2021.05.03 (Hétfő), 08:00

Az első elődöntőn csak a mi csapatunk volt a pályán.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Naturtex-SZTE-Szedeák 109-81 (28-19, 25-24, 34-22, 22-16)
Rájátszás, elődöntő, 1. mérkőzés
Szombathely, Arena Savaria
Győrffy P. A., Tözsér D., Söjtöry T.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Anderson 19/15, Váradi 13/3, Benke 16/6, Bruinsma 12/3, Keller 6. Cserék: Barac 16, Kovács B. -, Dancsecs -, Perl 25/3, Doktor 2.

Naturtex-SZTE-Szedeák: Kerpel-Fronius G. 1, Govens 28/12,Brown 4, Dzseletovics 10/6, Dickey 17. Cserék: Olasz -, Bognár 16/6, Mayer -, Keller I. 2, Kerpel-Fronius B. 3/3.

A feldobás előtt a kupagyőztes csapatunkat hirdette a műsorközlő, majd az 1. negyed Bruinsma 2+1 pontjával indult, erre Dickey felelt, 3-2. Brown révén a vezetést is megszerezték, aztán Benke Szilárd büntetői következtek, 5-4. Evan Bruinsma triplája esett be a 2. percben, majd Govens is beköszönt, 8-7. Szili újabb pontjaira Dickey válaszolt, 10-9. Benke megint betalált, de Dickey is pontos volt, a játékrész derekán Anderson triplája jelentette a különbséget, 15-11.  A csereként beált Perl Zoltán labdaszerzése újabb 2 pontot ért, jött is a Sekulovic-féle első time-out, 17-11. Brown büntetői voltak hibátlanok, majd Barac talált be középtávolról, 19-13. A hajrában Govens hozta közelebb a vendégeket, majd Zozó dobott pontosan, 22-18.  Az utolsó percben Zozó újabb labdaszerzését követően Barac zsákolt fantasztikusat, majd csapatkapitányunk is hajított egy hármast, ami után még egy szegedi büntető érkezett a dudaszó előtt, 28-19.

A 2. negyedet Govens távoli kosara nyitotta, majd a szombathelyi nevelésű Bognár Kristóf közelije és Keller zsákolása hozta egészen közel a szegedieket, 28-25. Barac közelije után 32-27-et mutatott az eredményjelző a negyed közepén. Beni újabb ziccere után Anderson is betalált, 36-27. Szegedi tripla után hazai dupla küvetkezett, 38-30. Triplaeső, Dzeletovic, Govens és Perl is távolról talált be, 43-36. A hajrában Govens 2+1 pontja után 43-39 állt a táblán. Perl, majd Dickey pontjai érkeztek meg, 45-41. Az utolsó percben Anderson triplája és Zozó 2+1 pontja is célba ért, 51-43. Barac büntetői még belefértek, a szünetben 10 pont volt közötte, 53-43.

A 3. negyed elején Benke Szili hármasának örülhettünk, majd Dickey közelijével szépítettek, 56-45. Szili újabb pontjaira Govens tripla érkezett, 58-48. Keller Ákos triplája után szinte minden szombathelyi drukker felugrott és tapsolt, majd Beni talált be 63-50. Govens újabb triplával hozta közelebb a Tisza-partiakat, 63-53. A játékrész derekán Dzeletovic dobott hármast, majd egy szegedi szabálytalanság után Zozó büntetői és Bruinsma duplája érkezett a helyére, 70-58. Anderson triplája után egy heves szópárbaj alakult ki a szegedi kispad és amerikai légiósunk között. A negyed finisében Zozó újabb kosarával léptünk meg, 77-61. Az utolsó percben Benke zsákolt, 82-63-nál kialakult az eddigi legnagyobb differencia, eldőlt a meccs?!  Anderson triplája után után már 22 ponttal is vezettünk, ezután Zozó is betalált még, 87-65.

A 4. negyed Bognár Krristóf pontjaival kezdődött, majd Szili felelt, 90-67. Mesterien kidolgozott akciónk végén Barac volt eredményes, majd a jó védekezés után újabb Perl-pontok értek célba, 94-69. Bruinsma duplája után, a játékrész közepén már 25 ponttal mentünk, 96-71. Bognár szépített, majd jöttek a fiataljaink, Kovács B., Dancsecs és Doktor álltak be. Anderson triplája után már 100 felett jártunk, de még mindig volt hátra 2 perc!  Ezután Doktor és Anderson is eredményes volt, majd az utolsó percben Barac újra betalált, 109-81.

A párharcban 1-0-ra vezetünk, az elődöntő kedd este, Szegeden folytatódik.

Mindkét edző kiemelte, nem dőlt el semmi!

Gasper Okorn: Szeretném megköszönni azoknak a szurkolóinknak, akik kilátogattak a mérkőzésre és buzdítottak Minket. Remek érzés volt újra nézők előtt játszani! Nagy elismerés jár a BRIGADE-nak, akik nagyon felelősségteljesen viselkedtek és „vezették” a szimpatizánsainkat. A mérkőzésről annyit szeretnék mondani, hogy a rájátszásban teljesen mindegy, hogy hány ponttal nyersz, csak a győzelem számít. Kedden sem indulhatunk ki abból, hogy itthon milyen sikert arattunk. 1-0 az állás, amivel teljesen elégedett vagyok. A Szeged nem véletlenül van itt a legjobb négyben. Nehéz ellenük játszani és biztos vagyok benne, hogy Szegeden meg kell küzdenünk a győzelemért!

Srecko SzekulovicGratulálok a Falconak. Megérdemelten nyertek. Ezen a mérkőzésen jobbak voltak nálunk. Meglepetésre vagyunk itt a legjobb négyben, hisz ha a csapatok költségvetését nézzük, nem itt kéne lennünk. A játékosaim talán túlságosan is komolyan vették ezt a történelmi szereplést és nagy volt rajtuk a nyomás, megilletődötten, gyengén játszottunk. Az alapszakasz során a hárompontosaink voltak a nagy erősségünk, amik a Falco ellen nem estek be. Így is szereztünk 81 pontot, ami elég lehetett volna egy sokkal szorosabb végjátékra is. A második félidőben sok labdát adtunk el, amiből a Falco gyors, könnyű kosarakat szerzett. Tudtuk, hogy ez a sárga-feketék stílusa, felkészülünk a keddi összecsapásra, és megteszünk mindent az egyenlítésért!

forrás: falcokc.com