2018.04.05 (Csütörtök), 08:00

A ma esti győzelemmel eldőlt, hogy az alapszakaszt a 2. helyen zártuk és egyedüli csapatként mi őriztük meg a hazai várat.

Falco - Pécs 80-61 (20-23, 26-14, 18-14, 16-10)Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Pécsi VSK-VEOLIA 80–61 (20–23, 26–14, 18–13, 16–11)
Szombathely, Aréna Savaria, 2700 néző
V.: Benczur T., Boros T., Kulcsár T. (Bodrogváry I.)

Falco: Govens 13/6, Perl 15/3, Váradi 14/12, Borisov, Taylor 14. Csere: Pustahvar 3/3, Norfleet 16/9, Tóth N. 2, Durázi -, Kucsora -, Hódi -.

PVSK: Durham 15/6, Brooks 7, Antóni 5/3, Budimir 11, Sarlija 12. Csere: Simon 3/3, Harazin 2, Bíró 4, Supola -, Demeter 2, Dragasevics -, Krnjajszki -.

4. negyed: Norfleet kosara után már 5 játékosunk dobott 10 vagy annál több pontot, 67-55. Taylort élteti a közönség, majd Perl duplája után újabb pécsi időkérés, 71-55. Norfleet triplája után 20 (!!!) pont a különbség, 77-57. A végén Kucsora és Durázi, majd Hódi is szerepet kap. A vége 80-61 lett, szép volt, fiúk!

3. negyed: a pécsi kosárral indul a 2. félidő, majd egy szépségdíjas Tóth N.-Perl akció utáni pontoknak tapsolhatott közönségünk, 50-41. A 4. percben Sekulovic mester kért időt, 50-43-nál. A negyed derekán visszajött Taylor és Pustahvar, 53-48. Ezután újra a mieink dobtak pontokat, 59-50-nél jött is a pécsi időkérés. Aztán egy mesteri Govens-Taylor támadás utáni kosarat vünnepelt vastapssal a sárga-fekete publikum. Taylor újabb kosara után, az utolsó játékrész előtt 13 pont az előny, 64-51.

Szünet. Govens 11 ponttal a legeredményesebb.

2. negyed: a játékrész Govens triplájával kezdődik, majd Perl pontjai azt jelentuik, hogy először vezetünk, 25-23. Norfleet kosara után időt kért a pécsi mester, mivel 7-0-ás rohanást mutatott be csapatunk, 27-23.  Az időkérés után sem változott a játék képe, jobbak vagyunk, Váradi, majd  triplája után már 38-28, jött is az újabb time-out. .Norfleet és Borisov 3 pontosa után a pécsiek büntetőkből jöttek közelebb, de Perl pontjaival a miénk az utolsó szó a szünet előtt, 46-37.

1. negyed: a feldobás után a vendégeké a labda és az első kosár is, Sarlija a szerzője. A mieinknél Váradi dobta az első pontokat, 2-4. Aztán jött Perl is, 4-6. Govans is betalált, de egyelőre ott az előny, 6-9. A negyed közepén Brooks kosarával 6-11, majd Govens tripla, 9-11. Váradi triplájával lett 0-0 után újra egyenlő, 13-13.  Az első hazai cserék a 8. percben, Pustahvar, Norfleet, majd Tóth N. is pályára lép. Az utolsó másodpercek a miénk, ám a negyed az övék, 20-23.

A mieink a Váradi - Perl, Govens, Borisov, Taylor összeállításban lépnek pályára.