2021.01.20 (Szerda), 08:00

Az orosz szurkolók előtt megrendezett BL-meccsen mindvégig harcban voltunk a továbbjutásért.

Nizhny Novgorod - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 73-68 (17-10, 21-19, 10-20, 25-19)
Bajnokok Ligája, D-csoport
Nizhny Novgorod, Cultural Entertainment Complex "Nagorny"
V.: Lucis (lett), Liszka (lengyel), Salins (lett)

Novgorod: Strebkov 7/3, Baburin 3/3, Komolov 21/12, Gankevich 2, Petrasek 13/9. Cserék: Sheperd 13/6, Platonov -, Chadov 2, Toropov -, Gavrilovic 12/3.

Falco: Váradi 11, Perl 11, Benke 7/3, Bruinsma 9/6, Keller 11/3. Cserék: Anderson 9/3, Barac 4, Lake 6.

Az 1. negyed Váradi, majd Gankevich kosarával kezdődött, majd Keller és Perl is eredményes volt, 5-6-nál először vezettünk. Chadov közelije után, már a játékrész derekán Anderson is beszállt, de a távolija kiperdült. azonban Keller átadása után Váradi ziccere már célt ért, 9-8. Felváltva estek a kosarak, Anderson is betalált, 11-10. Sajnos a tripláink egyelőre nem befelé, hanem rendre kifelé pattantak. Az oroszok közeli dobásokkal és kemény, agresszív védekezéssel próbálták megtörni ellenállásunkat, Gavrilovic kettese után, 15-10-nél Gasper Okorn időt kért. Petrasek pontjaival zárult az első 10 perc, 17-10.

A 2. negyedet Barac és Gavrilovic pontjai nyitották, utóbbi még egy büntetőt is bedobott, 20-12. Lake volt hibátlan a büntetővolnalról, majd Váradi közelije is sikeres volt, 22-16. Sheperd távolija után újra Lake pontjait jegyezhettük fel, de szinte hiába, mert újabb tripla talált a gyűrűnkbe, 28-20. Ezután sajnos négy büntetőből - rá nem jellemző módon  -hármat is kihagyott Váradi, a játékrész közepén 28-21 állt a táblán. Újabb orosz hármas után, 4 perccel a szünet előtt két számjegyű lett a különbség, majd Keller szépített távolról, de erre is feleltek a novgorodiak, 33-24-nál újabb time-out  következett a részünkről. Bruinsma triplája nagyon jókor jött, 2 perc volt hátra a szünetig, 33-27. Sajnos megint távolról találtak be, az ellentámadás során pedig Keller passzolt rossz helyre, egyből orosz időkérés jött. Az utolsó percben Bruinsma közelije esett be, de sajnos erre is válaszolni tudtak, 38-29.

A 3. negyedet jó védekezéssel kezdtük,majd Váradi dobott ziccert, aztán Keller is kosarat dobhatott volna, ha biztosra megy centerünk, 38-31. Jól játszottunk ezekben a percekben, orosz kosárcsend, majd Perl-pontok következtek, 38-33. A 4. percben találtak be először a hazaiak, majd Benke triplája is behullott, 40-36. Komolov, majd Perl egymás után kétszer is eredményes volt, 43-40, ismét orosz időkérés következett. Jól védekeztünk és a lepattanókat is hatékonyan szereztük meg, Keller pedig büntetőkből hozhatta volna közelebb csapatunkat, de nem ment be egyik sem. Sheperd is kihagyott egyet, majd a ziccert is elhibázta. Barac zsákolását szabálytalanul akadályozták, aztán Boris mindkettőt beszórta, 44-42. A mesteri Anderson-tripla után másodszor vezettünk, 44-45. Ezt követően sportszerűtlent ítéltek Váradi ellen, majd Sheperd használta ezt ki, Benke szép kosara következett Anderson asszisztja után, 46-47. Az utolsó percbe Petrasek zsákolása és Anderson büntetői is belefértek, 48-49..

A 4. negyed 2 orosz triplával kezdődött, 54-49-nél azonnal időt kért Gasper Okorn. Sajnos Komolov újra hármast dobott, aztán még egy triplát is kaptunk, amire Perl felelt, 60-51. Komolov, majd Keller horga volt eredményes, de ezután már az ötödik triplát dobták az oroszok ebben a negyedben, 65-53. Keller újabb pontjai után 5 perccel a vége előtt 10 pont volt a különbség, 65-55. Váradi büntetői hullottak be, majd Keller szerzett lepattanót, 65-57-nél Gasper Okorn szakította meg a játékot. Keller újabb horogdobása  ért célt, 3 perccel a vége előtt 65-59 volt az eredmény. Sajnos Komolov újra hármast szórt, Bruinsma viszont ma nem jól dobott, Komolov pedig kíméletlenül használta ki a helyzeteket, 70-59. Az utolsó percben Benke büntetői voltak pontosak, majd Anderson előbb kihagyta a ziccert, aztán végigvitt egy szép támadást, bedobta, majd sajnos megsérült, 70-65. Bruinsma triplája után már csak egy labdára voltunk az oroszoktól, 70-68. A dudaszó előtt 3 másodperccel Benke ütött oda, és a meglepő módon sportszerűtlen hiba után Komolov értékesítette a büntetőket, s ezzel továbbjutott a Novgorod, 73-68.

Szép volt fiúk, le a kalappal az egész csapat előtt!