolt hatalmasat, ezzel lett 36-23. Ezt követően Keller küzdött be egy labdát, a DEAC mestere már másodszor volt kénytelen megállíttatni az órát, 40-25. Thames, Dzeletovic éss Drenovac szépített, 40-32-nél Milos Konakov is megszakította a játékot. Igaza volt, mert Beni egy mesteri triplával növelte pontjainkat, 45-32. A félidő utolsó percében Beni szerzett még 1 pontot a vonalról, magabiztosan vezettünk, 46-32.

A 3. negyedben Aska a vonalról szerezte az első pontot, majd Zozó kintről volt precíz, 49-33. A következő percben közelről is eredményes volt  saját nevelésű válogatott játékosunk, majd Clark tömte be, 53-35. Beni közelije után már 20 pont volt a fölényünk, 55-35. A játékrész derekán Keller szerzett újabb pontokat, majd némi kosárcsendet követően Thames szórt egy hármast, 60-41. Konakov mester újabb időkérése után Perl Zoltán szerzett újabb duplát, azonnal reagált a DEAC mestere. Drenovac vonalról szerzett pontjai után közelről is begyötört egy tempót, 64-45.

A 4. negyed elején egy gyors kosárváltást követően Drenovac a vonalról gyarapította pontjait, de Beni is a pályán volt és már Ő is 14-nél tartott, 68-49. A publikum miközben Marvin Clarkot éltette, Zozó is betalált, 70-54. Az utolsó játékrész közepén Somogyi a vonalról dobott pontot, majd 71-58-nál Konakov mester hívta úja magához az övéit. Zozó triplája esett a helyére, majd egy labdaszerzés után Beni dobhatott ziccert, 76-58-nál megint a vendégek állíttatták meg az órát. A hajrában ,,Izzik a csarnok, itt a magyar bajnok"  szurkolói szlogen is felcsendült, 78-63. Az utolsó percben még Barac betalált, 80-70-re győztünk!

Szép volt fiúk, szerdán jöjet a Rytas Vilnius.

forrás: falcokc.com