2019.03.25 (Hétfő), 08:00

Igazi rangadót ígért a dobogóért vívott küzdelemben a Jászberény elleni hazai meccs, de nem így történt. Csapatunk nagyon magabiztosan győzte le szezon meglepetés-csapatát.

Falco Vulcano Energia KC Szombathely - Jászberény 78-58 (22-15, 18-12, 18-18, 20-13)

4. negyed: az utolsó 10 perc Bruinsma triplájával indul, majd a ziccert sem hibázza el, 63-45. Govens is elhelyez egy újabb triplát a berényi gyűrűben, 66-45. Fantasztikus 10-0-ás rohanással kezdett csapatunk, lazic időt is kért, 68-45. Már semmi nem használ, Curry tripla, 71-45. Pantelic, majd Pitts pontjaival jött közelebb a vendégcsapat, de Curry pontjai mindig jókor érkeznek, 73-52. A meccs végén Hódi is beállt, Curry tovább termelt, a vége nagyon sima, 78-58

3. negyed: Rakic-triplával indul a 2. félidő, majd Reddic dupla, 42-30. Bruinsma duplája után Brbaklic talált be kintről. Közelebb lopózott a Jászberény, a 24. perc végén 44-37. Gasper Okorn kért időt, majd Váradi-dupla jelzte, semmi gond, 46-37. Pitts pontjai után meleg újra a pite, de Govens-tripla kisimítja a ráncokat, 49-40. Bruinsma még rátesz egy lapáttal, 51-40-nél jött is a jászberényi időkérés. Hiába, Bruinsma triplája is behullott, ezután Perl közelije esett be, majd mindkét oldalon még egy-egy kosár, 58-45.

Szünet.

2. negyed: a berényi kosárral indult  ajátékrész, majd Curry szépen fejezte be a hazai akciót, 24-17. Ezután 2 berényi dupla érkezett, majd Váradi triplával vetette magát észre, 27-21. Váradi újabb triplája is célba ért , így már Beni a legeredményesebb játékosunk, 30-21. Egy kis intermezzo után a cséká újabb triplát szórt, 33-23. Beni újabb 2 pontja után Lazic mester időt kért. Az utolsó percben Perl pontjainak örülhetett a hazai publikum, majd egy vendég dupla a végén még beesett, 40-27.

1. negyed: a mieink a Govens - Perl, Balmazovic, Bruinsma, Reddic összeállításban lépnek pályára. A feldobás után miénk a labda, Reddic középtávolija ért célba, 2-0. Pantelictől jött a válasz, majd Govens-tripla, 7-4. Bruinsma is betalál kintről, 10-6. A negyed felénél Bruinsma duplája után 14-10-et mutatott az eredményjelző. Váradi bejött és 1 percen belül ziccert dobott, majd Curry is bemutatta ugyanezt, de hármast hintett, 18-12. Az utolsó percben Govens újabb kosarának örülhettünk, majd Bruinsma dobta be a kihagyhatatlant, Pitts válaszolt, ezzel 22-15.

17.55 - Jó estét és sárga-fekete kosarakban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak és szurkolónknak!

forrás: falcokc.com