2021.09.13 (Hétfő), 08:00

A 3. helyért rendezett meccset megnyertük ugyan, de más pozitívumot nem nagyon lehet említeni.

Falco KC - BC GGMT Vienna 78-73 (14-17, 19-17, 28-20, 17-19)

Legjobb dobóink: Perl 28, Barac 20, Keller 9, Clark 8, Golomán 6, Verasztó 5, Váradi 2.

Az 1. negyedben Jogela szerezte a meccs első pontját, erre Keller közelről válaszolt, 2-1. Nagyon sok hibával játszottak a mérkőző felek, már a játékrész derekán összeszedték az osztrákok az 5 csapat személyit, a pontszegény meccs ekkor 6-7-re állt. Clark révén a 6. percben vettük át a vezetést, 8-7. Ezután Jones triplája következett, majd Jogela is betalált, fordítottak, 8-12. Barac duplájára újabb osztrák tripla volt a válasz. A negyed hajrájában büntetőkkel és Zozó közelijével jöttünk közelebb, 14-17.

A 2. negyedet Perl Zoltán büntetőkből szerzett pontjaival indítottuk, Zozó egymást követő 3 pontot szerzett a vonalról, 17-17. Verasztó közelije után Jones dobott újabb hármast, 19-20. A negyed közepén Murati is betalált, a mieinknél Barac volt pontos a vonalról, 24-25. Ezután Zozó középtávolija sült el, majd a félidő végén egy triplát is elsüllyesztett, 33-34.

A 3. negyedet is rengeteg hiba jellemezte, egymás eladott labdáiből éltek a csapatok. Aztán a játékrész finisében Perl és Barac is elkezdte termelni a pontokat és kicsit elléptünk, 61-54.

A 4. negyed az osztrákok büntetőből szerzett pontjaival startolt, majd Zozó már 20 pont felett járt az újabb sikeres dobásával, 64-57. A játékrész 5. percében Murati hozta közelebb a sógorokat, 69-65. Milos Konakov időt is kért, majd Hughes és Barac talált be, 71-67. Jones és Vrabac is a vonalról volt eredményes, 71-71. Perl Zoli kétszer egymás után megoldotta a mieink akcióját, 75-71. Az utolsó percben Konakov mester még egyszer élt az időkérés lehetőségével, az akciót Zozó büntetőivel fejeztük be, 78-73.

Mestermérleg

"Elégedett vagyok!"

„Jó mérkőzést játszottunk a Bécs ellen. Természetesen mindkét csapat fáradt volt, de ennek ellenére minőségi játék folyt a pályán. Szili játékát nem akartuk kockáztatni, így egy kicsit szűkebb, felforgatott rotációval játszottuk végig a bronzmérkőzést. Nagyon örülök, hogy Peti és Ábel is jól éltek a lehetőséggel, és mindketten hozzátettek a csapat sikeréhez. Úgy érzem, hogy a fáradtság ellenére védekezésben hoztuk azt az energiát, amit megbeszéltünk, és amit a szezon során játszani akarunk. Egy kicsit szusszanunk és készülünk tovább, szerdán egy újabb edzőmérkőzés vár ránk.”