2017.02.07 (Kedd), 08:00

Továbbra is hibátlan a hazai mérleg, ma este a Szolnok hajolt meg előttünk.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Szolnoki Olaj KK 87–79 (21–18, 26–17, 25–23, 15–21)
Szombathely, Aréna Savaria, 2800 néző
V.: Benczur T., Szabó G., Minár L. (Bodrogváry I.)

Falco: MEDFORD 13/3, GOVENS 11/9, Váradi 12/6, Pustahvar 7/3, ZSIGERANOVICS 19. Csere: Kovács P. 2, TÓTH N. 8, BARHAM 12/6, Bognár 2.

Szolnok: PAVLICSEVICS 24/12, VOJVODA 14/9, Barnies 10/3, Eilingsfeld 9/3, ANDRIC 11. Csere: Wittmann 3/3, Tóth Á. 6, Boriszov 2.

Kipontozódott: Govens (36. perc), ill. Andric (36. perc), Pavlicsevics (39. perc).

4. negyed: baj van, nagyon feljött és jól játszik a Szolnok, most mi szenvedünk, 72-67. A tripla után már csak 2 pont az előny, 72-70. Amikor 5 perc volt már csak hátra Andric is kipenderült, 11 pont jött össze a szolnoki centernek. Vojvoda tripla után 78-76, Barham válaszol, 80-76. Kegyetlen 3 perc következik, 82-78-nál. MEGVAN, 87-79, szép volt fiúk!

3. negyed: ezt a játékrészt is ők kezdik jobban, de Govens és Zigeranovic is azonnal eszmél, 51-39. nagyon megy a szekér, Zigeranovicot nem tudják megfogni, már 62-46! Hihetetlen, már 20 közötte, 66-46, aztán feláll a Szolnok, sőt triplákkal közelebb lép, 66-54-nél időt kérünk. Jót tett ez, az utolsó szünetre 72-58-cal vonulunk. Zigeranovic 16 pontjával a legeredményesebb.

Szünet.

2. negyed: megint vendégkosárral indul a negyed, Eilingsfeld volt eredményes, majd Váradi ziccer következett. A szükletésnapos nem hibázott, de aztán belejött Pavlicevic, 25-25-nál már 8 pontos. Vojvoda is megszórja magát, triplájával már 29-30, de csak egy pár pillanatig, Tóth Norbert ugyanis visszaveszi a vezetést. Vojvodát nem tudjuk tartani, újabb tripla, de Govens is beköszön, 34-33. Aztán Tóth Norbert dupláival újra itt az előny, 38-33. Nagyon jól játszunk, csapattagként teszi mindenki a dolgát. 47-35 a szünetben. Barham 10 pontjával a legeredményesebb.

1. negyed: a szolnokiak hozták el a labdát és az első kosár is az övék, Vojvoda követte el, Pustahvar válaszolt, 2-2. Jönnek a triplák, Barnies, majd Váraidi, aztán Pavlicevic. Erre Zigeranovic felelt, 9-9.  Jól dobunk Govens triplájával, majd Kovács Péter duplájával 16-11, azonnal időkérés a vendégoldalon. A negyed végén is odatettük magunkat, és vezetünk 21-18-ra.

Csapatunk a Medford - Váradi, Govens, Pustahvar - Zigeranovic kezdőötössel lép parkettre.

A meccs előtti esélylatolgatás során Simon Kristóf mondta el a receptet, de a születésnapos csapatkapitány is elmondta, hogy győzelemmel ünnepelne.

17.55 - Jó estét és sárga-fekete kosarakban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak!