2017.11.02 (Csütörtök), 08:00

A csoportkör 3. fordulójában félelmetes kosáresőt láthatott az első félidőben szombathelyi publikum, aztán utána is kiválóan dobtunk és újabb magabiztos sikert könyvelhettünk el. Egymás után két meccsen is 100 pont fölé jutottunk.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Karposz Szokoli 108–87

(31–27, 33–22, 19–24, 25–14)
FIBA Europe Cup, H-csoport, 3. forduló
Szombathely, Aréna Savaria, 2400 néző

Falco: Govens 29/21, Perl 23/3, Váradi 12/3, Pustahvar 24/15, Tóth N. 18/3. Csere: Zsigeranovics -, Borisov 2.

Szokoli: Collins -, McFadden 18/12, Csomagics 8, Brown 23/15, Labovics 17/6. Csere: Gjuroszki 6/6, Nikolovszki 7/3, Delics 8/3.

SZÉP VOLT, FIÚK!

4. negyed: szoros a küzdelem, még nem nyertük meg a meccset. mert nagyon jól dobnak a Sokoli játékosai is, 7 perccel a vége előtt 90-79. Sok a hiba ebben a negyedben, de a vége előtt 2 perccel Tóth Norbi bedobta a századikat is, 100-85. A vége is a miénk, 108-87-re nyertünk, Govens 29 pontig menetelt.

3. negyed: a Sokoli támad, az első kosarat Comagic szerzi, 64-51. Keményen zárkózik a Sokoli, a 4. percben 10 ponton belülre jönnek, 68-59. Magához tért a csapatunk, 75-62-nél, a negyed közepén időkérés. Pustahvar újra a pályán, és újra kosár, 83-73-nál kezdődik az utolsó negyed. Ezt a játékrészt megnyerték.

Szünet.

2. negyed: ugyanott folytatódik, ahol abbamaradt az első negyed. Kosáreső, Pustahvar már 16 pontos, de tapad a Sokoli, 39-34. A negyed közepén időt kér a Sokoli mestere, nem akarja, hogy elhúzzon a Falco. Van igazsága! Brown dudaszós triplája sem volt csúnya, közben Govens elérte Pustahvar teljesítményét, ő is 19 pontos, már 54-41. A negyed végén kicsit feljön a Sokoli, de így is megnyugtató az előny, 64-49.

1. negyed: a feldobás után Tóth Norbi szerzi az első pontot, majd Labovic triplája jelzi, jól dobnak kívülről, de Govens is betalál hasonló távról, 4-3. Újabb triplaváltás, ez alkalommal Pustahvar volt eredményes, 7-6. Félelmetes dobópárbaj alakult ki, 3 perccel a negyed vége előtt már 22-18-at mutat az erdményjelző, Szása 11 pontos! A vége is a miénk, 31-27, rengeteg a kosár.

A mieink a Váradi - Govens, Perl, Pustahvar, Tóth N. összeállításban lépnek pályára.
ITT olvashattak Váradi Benefek várakozásairól, lassan kezdődik a meccs.
18.25 - Jó estét és sárga-fekete kosarakban gazdag nemzetközi kuparangadót kívánok minden kedves sportrajongó olvasónknak!