2019.04.23 (Kedd), 08:00

A 2 legjobb formában lévő magyar csapat csatáját! a körmendiek nyerték. Rendkívül izgalmas és szoros meccset láthattunk.

Körmend - Falco 72-64 (24-20, 26-19, 22-25, 23-24)

4. negyed: Reddic-zsákolás, Thames-dupla, majd Bruinsma-pontok, 74-68. Technikai Okorn tiltakozása miatt, és sajnos újra 10 közötte, 78-68. Perl 3 pontja után 78-71, de már csak 7 perc! Hazai tripla, majd Bruinsma-dupla, 81-73. Újabb Price-tripla, Reddic-zsákolás ismét, 86-77. Zollner 88-78-nál időt kért, 4 perc van vissza. Ferencz-tripla, majd Curry elen szabálytalankodtak, de nem fújták be, 93-82. Már csak 2 perc van hátra. Govens-tripla, 93-86. Kiválóan védekeztük ki a körmendi támadást, majd Okorn újra időt kért.  Sajnos ez már nem használt, 95-88 lett a vége.

3. negyed: hazai tripla, majd Váradi-dupla, 53-41. Nagyon bekezdett a Körmend, nálunk Curry viszi a hátán a csapatot, Delas-dupla, majd Curry-tripla 58-46. Váradi és Reddic pontok, sajnok azonban ők hármasával dobják, 63-50. Perl triplája jókor esett be. 1 perccel a negyed vége előtt 70-60-ra zárkóztunk. Curry pihen kicsit, majd Govens-dupla, majd Reddic-zsákolás, 72-64.

Szünet.

2. negyed: bejött Reddic és több kosárral is ésrevétette magát, de Ferencz újra triplát szórt, 29-25. Sok az eladott a labda ezekben a percekben. A negyed közepén Reddic zsákolt láttványosan, de Price triplája lehűti a kedélyállapotunkat, 33-27. Gasper Okorn 35-27-nél kért időt. Jókor, Reddic kiváló a palánk alatt és Bruinsma is jól jött vissza, 37-33, most Zollner kért időt. Sajnos ez a 2 perc a hazaiaknak sikerült jobban, 43-33-nál Okorn kért ismét időt. A félidő hajrája megint a piros-feketéké vot, 50-39.

1. negyed: a mieink a Váradi - Govens, Curry, Bruinsma, Tóth N. összeállításban léptek pályára. A feldobás után a hazaiaké lett a labda, az első kosarat Delas szerezte. Price büntetői után Németh Á. is duplát szerzett, 6-0. Curry zsákoilt, majd újra Price, 9-2. Váradi-tripla, majd Delas büntetői után 11-5. Aztán Bruinsma és Váradi is 3 pontost szórt, 11-11. Bruinsma triplája után 15-16-nál először vezetünk, de nem sokáig. Ollnerre is technikait fújtak, majd Bradford büntetői után 21-17. Perl is a pályán, szenzációsan osztotta ki, Curry-tripla, 21-20. Óriási meccs, a negyed végén Ferencz CSaba dobott triplát, 24-20.

forrás: falcokc.com