Sport

Hírek

Hírek

2018.01.15 (Hétfő), 08:00

Igazi rangadót játszottunk Székesfehérváron, ahol a meccs nagy részében vezettünk, ám a végén mégis az Alba dobott pontosabban és óriási izgalmak közepette, szoros csatában kikaptunk.

Alba Fehérvár – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 89–85 (20–19, 25–26, 22–19, 22–21)
Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok,
V: Cziffra Cs., Győrffy P. A., Söjtöry T. (Hartyáni Zs.)

Alba: Hill 14, Simpson 24/15, Harris 13/6, Lóránt 7, Keller Á. 16/6. Csere: Horton 7, Mohammed 5/3, Filipovity -, Kovács Á. 3/3, Keller I. -.

Falco: Govens 15/3, Perl 13/3, Váradi 18/9, Borisov 9/3, Tóth N. 6. Csere: Zsigeranovics 7, Norfleet 10/6, Pustahvar 7.

4. negyed: az utolsó 10 perc Norfleet triplájával indul, 68-67. Zigeranovic pontjaival megint itt az előny, 68-70. Ezután két hazai tripla után, 74-70-nél időt kért Sekulovic mester. Váradi-tripla után 74-73-ra zárkózunk, majd a cséká újabb 3 pontosa már azt jeelnti, hogy újra mi vezetünk, 74-76. A vége előtt 3 perccel 76-80. Govens szándékos szabálytalansága nagyon fájó, így azonnal 80-80. hill hibája után Govens dobhat, 2 perccel a vége előtt 80-82. Váradi kihagyta, Hill bedobta, ők vezetnek, 1 perc van vissza, amikor, Simpson újabb triplát szórt, 87-82. Időkérés után sem tudtunk felpörögni, az Albáé a végjáték, 89-85 a vége.

3. negyed: 1800 néző előtt zajlik a csata, jobban kezdünk, 47-49. Aztán letámadnak és Lóránt révén má rők vezetnek, 51-49, aztán Govens, 51-51.  De nemcsak Darrin, Perl és Váradi is jól jtszik, újra vezetünk, 53-55. Govens tartja a lelket most a csapatban, 60-59. Semmi gond, Váradi ziccer és büntető után megnt mi vezetünk, 61-62. Jobban kijött a negyed vége a hazaiaknak, 67-64.

Szünet.

2. negyed: a játékrész Norfleet kosaraival indul, igazán jó csere volt, hiszen pár perc alatt 7 pontot szórt, majd Perl is eredményes, azonal jött a Dzunic-féle time-out, 20-28. egy tripla után, 20-31-nél először számolt tizet Falco-tábor az Albára. A negyed közepeén magára talál a vendéglátó, Simpson tripláival 32-35. Hill zsákolása után a 11 pontos előny 1-re olvadt, 34-35, sőt a vezetést is átvették. Pár másodpercig, mert Pustahvar dupla érkezett, majd Borisov is betalált, 36-39. A végén nagyon szoros lett, egymás hibáiból éltek a csapatok, még semmi nem dőlt el, 45-45.

1. negyed: a hazaiaké a feldobás után a labda, de az első pontok Váradi révén a mieinké, 0-3. Ezután Keller zsákolt, majd Tóth Norbi és Perl is válaszolt, 2-7.  Aztán egy triplával és egy duplával eyenlít z Alba, majd egy újabb Lóránt-Keller akci óvégén, 9-7-re átvették a vezetést. Nem sokáig volt ez így, mert Govens, majd Perl újra betalált, 9-12. Ezt követően újra az Alba percei jöttek, de Borosov triplája éppen jókor jött, 14-15. A negyed végén Hill és Horton kosaraival fordít az Alba, 19-15. A végén Váradi még betalált, 20-19.

A mieinket a Váradi - Perl, Govens, Borisov,, Zigeranovic összeállításban küldte a pályára Srecko Sekulovic.