2017.10.19 (Csütörtök), 08:00

A csoportkör első meccse drámaian alakult, a 4. negyedben szinte végig vezettünk, de a végén hosszabbításra mentették. Aztán ők uralták a végjátékot, de a 24 pontos Perl vezérletével megint visszavettük a vezetést, aztán jöttek az utolsó másodpercek...

BC Nyizsnyij Novgorod – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 94-92, h.u. (26-18, 15-19, 18-19, 21-24, 14-12)
FIBA Europe Cup, H-csoport, 1. forduló
Nyizsnyij Novgorod

Nyizsnyij Novgorod: Komolov 11/9, Zbanov -, Gubanov 17/3, Popov 10, Strebkov 20/3. Csere: Martynov 2, Grigoryev -, Jelovac 21/3, Uzsinszkij 13/6, Panin -, Zakarov -.

Falco: Govens 15, Norfleet 8/3, Perl 24/6, Borisov 9, Tóth N. 11. Csere: Váradi 4, Zsigeranovics 10, Pustahvar 11/3.

Hosszabbítás után nyert a Nyizsnij, de végig egyenrangú elenfelek voltunk és egy kis szerencsével nyerhettünk is volna.  Képgaléria IDEkattintva böngészhető!

Fotó: nn-basket.ru

1. hosszabbítás: triplával nyitnak, aztán a büntetőket is beszórják, már 85-80. Perl most mindkettőt bedobja, majd kiválóan tör be az orosz védőfal bástyái között, megint büntetőzhet, 87-85. Jobbak most az oroszok, de nem maradunk le nagyon, Pustahvar tartja most a lelket bennünk, 91-89, majd Perl-tripla, megint vezetünk! A vége sajnos megint az övék, 94-92.

4. negyed: a miénk az első kosár, ás a második is, Ivan duplájával VEZETÜNK, 59-60!!! Triplával újra ők vezetnek, de ilyet Norfleet is tud, 64-66. Minden hatos: 6 perccel a vége előtt 66-66. Pustahvar-pontok, 5 perccel a vége előtt még semmi nem dőlt el, 68-68. Govens-dupla és egy büntető is beszáll, mad Pel-ziccer 68-73. És alig több, mint 3 perc van hátra! Tripla ott, dupla itt, 71-75, 2 perc van vissza! Másfél perccel a dudaszó előtt 6 ponttal jobbak vagyunk. Okosan játszunk, de nagyon feljöttek, megzavart bennünket a letámadás, 24 másodperccel a vége előtt 75-77. Govens jön, dob és csont nélkül, 75-79. Aztán odaüt és kipontozódik, 78-79. Perl kihagyja az 1. büntetőt, a2. bemegy, 78-80. A végén kiegyenlítenek, nem hiszem el, 80-80. Hosszabbítás lesz!

3. negyed: a negyed hazai kosárral indult, majd Váradi és Borisov is betalált, 45-41. Jól játszunk, Tóth Norbi dupla után még a büntető is jó, 47-46. Jól védekezünk és arra is esélyünk volt arra is, hogy átvegyük a vezetést, de ehelyett Nyizsnij-trojak, de Zozó is tud ilyet, 52-49. A negyed végén Norfleet, Perl ls Zigeranovic is betalál,  így továbbra is szoros. 59-56 az állás.

Szünet. Eddig nagyon jók vagyunk!

2. negyed: jól indul, Pustahvar-tripla, 26-21. A negyed közepén Perl, majd Govens növeli pontjainkat, eddig jól bírjuk a tempót, 29-25. Orosz tripla, majd Borisov és Govens pontok, 34-31. Fej-fej mellett haladnak a csapatok, a negyed végén Borisov-dupla, 41-37.

1. negyed: a feldobás után a hazaiaké a labda és az első kosár is. Perl Zoli szerzi első pontjainkat, 4-3.  Borisov révén vezetünk, 4-5. Gyorsan játszik a Nyizsnij és le i stámadnak, de Tóth Norbi okos kosarat dob, 6-7. Eddig kiválóan játszunk, Borisov büntetőzik, a negyed felénél 8-8. Triplával gyarapítja pontjait a hazai csapat, majd Falco-ziccer, 13-12. Kicsit elléptek az oroszok, 18-12-nél a mieink Tóth Norbi pontjaival zárkóznak. A negyed vége is a pályaválasztóé, közben Pustahvar, Zigeranovic és Váradi is csereként beáll. Ivan duplája zárja az első 10 percet, 26-18.

forrás: falcokc.com