2022.04.14 (Csütörtök), 08:00

Igazi Falco-parádét láthattunk, a szoros első félidő után félelmetes másodikat prodkáltunk.

Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely - Sopron KC 102-56 (23-15, 20-26, 31-7, 28-8)
Bajnokság, középszakasz, felsőház, 3. forduló
Szombathely, Aréna Savaria
V.: Praksch P. Á., Tóth C., Török R. (dr. Páli K.)

Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely: Váradi 22/15, Somogyi 3/3, Clark 11/3, Golomán 10, Keller 9. Cserék: Hawkins 10/6, Perl 16/3, Kovács 3/3, Barac 9, Verasztó 7/3, Sövegjártó -.

Sopron KC: Fazekas 5/3, Myers 16, Borisov 13/6, Ford 14/6, Montgomery 4. Cserék: Halász 2, Takács -, Werner -, Sitku -, Supola 2.

Az 1. negyedben Keller és Golomán pontjaival kezdtünk, aztán Myers szépített, 3-2. A 2. percben Golomán újabb pontjaira Borisov válaszolt és 6-7-nél pár másodpercig vezettek a vendégek. Ezt követően Váradi és Clark is eredményes tudott lenni, 10-7. A játékrész közepén Beni látványos zsákolásának örülhettünk, erre Fazekas triplája volt a válasz, 12-11. Újabb Beni produkciónak tapsolhattunk, majd Myers kossarával jött közelebb az SKC, 18-15. Ezt követőn Perl Zoli, majd az utolsó percben Kovács Benedek is feliratkozott a kosárszerzők közé, sikeres hármasa után 23-25 állt a táblán.

A 2. negyedet Montgomery és Perl kosarai indították, 25-17. Ezután Barac is megszerezte első pontjait, akárcsak a másik oldalon Halász. Aztán Ford is megdobta első kosarát, Konakov mester időt is kért 27-22-nél. Váradi újabb triplája és Barac közelije jelezte, hogy jókor nyúlt bele a meccsbe vezetődzőnk, 32-22-nél a vendégek mestere állíttatta meg az órrát. Myers mesteri beindulása és könnyű kosara után Beni újra triplát szórt, 35-24. A játékrész derekán Keller kosara azt jelentette, hogy először mentünk több, mint 10 pont előnnyel, erre még Golomán is rátett egy lapáttal, 39-26-nál újabb soproni time-out jött. A félidő hajrájában Ford triplájával jöttek közelebb a vendégek, de Zozó 2+1 pontja azonnal vigaszt jelentett, 42-31. Az utolsó minutumban Ford, Keller, Borisov és Myers is betalált, szorros lett, 43-41.

A 3. negyed Supola kosarával startolt, Barac a vonalról egyet dobott be, Borisov hármasa után Beni és Zozó is kintről talált be, előbbi kétszer is, 55-46. Újabb soproni időkérés következett, de hiába, Golomán és Perl is közelről talált be, 59-46. A negyed közepén nagyon elléptünk, Clark is precízen talált a soproni gyűrűbe, ezután ismét játékmegszakítás következett, 61-46. Aztán Clark szerzett labdát, majd látványos zsákolással ugratta fel helyéről közönségünket. Óriásit ment ezekben a percekben a csapatunk, Hawkins és Clark növelte a fölényt, 70-46. Borisov 25-0-ás rohanásunk után középtávolról talált be, 72-48. Az utolsó percben Zozó is betalált még egyszer, 74-48.

A 4. negyed elején Hawkins törte meg a többperces kosárcsendet, rögtön egy triplával lett 77-48, jött is a soproni időkérés. Hiába Hawkins és Keller újabb kosaraira Ford tudott csak felelni, 83-50. A vendégek 44-46 óta teljesen elveszítették magabiztosságukat, jó dobóformájukat, így a meccs hajrájában csak az volt a kérdés, mekkora lesz végén a különbség. Az utolsó percekben a fiatalok is a pályára léptek, közülük Verasztó és Takács is beatalált, óriási örömünnep lett a meccs vége, az igazi kosárfieszta 102-56-os győzelmünkkel ért véget.

Szép volt, fiúk!

A középsztakasz programja szerint robogunk tovább, szombaton az ősi rivális Körmend csapata érkezik az Arena Savariába.