2017.02.27 (Hétfő), 08:00

A Magyar Kupa után sajnos a bajnokság 19. fordulójában is jobbnak bizonyult az ősi rivális.

Egis Körmend - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 92-81 (24-19, 20-22, 26-21, 22-19)

Nem sikerült visszavágni, ma is jobb játékot mutatott a Körmend.

4. negyed: az amerikai Barham kosarával kezdődik az utolsó 10 perc, majd Tóth Norbert és Medford is betalált, 70-68. A körmendi időkérés használt, azonnal 5 pontot dobtak, mi pedig egyet sem, ezért aztán Seculovic mester is élt a lehetőséggel és időt kért, reméljöóük ez is jókor használ. Sajnos nem úgy tűnik, Allen triplával már tízzel mennak a hazaiak, Kromah dupla és 80-68. kevesebb, mint 5 perccel a vége előtt 80-71. A meccs eldőlt, 3 perccel a vége előtt 87-73 sajnos. Kicsit felzárkóztunk a végén, 1 perccel a vége előtt 89-79, de már kevés az idő.

3. negyed: Allen, majd Ferencz duplával indul a negyed, aztán Barham triplával válaszolt, 48-44. Rosszul kezdtünk, de Petty tripla után, a Zigeranovic hibák ellenére Govens és Kovács tripla után már 51-50.  Pustahvar tripla, majd a rengeteg személyi hiba miatt sok a büntető. barham visszaáll és már a 4. tripláját dobta, 56-56. Barham triplái szenzásciósak, de az utolsó percek a hazaiaké, 70-62.

Szünet.

2. negyed: az első kosár a miénk, Zigeranovic zsákolt, majd Govens tripla, ezzel 24-24. Ivan újabb zsákolásának örülhetünk, sajnos azonban a plusz egy dobás már kipattant, de így is 26-28 ide! Aztán szinte sorcsere a mieinknél, Váradiék visszajöttek, mert 30-28-ra átvette a vezetést a hazai gárda. Sokat áll a játék, de Tóth Norbert hibátlanul szórja a büntetőket, ám megint jött Petty és Kromah, ezzel 40-36, amikor még 3 perc hátravan az első félidőből. Még egy sárga-fekete időkérés 44-40-nél belefért. Váradi büntetőjével 44-41 a szünetben.

1. negyed: a feldobás után a hazaiaké volt a labda, de Pustahvar szerezte az első duplát, 0-2, csak így tovább. Jól kezdünk, Barham triplájával már 4-10. AZtán feltámadnak a körmendiek, 14-13-ra visszaveszik a vezetést, majd Gibbs triplája után, 20-15-nél időt kért Sekulovic mester, aztán a derékfájdalmakkal küzdő Zigeranovic is a pályára lépett. Egyelőre hiába, az első negyed a körmendieké, 24-19.

17.57 - Itt a kezdőnk: Váradi - Kovács, Govens, barham, Pustahvar, ugyanez a Körmendnél: Petty - Allen, Ferenc, Smith, Csorvási

A hazaiak a 2., a mieink a 3. helyen várják a rangadót. A körmendiek veretlenek hazai pályán, a mieink viszont gyengélkednek idegenben, de ez a meccs teljesen más lesz - reméljük.