Sport

Hírek

Hírek

2019.12.18 (Szerda), 08:00

Első magyar csapatként tudtunk idegenben BL-meccset nyerni, ezzel a sikerrel 5 győzelemmel és 4 vereséggel már továbbjutó helyen állunk!

PAOK - Falco 80-89 (21-26, 16-25), 17-12, 26-26)

Bajnokok Ligája, D-csoport, 9. forduló
Szaloniki, PAOK Sports Arena,
V.: Castillo (spanyol), Gurion (izraeli), Kukelcik (szlovák)

PAOK: Lewis 5/3, Smith 31/9, Szkizasz -, Egekeze -, Knowles 13. Csere: Best 10/6, Wiggins 9, Szarikopulosz 7, Csoklasz 3/3, Margaritisz 2, Karamanolisz -.

Falco: Hooker 9/3, Perl 9, Benke 11/6, Filipovity 10/6, Reddic 14. Csere: Váradi 13/3, Washington 9/9, Curry 6/6, Lake 7.

Csapatunk a Hooker-Perl-Benke-Filipovity-Reddic ötössel nyitott. Első pontjainkat a Dijon meccset eldöntő Marko Filipovity szerezte, majd Benke Szilárd kosarával léptük át a 10 pontot (8-11). A görögök főleg közeli dobásokra építettek. Perl ziccere után hellén időkérés következett (10-15). Aztán 8 perc után 16-20 állt a táblán. Ment az adok-kapok, ebből pedig mi jöttünk ki jól. Kapitányunk triplájával kialakult az eddigi legnagyobb különbség, 19-26. Az első játékrész 21-26-tal zárult.

Hazai trojkával indult a második tíz perc, Tsochlas hintette be. Ron Curry rögtön válaszolt. Csendesen zajlott a negyed, 3 és fél perc után 27-30 volt az állás. Extrán dobtunk a hárompontos vonalon túlról, Washington is elsüllyesztett egyet. Váradi ziccerével 8 pontra hízott a differencia (29-37). Szili hármasa után zúg a 'tíz, tíz, tíz' a Falco szurkolóktól! (37-47). Filipovity könyörtelenül hajítja be nyolcadik triplánkat, ezzel kialakult a félidei eredmény: 37-51.

Juvonte Reddic második kosarával kezdődött a második félidő. Zozó labdaszerzése után a 11-es mezben játszó Benke Szilárd meg sem állt a gyűrűig. Reddic a hátára vette a csapatot, sorozatban gyártotta a pontokat (46-63). Lassú mederben folyt a meccs, de bajnokcsapatunk végig magabiztosan, a találkozót kontrollálva játszott. Az időkérés után zárkózott a hazai csapat, 54-63-mal fordulunk az utolsó negyedre.

Váradi Benedek visszatett labdája úgy kellett, mint egy falat kenyér. Tovább szorul a hurok, Smith hárompontosa után egy támadásnyira fogy az előnyünk (62-65). Két büntetővel közte csak egy (66-67). Lake a levegőben! Zsákolása megtöri a csendet. Quinton Hooker is megvillan, 90 fokról veri be a távolit! (66-72). Úgy tűnik, Gasper Okorn rendbeszedte fiait, DeVaughn Washingtonnak két dobása is szottyan. Smith egyszemélyes hadseregként tartja meccsben a PAOK-ot. A görögök fájó szívvel realizálják, hogy csapatunk náluk szerzi meg első idegenbeli győzelmét. A játékvezetők kiállítással sújtják a padot. Perl Zoltán 3 büntetője gyakorlatilag az utolsó szög a koporsóban. A formalitások után megérdemelt 80-89-es sikert arattunk!

Újabb történelmi tettet hajtottunk végre! Megszereztük a magyar kosárlabda első idegenbeli BL-sikerét, és ezzel először pozitív a mérlegünk: 5-4! Szép volt, fiúk!