2022.06.08 (Szerda), 08:00

Nem sikerült befejezni a harmadik meccsen az elődöntős párharcot.

Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely – Alba Fehérvár 83-85 (20-19, 29-26, 21-23, 13-17)
Rájátszás, elődöntő, 3. mérkőzés
Szombathely, Aréna Savaria
V.: Cziffra Csaba Zsolt, Praksch Péter Árpád, Goda László (dr. Gincsai János Péter)

Falco: Váradi 8/3, Somogyi 7/3, Benke 7/3, Golomán 10/9, Keller 6. Cserék: Perl 22/3, Clark 4, Kovács 7/3, Barac 12/3, Hawkins -.

Alba: Pongó 9/3, Vojvoda 25/12, Lukács 13/3, Fakuade 4, Davis 9. Cserék: Stark 15/3, Takács -, Smith 2, Szabó 3/3, Omenaka 5.

Az 1.negyed első percei kiegyenlített játékot hoztak, a játékrész derekán Davis zsákolása után 10-13-at mutatott az eredményjelző. Nem sokáig vezettek, hiszen Somogyi pontjaival gyorsan fordítottunk, 14-13. Lukács és Omenaka kosarai után újra a fehérváriak vezettek, 14-17. Barac hármassal egalizált, majd az utolsó percben Somogyi távolról, Stark pedig közelről talált be, 20-19.

A 2. negyedet Szabó Z. triplája nyitotta, Zozó közelről felelt, 22-22. Ezután Omenaka zsákolására is Zozó labdája és plusz egy büntetője ért célba, 25-24. Stark 2 büntetővel vette vissza a vendégeknek a vezetést, majd újra Zozó és Stark következett, utóbbi 2+1 pontjával 27-29-re módosult az állás. Clark büntetőkkel egyenlített, majd Kovács B. révén a vezetést is visszaszereztük, 32-29. Davis szépített, majd Stark és Clark labdái estek be, 34-32. Szili sikeres büntetőkkel növelte a fölényt, erre Pongó triplával felelt, 36-35. Váradi és Omenaka büntetőivel alakult 37-36-re az állás, majd 1 perc alatt csináltunk egy 8-0-ás szériát, többek között Beni és Zozó pontjaival 45-36-ra léptünk meg. A félidő hajrájában Vojvodák feljöttek, 45-43-nál Konakov mester kért időt. Az utolsó percben Vojvoda újabb duplája ért célba, majd Kovács Benedek kétszer is betalált kintről, 49-45.

A 3. negyedet is jól kezdtük, Zozó pontjaival már 54-47-re is vezettünk. Kicsit feljebb jöttek Lukács révén, de Beni helyretette a különbséget, 57-49. Ezután Vojvoda szépített, majd már a játékrész derekán Golomán a vonalról fokozta a különbséget. 58-51. Ezt követően ők is a vonalról találtak be, majd Davis és Stark is közelről volt eredményes, ezzel 58-57-re hozta fel az Albát, jött is az időkérés. Konakov mester elmagyarázta a frankót és Barac a vonalról szerzett pontokat, de Vojvoda 2+1 ponttal egyenlített, 60-60. Ezután újra Zozó pontjai érkeztek meg, Ő is a vonalról talált be, de Vojvoda triplája már fehérvári előnyt jelentett, 62-63. Az utolsó percben megráztuk magunkat, megint Zozó hozta a kötelezőt, de Vojvoda sem akart lemaradni, 67-64. Zozó a sikeres tripla után már 21 pontnál tartott, amikor Zollner mester kért újra időt. Újra Vojvoda talált be egy szabálytalanság után a vonalról, majd egy labdaeladás után Lukács zsákolt, 70-68.

A 4. negyedben Keller Ákos mesteri munkával szerzett horogdobásának örülhettünk, majd Benire technikait fújtak a sporik, Vojvoda bedobta, majd mi támadhattunk. 72-69. Pongó szépített, majd Lukács kosara után minimális előnyhöz jutottak, 72-73. A végső dudaszó előtt 5 perccel Zozó a vonalról egyenlített, 1 perccel később pedig Somogyi közelről szerzett vezetést, 76-74. Zollner időkérése után Fakuade egyenlített, amire Golomán kintről felelt 78-75. Pongó szépített megint, de Barac a vonalról betalált, igaz, csak egyszer, 79-77. Ezután Vojvoda triplát szórt, Barac pedig duplát, 81-80, Már csak 1 perc volt hátra, amikor Konakov mester állíttatta meg az órát. Az utolsó másodpercekben Barac közelről, Stark távolról szórta be, 83-93. A vége előtt 1 másodperccel Stark beküzdött egy labdát, 83-85-nél Konakov kért időt., de kosarat már nem sikerült szereznünk, ezzel győzött és a párharcban szépített az Alba.

A párharcban 2-1-re vezetünk, pénteken Székesfehérváron következik a negyedik mérkőzés!

forrás: falcokc.com