2022.05.02 (Hétfő), 08:00

A 10 napos szünet után kiváló dobóformában játszottunk és három negyedet is simán megnyerve magabiztosan védtük meg a hazai várat.

Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely – Alba Fehérvár 96-72 (28-9, 29-22, 22-18, 17-23)
Bajnokság, középszakasz, felsőház, 7. forduló
Aréna Savaria, Szombathely
V.: Földházi Tamás Péter, Tóth Cecília, Farkas Gábor (Hartyáni Zsolt)

Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely : Váradi 19/3, Somogyi 14/3, Sövegjártó 6, Golomán 17/6, Keller 4. Cserék: Perl 14/3, Hawkins 8/6, Verasztó 6/6, Barac 8, Takács -, Horváth Á. -.

Alba Fehérvár: Pongó 9, Vojvoda 6, Lukács 12/3, Fakuade 7, Davis 6. Cserék: Smith 13/6, Omenaka 8, Szabó 5/3, Kass 2, Góbi -, Takács M. 4.

Az 1. negyed Keller Ákos kosarával startolt, majd Golomán zsákolt, Váradi pedig közelről talált be, 6-0. A 3. perc végén Golomán kintről és a vonalról is hibátlan volt, 11-0. Somogyi triplája után már a 4. perc elején időt kért Zollner mester, 13-0. Szabó Zs. szerezte az első fehérvári kosarat, de Golomán továbbra is hármasával szerezte a pontokat, a játékrész derekán 16-3 állt a táblán. Ezután Perl és Pongó talált be, 18-5. A negyed hajrájában Golomán osztott ki egy blokkot, Barac közelről, Hawkins távolról volt eredményes, Davis pedig szépített, 28-9.

A 2. negyedet Szabó Zs. pontjai nyitották, aztán Váradi közelről és távolról is növelni tudta a fölényt, 33-11. Ezt követően Vojvoda és Omenaka hozta kicsit közelebb a fehérváriakat, 37-17-nél Konakov mester állíttatta meg az órát. A negyed közepén Perl Zoltán a vonalról volt precíz, majd Golomán újra betalált, 41-19-nél Zollner újra időt kért. Hiába, Beni már 13 pontos volt az újabb közeli dobás után, 43-22. Fiataljainkat sok játékperccel jutalmazta Konakov mester, de jól is játszottak, Sövegjártó is betalált, 51-25. A félidő hajrájában standing ovation jelezte, újra nagy formában van csapatunk, Zozó is triplát szórt, 56-29. Az utolsó percben Davis faragott a hátrányon, 57-31.

A 3. negyed elején Beni pontjait jegyezhettük fel, majd Golomán zsákolással gyarapította pontjait, 61-31. Mesteri akciónk és Keller zsákolása után, 65-31-nél az Alba vezetőedzője újra időt kért. Smith és Fakuade kozmetikázott az eredményen, de Somogyi és Barac azonnal reagált, 69-37. Ezt követően felváltva estek a kosarak, de a 30 pontos differencia beállt, 74-44. A játékrész utolsó percében Barac a vonalról csak egyet dobott be, de így is 79-49-re vezettünk.

A 4. negyed Hawkins dobta az első pontjainkat, majd Somogyi is beköszönt, 84-50. Somogyi Ádám termelte ezekben a percekben a pontokat, a másik oldalon Omenaka talált be, 86-55. A játékrész derekán Verasztó is hármassal jelentkezett, Sövegjártó pedig közelről növelte pontjai számát, 91-62. Verasztó újabb triplájánál egy emberként ugrott fel mindenki, majd Takács szépített, 94-64. Omenaka a vonalról, Somogyi pedig közelről volt pontos, 96-67. A hajrában csak az volt a kérdés, meglesz-e a 100 pont, most nem sikerült, de a nagy arányú győzelem igen, 96-72-re diadalmaskodtunk.

Nincs megállás, tovább robog a középszakasz, szerdáa este már Sopronban szerepel csapatunk.