2017.02.12 (Vasárnap), 08:00

A hibátlan hazai mérleget őrizte meg a csapat, ennél sokkal több jót nem lehet elmondani a mai meccsről. Pustahvar 24 pontig jutott.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Naturtex-SZTE-Szedeák 74–69 (23–17, 15–12, 19–26, 17–14)
Szombathely, Aréna Savaria, 2400 néző
V.: Györffy P. A., Török R., Boros T. (Várhalmi Zs.)

Falco: Váradi 9/6, Govens 5/3, Barham 4, Pustahvar 24/12, Zsigeranovics 11. Csere: Kovács P. 5/3, Medford 11/3, Tóth N. 5, Bognár -

Szeged: Boltics 6, Lilov 14/3, Csirics 13/6, Juhos 9/3, Sulovics 18/3. Csere: Wirth -, Bán 9/3.

Szép volt, fiúk!

4. negyed: az utolsó negyed is Pustahvar pontok miatti vastapstól hangos, jött is az időkérés azonnal. Ezután Lilov rázta meg magát, 64-57. A vége előtt 3 perccel 70-67. Hihetetlen izgalmak, ki gondolta volna ezt a meccs előtt? 1 perccel a vége előtt 72-69. A vége előtt 1 perccel 74-69. Több kosár nem esett, nehezen, de sikerült a tizedik a győzelem is.

3. negyed: Pustahvar két duplájával indul a negyed, megint 10 felett a fölényünk, 42-31. Aztán Ciric vezérletével és Pál Tibor dupláival már 45-40, közben Pustahvar 19 pontig jutott már. Nagyon sokat hibázunk ezekben a percekben, frissíteni kellene?! Medford mozdít ki bennünket a holtőpontról, 50-46. Nagyon kevés támadásunk ér véget pontokkal, észre is vette ezt a Szedeák, közben gyüjtögetjük a személyiket, 52-53-nál átveszi a vezetést a Szedeák!!! Zigeranovic már a 4. személyijét gyűjtötte be. Minjimális előnnyel várjuk az utolsó játékrészt, 57-55.

Szünet.

2. negyed: az első pontok Kovács Péter a mi nevünk mellé kerültek fel, először duplát, majd triplát is dobott, már 28-17. Govens is triplát szór, aztán kicsit leül a meccs, fel is zárkóznak, 31-22. Lilov megszórta magát, mi pedig kicsit leültünk, Srecko Sekulovic ezt látva, azonnal időt is kért, 31-26-ot mutatott ekkor az eredményjelző. Ezután felváltva esnek a kosarak, visszajön Zigeranovic és Váradi is, mert kellenek, 34-29. Az utolsó perc megint a miénk volt, 38-29 a szünetben.

1. negyed: Andrija Ciric tripla nyitja a meccset, majd Barham és Zigeranovic dupla, persze ők is termelik közben  a pontokat, Váradi triplával egyenlítünk, 7-7. Aztán 11-10-nél vezetünk először, Váradi követte el a pontokat, majd Pustahvar triplával már 18-12 ide. Aztán időt kért a vendégek mestere, de hiába Pustahvar ellen nincs ellenszer, 23-17.

A Falco a Váradi - Govens, Barham Pustahvar - Zigeranovic kezdőötössel lép parkettre.

forrás: falcokc.com