2018.12.17 (Hétfő), 08:00

A 3. negyed elején még 19 ponttal is vezettünk, aztán a végén izgulni ekllett, hogy ne legyen hosszabbítás. A lényeg azonban a győzelem!

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - KTE-Duna Aszfalt 74–71 (29–21, 22–11, 14–26, 9–13)
Szombathely, Aréna Savaria, 2480 néző
V.: Győrffy P. A., Jakab L., Kulcsár T. (Fekete L.)

Falco: Norfleet 5/3, Váradi 12, Balmazovics 18/6, Pustahvar 8/3, Reddic 17. Csere: Bíró 9/3, Tóth 5.

KTE: Wittmann 13/9, Green 2, Djeraszimovics 20, Dramicsanin 19/6, Karahodzsics 4. Csere: Molnár M. 2, Dimics 9/3, Mészáros 2, Kucsera.

Kipontozódott: Norfleet, Bíró.

Az 1. negyedben a védekezéssel nem törődtek a csapatok szinte semmit, sok kosár esett. Már a 4. percben, 14-4-nél időt kellett kérni Forray Gábornak. A kecskemétiek vezetőedzője nem sokat tudott segíteni, mert továbbra is mi irányítottuk a meccset.

A 2. negyedben minden ugyanott folytatódott, ahol az elsőben abbamaradt, Bíró és Balmazovic is jól dobta a kinti kosarakat, 43-26 volt a 15. percben, aztán a félidő végén alakult ki a legnagyobb különbség, 51-32.

A 3. negyedben beragadtak a csapatok, csak kevés támadás ért véget kosárszerzéssel. Okorn 56-44-nél időt is kért, de hiába, nem találtuk a ritmust, a KTE alaposan feljött, 65-58-at mutatott az eredményjelző az utolsó 10 perc előtt.

A 4. negyedben előbb Norfleet, majd pár perc múlva Bíró is kipontozódott, így aztán nagyon jókor jöttek Balmazovic pontjai. A KTE izgalmassá tette a hajrát, hiszen előbb 69-66-nál, majd 71-68-nál is támadhattak és egyenlíthettek is volna. Nem így történt és a dudaszóig megőriztük a minimális fölényt.

A bajnoki meccset az Antenna Hungária, valamint a MindiGO Sport együttműködésével a HungarySport közvetítette.