2023.05.30 (Kedd), 08:00

A bajnoki cím sorsát eldöntő ötödik mérkőzésfantasztikusan kezdtük, miután tizenkettővel nyertük az első negyyedet, a szünetig Cowels és Perl tovább növeltük az előnyt és 51-36-ra vezettünk. A harmadik negyedben fej-fej mellett haladtunk a fehérváriakkal, a hajrában pedig csak a különbség volt a kérdés. Ötödször lettünk Magyarország férfi kosárlabda bajnokcsapata!

Az 1. negyed Ford közelijével indult, majd Kovács Benedek triplával felelt, 3-2. Decosey és Somogyi duplái után Cowels hármasa is célba ért, 6-6. Decosey és Tiby kosarai következtek, majd Somogyi és Keller is betalált, 10-11. A játékrész derekán Zozó pontjaival először vezettünk, 12-11. Szenzációs labdaszerzésünk után Cowels növelte az előnyt, 14-11. Cowels és Philmore triplái után Keller és Perl nyugtatta meg a kedélyeinket, 22-16. A fehérvári időkérés után Barac is feliratkozott a táblára, majd Somogyi szépített, 24-18. Sövegjártó utolsó perces ziccere után rászámoltunk az Albára, majd Zozó még egyet rátett, 30-18.

A 2. negyedet jobban kezdték, két labdát is elsüllyesztettek egymás után, erre Tiby kintről reagált, 33-22. Újabb két fehérvári kosár után Tiby sajnos a harmadik személyi hibáját is elkövette, Konakov mester kért időt, 33-26. Kovács Benedek a második tripláját is behintette, amire Somogyi is hármassal válaszolt, 36-29. Philmore után Cowels harmadik triplája is célba ért, 41-31. Somogyi a vonalról növelte a fehérvári pontokat, majd Barac is így tett nálunk, 45-34. Sövegjártó kosara után a félidő hajrája is a miénk lett, 51-36-ra magabiztosan vezettünk.

A 3. negyed Tiby és Pongó kosaraival startolt, 53-38. Aztán Vojvoda és Zozó pontjai jöttek, 55-40. Tiby és Barac újabb pontjait követően, 60-42-nél a vendégeknek muszáj volt időt kérni. A negyed közepén Philmore 2+1 ponttal szépített, 60-45. Zozó közelijére Somogyi távolról adott választ, 62-48. Cowels és Philmore, valamint Vojvoda labdái is beestek, 64-53. Az utolsó percben Cowels szerzett egy támadó lepattanót és belőle 2 pontot, majd Zozó 2+1 pontja után felharsant az MVP és a ,,mindenki szombathelyi!” rigmus, 69-55.

A 4. negyedben is Zozó kosarának tapsolhattunk elsőként, kiválóan védekeztünk, Cowels pedig Zozóval futott versenyyt, 73-57-nél mindketten 19 pontnál tartottak. Vojvoda tartotta ezekben a pillanatokban a lelket az Albában, 73-62-nél Konakov mester kért időt. Jókor jött és Zozó, majd Boris Barac újabb pontjai is nyugtatóan hatottak, 77-62-nél fordult a kocka, most az Alba mestere állíttatta meg az órát. Már csak 2 perc volt hátra, amikor Pongó büntetői után 77-65-re vezettünk és időt kértünk. A hajrában még Cowels és Tiby betalált, 84-68-ra győztünk és sorozatban negyedszer, összességében ötödször lettünk bajnokok!

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Arconic-Alba Fehérvár 84-68 (30-18, 21-18, 18-19, 15-13)
Döntő, 5. mérkőzés
Szombathely, Arena Savaria
Játékvezetők: Cziffra Csaba Zsolt, Földházi Tamás Péter, Benczur Tamás (Hartyáni Zsolt)

Szombathely: Pot 3/3, Kovács 8/6, Cowells 22/12, Tiby 11/3, Keller Á. 6 Csere: Sövegjártó 4, Barac 9, Krivacevic -, Perl 21.

Alba Fehérvár: Pongó Ma. 7, Somogyi 15/9, DeCosey 10, Ford 4, Philmore 20/6. Csere: Vojvoda 10, Takács Mi. -, Szabó 2.